Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Villaro zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~DEBIL z peo niezalogowany
27 września 2021r. o 22:22
Juro zapisze się do PO .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Beka z POmylonych niezalogowany
27 września 2021r. o 22:46
Jutro zapisze do PIS . Idiora sikorski
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czerwonobrązowa Kostrzewa niezalogowany
28 września 2021r. o 4:17
~~Brunatnoszary Tyto napisał(a):
Ktoś napisał: Horus napisał(a):
dzisiaj ponownie na żadne pytanie nie odpowiedział ...

a jeszcze to jak wypowiadał się o ''jego święto krec li.wo.ści'' Jędraszewskim rozbawiło mnie do łez....

gościu nie wie (nie chce wiedezieć ) ile to ''złotych myśli '' jest w internecie...
:D
Zastosowana autokorekta

Zawsze odpowiadam. Jeśli moja odpowiedź mija się z tym, co chcesz usłyszeć, to uznajesz, że jej nie było.

Arcybiskupa Jędraszewskiego lepiej sobie daruj. Twoje próby umniejszania wartości tego wielkiego człowieka tylko utwierdzają mnie i innych jaki jesteś malutki. Rozbawiło cię do łez? Napisz może że miałeś bekę. Właśnie o tych "złotych myślach" wyrwanych z kontekstu ci pisałem. Ale jak ty się skupiasz na swojej bece, to nic dziwnego, że nic do ciebie nie dociera. Jesteś sztandarowym produktem dzisiejszych marksistów. Taki Homo Sovieticus z wypranym mózgiem.

Niestety ja od 7 lat nie popieram mózgu państwa czyli najgównieszego prezesa i zboków w czarnych sukienkach. Dlatego wszyscy w rodzinie i znajomi odsunęli się ode mnie. Zostałem sam. Nie liczę już na nic .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
28 września 2021r. o 7:27
~~Czerwonobrązowa Kostrzewa napisał(a):
Niestety ja od 7 lat nie popieram mózgu państwa czyli najgównieszego prezesa i zboków w czarnych sukienkach. Dlatego wszyscy w rodzinie i znajomi odsunęli się ode mnie. Zostałem sam. Nie liczę już na nic .

Pisząc "zboków w czarnych sukienkach", masz pewnie na myśli wszystkich kapłanów. Tu jest chyba sedno. Ile trzeba mieć w sobie złości, by całą grupę ludzi wrzucać do jednego wora. Mówiąc w ten sposób przy wierzących, ranisz ich. Zboczeńcy wśród księży to margines. Znacznie cieńszy margines niż w innych grupach społecznych. A ty wyjeżdżasz z takim czymś?
Ok załóżmy że kibicujesz jakiejś drużynie piłki nożnej. Okazało się że jeden z jej zawodników po pijanemu dobrał się do jakiejś małoletniej. Jak byś się czuł, gdyby ktoś mówił że cała twoja drużyna to pedofile i alkoholicy?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
28 września 2021r. o 8:54
a ten dalej swoje...;D
te jak piszesz ''inne grupy społeczne'' nie wychodzą na ambony mając się za autorytety moralne by często zaraz po tym w zaciszu domów parafialnych oddawać się ''uciechom''

pisanie że to margines wśród duchownych raczej jest pewną formą ''usprawiedliwienia'' niż prawdziwą oceną stanu duchowieństwa polskiego...
popatrz ilu to samych biskupów jest dzisiaj umoczonych w ukrywanie swoich kolesi o skłonnościach pedofilskich...
popatrz ilu to biskupów odeszło na emerytury zanim się skończyły nawet dochodzenia w ich sprawach...

omijasz jak zwykle problemy odwracając uwagę w innym kierunku...

jesteś tu klasycznym przykładem fundamentalisty religijnego ...

liczą się tylko twoje ''prawdy'' ;D










Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
28 września 2021r. o 9:35
Horus napisał(a): a ten dalej swoje...;D
te jak piszesz ''inne grupy społeczne'' nie wychodzą na ambony mając się za autorytety moralne by często zaraz po tym w zaciszu domów parafialnych oddawać się ''uciechom''

pisanie że to margines wśród duchownych raczej jest pewną formą ''usprawiedliwienia'' niż prawdziwą oceną stanu duchowieństwa polskiego...
popatrz ilu to samych biskupów jest dzisiaj umoczonych w ukrywanie swoich kolesi o skłonnościach pedofilskich...
popatrz ilu to biskupów odeszło na emerytury zanim się skończyły nawet dochodzenia w ich sprawach...

omijasz jak zwykle problemy odwracając uwagę w innym kierunku...

jesteś tu klasycznym przykładem fundamentalisty religijnego ...

liczą się tylko twoje ''prawdy'' ;D


Manipulacja, manipulacja i jeszcze raz brak zrozumienia podstawowych treści.
Pisząc "by często zaraz po tym w zaciszu domów parafialnych oddawać się uciechom" już używasz nadużycia. Często? Znaczy że co drugi ksiądz to zbok? Nie! Cały czas mowa o marginesie.

