Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Religia coraz mniej interesująca
~~Jan niezalogowany
23 września 2022r. o 8:22
~~Rudy Perukowiec napisał(a): Jan, przekonałeś mnie :-DDDDD


A powiedz mi w której Ty jesteś grupie?
Tych do likwidacji, czy tych do pracy 7 dni w tygodniu za miskę ryżu? :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płowa Papryka niezalogowany
23 września 2022r. o 8:28
~~Jan napisał(a): Tak , tak.
Dziesięć przykazań to zło.
Róbmy wszystko na odwrót.
Róbta co chceta.
Naszym bogiem jest mamona i tylko ona się liczy.
Ojca i matkę należy zlikwidować jak tylko staną się ciężarem. Po co się męczyć z darmozjadami.
Nikt nam nie będzie mówił, że nie wolno kraść ani zabijać
Baranów trzeba zmusić do pracy siedem dni w tygodniu za miskę ryżu.
A przelecenie wszystkich sąsiadek to wręcz obowiązek.
O podkładaniu świń to już nie wspomnę bo to czysta przyjemność.
Precz z religią!

a księża to co nie mamona????????? opasłe brzuchy od dobrobytu, fury za setki tys zl....i co nie kasa?????????
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jan niezalogowany
23 września 2022r. o 8:32
~~Płowa Papryka napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Jan napisał(a): Tak , tak.
Dziesięć przykazań to zło.
Róbmy wszystko na odwrót.
Róbta co chceta.
Naszym bogiem jest mamona i tylko ona się liczy.
Ojca i matkę należy zlikwidować jak tylko staną się ciężarem. Po co się męczyć z darmozjadami.
Nikt nam nie będzie mówił, że nie wolno kraść ani zabijać
Baranów trzeba zmusić do pracy siedem dni w tygodniu za miskę ryżu.
A przelecenie wszystkich sąsiadek to wręcz obowiązek.
O podkładaniu świń to już nie wspomnę bo to czysta przyjemność.
Precz z religią!

a księża to co nie mamona????????? opasłe brzuchy od dobrobytu, fury za setki tys zl....i co nie kasa?????????


To że lekarz choruje na serce nie znaczy, że nie mam słuchać jego zaleceń odnośnie mojego serca.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudy Perukowiec niezalogowany
23 września 2022r. o 8:37
~~Jan napisał(a):
To że lekarz choruje na serce nie znaczy, że nie mam słuchać jego zaleceń odnośnie mojego serca.

Masz rację. Nawet jak ten lekarz żłopie kawę hektolitrami, odpala fajkę od fajki i upija się co wieczór, to i tak warto go posłuchać, gdy mówi jak należy zdrowo żyć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudy Perukowiec niezalogowany
23 września 2022r. o 8:56
~~Jan napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Rudy Perukowiec napisał(a): Jan, przekonałeś mnie :-DDDDD


A powiedz mi w której Ty jesteś grupie?
Tych do likwidacji, czy tych do pracy 7 dni w tygodniu za miskę ryżu? :)

Tych co wszystkie sąsiadki przelecą :-DDDDD
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Renata niezalogowany
23 września 2022r. o 13:06
Powinno być religioznawstwo od czasów najdawniejszych do współczesności. To mogłoby zainteresować uczniów. Najlepiej byłoby aby była jedna religia, a tak to nie wiadomo, który bóg jest prawdziwy. Dlatego wielu wątpi w ich istnienie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Religia do sal katechetycznych niezalogowany
23 września 2022r. o 13:24
Świecka szkoła nie jest dla krzewienia zabobonów a świeckie państwo dla utrzymywania kleru.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
23 września 2022r. o 15:05
~~Renata napisał(a): Powinno być religioznawstwo od czasów najdawniejszych do współczesności. To mogłoby zainteresować uczniów. Najlepiej byłoby aby była jedna religia, a tak to nie wiadomo, który bóg jest prawdziwy. Dlatego wielu wątpi w ich istnienie.

Niby wszystko się zgadza w tym co piszesz. Ale tylko w wypadku, gdyby religie wymyślali sobie ludzie, co zresztą jest prawdą w odniesieniu do większości wierzeń. Religia katolicka nie pochodzi jednak od człowieka, a od Boga. Nie można więc ubierać je w jakieś ludzkie ramy, żeby stała się bardziej uniwersalna. Bóg to Bóg, dekalog to dekalog. Tego nie przeskoczysz. Ekumenizm to ślepa uliczka, a przede wszystkim droga grzechu. I to największego grzechu. Nie na darmo Bóg już w pierwszym przykazaniu powiedział - Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Jeśli więc jedna religia ogólnoświatowa, to tylko katolicka. Tylko jak to osiągnąć? Każdy z nas ma wolną wolę i siłą zmuszać go do wiary nie można.
U kresu czasu będą takie znaki, że nikt nie będzie miał wątpliwości który Bóg jest prawdziwy. Do tego jednak czasu pozostaje nam bezlik wierzeń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza