Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~ niezalogowany
6 marca 2017r. o 11:29
"Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie pereł swoich przed wieprze, by ich snadź nie podeptały nogami swymi i obróciwszy się, nie rozszarpały was." Biblia Warszawska Mat 7,6
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
6 marca 2017r. o 11:30
Im bardziej zagłębiamy się w wiedzę historyczną o poczynaniach wyznawców chrześcijaństwa tym bardziej wierzymy że ci którzy sterowali tym systemem kierowali się ponad wszystko chciwością i rządzą władzy.

Co do samego meritum Boga pytanie .Po co poświęcił własnego syna a nie zrobił nic aby powstrzymać bestialstwo i mordy na ziemi.Dlaczego pozwolił na zdobycie najświętszego miasta chrześcijaństwa Konstantynopola i przejęcia go przez muzułmanów.
No chyba że dla obu religii to ten sam bóg i wybrał on " muslim "

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pankracy niezalogowany
6 marca 2017r. o 11:30
falco napisał(a): miliardy ludzi i nawet miliardy sanktuariów nic nie będą znaczyć jeśli nie będzie w nich głębokiej wiary popartej prawdą ...

ponoć chrześcijaństwo przyszło z zachodu i co ?
dzisiaj na zachodzie z kościołów robi się kluby i dyskoteki ...

dlaczego?
bo ludzie już są bardziej światli i otwarci na wiedzę
tu trzeba jeszcze pokolenia ,może dwóch i tez to nastąpi ...
mnie możecie oszukać ale siebie samego?
:D

pisałem wam ostatnio o ''pielgrzymkach rydzykowych'' i Medjugorie
to takie rydzykowe oszustwo ''na wnuczka'' :D

zawsze ktoś się kupi na te brednie ...


Kolebką chrześcijaństwa jest dzisiejszy Izrael, a nie zachód.

Upadek moralności na zachodzie nie jest niczym nowym. Wszystko zostało już wcześniej opisane. Każdy grzech istniał już tysiące lat temu. Nic nowego pod słoncem. I zawsze kończy się podobnie.

No dobra, nie jestem księdzem, nie mam całego dnia. czas do pracy. Miłego dnia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9714
#BPM nieaktywny
6 marca 2017r. o 11:32
falco napisał(a): o ile pamiętam to dopiero w 730 roku wprowadzono w Rzymie oddawanie czci obrazom

co mogę mu napisać ?
niech sam czyta i uczy się a nie wypisywać pierdoły :D

W Kosciele Katolickim nie czci sie obrazow. Czci sie wylacznie Boga w Trojcy Przenajswietszej


Dopisane 06.03.2017r. o godz. 11:32:

~~Pankracy napisał(a): No dobra, nie jestem księdzem, nie mam całego dnia. czas do pracy. Miłego dnia.

W koncu uczynisz cos dobrego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
6 marca 2017r. o 11:37
''kolebką '' tak ale przyszedł do Polski raczej nie z tych rejonów ;)

BPM

nie czci się ?...moment bo muszę być dokładny ;)


Dopisane 06.03.2017r. o godz. 11:37:

no proszę bardzo ...
szybko poszło bo historia kościoła to moje hobby wręcz pasja więc materiałów na ten temat mam ...troszkę :D

(...)''787 - Sobór w Nicei dopuścił kult krzyża, relikwii i obrazów świętych, choć jeszcze synod w Elwirze (306 r.) orzekł, że "nie należy czcić obrazów, ani modlić się przed nimi". Dopuszczając kult obrazów i relikwii anulowano II przykazanie Boże, które go zakazuje (Wyj.20:3-6). Aby jednak wciąż zgadzała się liczba przykazań Bożych (dziesięć) ostatnie przykazanie na dwie części, dlatego w katechizmach katolickich nie ma ono nawet podmiotu i brzmi: "Ani żadnej rzeczy, która jego jest". Następstwem tej zmiany w przykazaniach Bożych był trwający do dziś kult relikwii i obrazów.(...)''


co Ty na to? :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9714
#BPM nieaktywny
6 marca 2017r. o 11:41
falco napisał(a): ''kolebką '' tak ale przyszedł do Polski raczej nie z tych rejonów ;)

BPM

nie czci się ?...moment bo muszę być dokładny ;) Dopisane 06.03.2017r. o godz. 11:37:no proszę bardzo ...
szybko poszło bo historia kościoła to moje hobby wręcz pasja więc materiałów na ten temat mam ...troszkę :D

(...)''787 - Sobór w Nicei dopuścił kult krzyża, relikwii i obrazów świętych, choć jeszcze synod w Elwirze (306 r.) orzekł, że "nie należy czcić obrazów, ani modlić się przed nimi". Dopuszczając kult obrazów i relikwii anulowano II przykazanie Boże, które go zakazuje (Wyj.20:3-6). Aby jednak wciąż zgadzała się liczba przykazań Bożych (dziesięć) ostatnie przykazanie na dwie części, dlatego w katechizmach katolickich nie ma ono nawet podmiotu i brzmi: "Ani żadnej rzeczy, która jego jest". Następstwem tej zmiany w przykazaniach Bożych był trwający do dziś kult relikwii i obrazów.(...)''


co Ty na to? :D

ty na to jak Ci podsuwa racjonalista, a ja jak mi wyjasnia Koscio Katolicki. Nie ma kultu, pod tym slowem kryje sie inna tresc. Szukaj, U racjonalisty nie znajdziesz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
6 marca 2017r. o 11:50
co Ty z tym ''racjonalistą '' :D
przecież to całkowicie inne zródło :D

ale powiedzmy tak - uważasz że jeśli na ''racjonaliście ''pisze się o synodzie w Efezie czy Elwirze to jest to kłamstwo?
nie było takich synodów?
jeśli sie pisze o ustaleniach jakie tam zapadły to też to jest kłamstwo?
no to w takim razie po jaka cholerę stosować się do nakazów synodzkich nakazujących ''całowanie nóg papieży'' ?
bo jeśli i to jest kłamstwem to po cholerę do dzisiaj całują ?

:D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Nie karmić trola niezalogowany
6 marca 2017r. o 11:52
Falco to trol - pamiętam jak mu wyjaśniali, że synod nie może niczego stanowić dla kościoła, bo ma znaczenie wyłącznie lokalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Orange zaprasza
REKLAMA Metrohouse zaprasza