A teraz twoje "dowody" na powszechność nadużyć seksualnych. Piszesz że skoro tylu biskupów tuszowało... Powiedzmy że taki biskup ma w swojej diecezji 1000 kapłanów. Gdyby nawet przyjąć że pedofili wśród księży jest 1 promil, to i tak będzie miał jedną czarną owcę. Wystarczy, ze zanim zrobi dym, będzie chciał zbadać sprawę, to już znajdzie się na twojej liście ukrywających pedofilię. Aż dziw, że którykolwiek z polskich biskupów jeszcze się utrzymał na stanowisku. Dla zobrazowania o jakim zjawisku mowa, powiem że niektóre badania mówią nawet o 10% społeczeństwa o skłonnościach pedofilskich. Do zakładany przeze mnie promil wśród księży nie jest nawet marginesem, a marginesem marginesu. Przestań więc nam wmawiać, że pedofilia to przede wszystkim problem Kościoła. Jeśli faktycznie tak bardzo przejmujesz się losem tych krzywdzonych dzieci, zwróć uwagę na grupy społeczne, które krzywdzą je wielokrotnie częściej. Dlaczego nigdy nawet nie zająkniesz się na temat pedofilii wśród aktorów. Pewnie powiesz że aktor to nie zawód zaufania publicznego. Ok, w takim razie dlaczego nie wspomniesz o nauczycielach?
I nie są to jakieś "moje prawdy", ale prawdy wynikające wprost z danych statystycznych. Udzieliłem ci wyczerpującej odpowiedzi. Ty znów będziesz nudził, że tytoń ci nie odpowiada. Bo do ciebie nic nie trafia. Masz wyprany mózg. Jeśli coś jest niezgodne ze wzorcem, który wdrukował ci w mózg TVN, to nie jesteś w stanie tego pojąć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
28 września 2021r. o 12:19
ja popełniam nadużycia?
to ty teraz napisałeś że ''co drugi ksiądz to pedofil''
przecież nie ja...
ale może ty wiesz lepiej ...kto wie?...;D
przestań pieprzyć że biskupi nie maczają w tym wszystkim swoich paluchów...
z jakim to księciuniem kiedy to powołana komisja chciała dostępu do akt kuria nabrała ''wody w usta''tłumacząc że akt nie wyda bo wysłano je do Watykanu?
odpowiesz?
a co było kiedy Watykan odpowiedział ze żadne akta nie wpłynęły?
odpowiesz? nie odpowiesz...hahaha

jesteś bardzo tendencyjny w ocenie tego co piszę ...pisałem tu też o świeckich pedofilach ale jak widzę ty ''nie pamiętasz'' ;D
twoja sprawa ...często sam tu dokonujesz nadinterpretacji która jakby ci umyka
na jakiej podstawie chyba wczoraj określiłeś mnie jako ''homo sovieticus'' ?
wczoraj jedne z tobie podobnych napisał że popieram komunizm ...
na jakiej podstawie? :D
a teraz coś z twojego posta...

''Przestań więc nam wmawiać, że pedofilia to przede wszystkim problem Kościoła. ''

a gdzie i komu-bo piszesz ''wam'' ;D wmawiam ten proceder jest PRZEDE WSZYSTKIM PROBLEMEM KOŚCIOŁA?
CZY TO CZASEM NIE TYLKO NADINTERPRETACJA ale zwykłe kłamstwo?

''dlaczego nie wspomniesz o nauczycielach?''
ok . skoro ja nie wspominam to wymień mi z jednego ,dwóch skoro jak piszesz są wśród nich ...
coś mi się wydaje że nie napiszesz...

tytoniu ...sam tu często zakłamujesz rzeczywistość ,dokonujesz pewnych manipulacji ...
ty masz czytających twoje posty za idio.tów?
myślisz że ludzie nie widzą tego ile brudu jest w dzisiejszym Kościele?
czy nie dlatego dzisiaj liczba powołań spada ta jak spada liczba wiernych uczestniczących w mszach?
czy nie dlatego dzisiaj młodzież nie zapisuje się na lekcje religii?

jak to wytłumaczysz?
aha...opanował ich marksizm,leninizm ...hahaha


a według mnie po prostu trudno im jest dzisiaj wciskać jakieś bzdury o listach Jana czy Mateusza...Piotrach i Pawłach ..cudach uzdrowień itp.
zwłaszcza że znane są juz szeroko oszustwa jakich dopuszczał się kiedyś (robi to nadal ) kler w imię swoich partykularnych interesów...
afery Banko Ambrosiano np. lub jak w tym kraju ,''kupowanie '' gruntów czy kamienic za złotówkę...
ostatnio jakiś ''braciszek'' nawet sobie otworzył sklep z alkoholami mając głęboko w dupeczce fakt że prawo kanoniczne jasno tego zakazuje...



tak że nie pieprz mi tu ''tytoniu '' ze to ''margines''
no chyba że -margines społeczny - który oczywiście z imieniem ''boga'' na ustach czuje się dzięki temu rozgrzeszony ''z urzędu'' ;D

(później ci odpiszę ,teraz nie mam czasu ...)








Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tyto niezalogowany
28 września 2021r. o 17:03
Piszesz jak komuch, myślisz jak komuch, łżesz jak komuch. Skąd więc zdziwienie że widzę w tobie homo sovieticus.
Manipulujesz nawet cytując co powiedziałem. Spytałem tylko ile to jest często, cz wtedy kiedy dotyczy to połowy?
A ty mi wpierasz zdanie twierdzące. Albo masz poważne problemy ze zrozumieniem najprostszych treści albo tylko udajesz. Ani jedno, ani drugie chluby ci nie przynosi.
Nie wymienię Ci ani nazwisk zboczonych nauczycieli, ani księży, ani żadnych innych. Nie pasjonuję się tym tematem tak jak ty. Ale zwróciłeś uwagę na istotną rzecz. Z opracowań naukowych wychodzi, że pedofilią jest częstszą wśród nauczycieli niż wśród duchownych. Jakim więc cudem nawet ty, taki pasjonat nie możesz wymienić pedofili nauczycieli? Odpowiedź jest prosta. Do mediów trafiają tylko występki księży a wszystko inne jest przemilczane. Czy tak powinna wyglądać praca dziennikarska? Raczej nie, bo takie podawanie informacji to raczej że informacja.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza