Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Orange zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~ niezalogowany
3 maja 2017r. o 13:41
DP napisał(a):
Zdaję sobie sprawę z tego, że burzę stereotyp nazwijmy to ''poprawności'' płynącej tylko z chrześcijaństwa.

Jeśli zaś chodzi o moje ja, to każdy je ma.
Ma ja lub Ja.
Moje ja .


Ty nie burzysz żadnych stereotypów, tylko budujesz swoją pustą bańkę mydlaną :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
3 maja 2017r. o 16:40
~~ napisał(a):
PanM napisał(a): Najbardziej gorliwi obrońcy wiary to ci najbardziej nastawieni na branie.Mają oczekiwania znacznie przewyższające wyobraźnię i całkowicie odjechane od nauki i wiedzy.

Bóg DP to własne Ja. Bóg innych to ich brzuch. Bóg kolejnych to Jezus.

Każdy ma swojego nawet czasem o tym nie wiedząc. /,,,,/ A jeśli Ty DP sama ustanawiasz sobie kanony dobra i zla to pamiętaj, że ktoś inny także może sobie sobie takie kanony ustalić i uznać, że dla niego dobrym będzie Ciebie zabić. No bo skąd czerpać wiedzę na temat tego co dobre a co złe.


DP WYRAŹNIE STWIERDZA ŻE NIE SIĘGA PO CUDZE I NICZEGO NIE OCZEKUJE.w KONSEKWENCJI NIE DAJE POWODU NIKOMU DO ATAKU.
Kto ustala kanony zabijania za nic ?
Jedyny który mi się kojarzy to najwyższy dla wiernych.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Do PanaM niezalogowany
3 maja 2017r. o 18:37
PanM napisał(a):
~~ napisał(a):
PanM napisał(a): Najbardziej gorliwi obrońcy wiary to ci najbardziej nastawieni na branie.Mają oczekiwania znacznie przewyższające wyobraźnię i całkowicie odjechane od nauki i wiedzy.

Bóg DP to własne Ja. Bóg innych to ich brzuch. Bóg kolejnych to Jezus.

Każdy ma swojego nawet czasem o tym nie wiedząc. /,,,,/ A jeśli Ty DP sama ustanawiasz sobie kanony dobra i zla to pamiętaj, że ktoś inny także może sobie sobie takie kanony ustalić i uznać, że dla niego dobrym będzie Ciebie zabić. No bo skąd czerpać wiedzę na temat tego co dobre a co złe.



DP WYRAŹNIE STWIERDZA ŻE NIE SIĘGA PO CUDZE I NICZEGO NIE OCZEKUJE.w KONSEKWENCJI NIE DAJE POWODU NIKOMU DO ATAKU.
Kto ustala kanony zabijania za nic ?
Jedyny który mi się kojarzy to najwyższy dla wiernych.


Drogi PanieM! Proszę mi pokazać, gdzie w Ewangelii Jezusa Chrystusa znajduje się nakaz zabijania kogokolwiek. Jest wręcz przeciwnie. Dlaczego więc PanM pisze, że Najwyższy nakazuje nam zabijać?
Zabijanie niewiernych jest jasno wpisane w Koranie (mogę podać mnóstwo miejsc) oraz w "laickich religiach" lewicy - nazizmie czy komunizmie. Dlaczego więc przypisuje PanM zło do nauki katolickiej, a nie przypisuje PanM zła do islamu czy "laickich religii" lewicy.
Piszę o "laickich religiach" lewicy, bo są one mniej racjonalne od chrześcijaństwa, jako że opierają się na wierze w pseudonaukowe stwierdzenia o społeczeństwie i człowieku.


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
3 maja 2017r. o 18:52
~~Do PanaM napisał(a):
Piszę o "laickich religiach" lewicy, bo są one mniej racjonalne od chrześcijaństwa, jako że opierają się na wierze w pseudonaukowe stwierdzenia o społeczeństwie i człowieku.


I Pan chce poważnie polemizować ?
Marginalizując dorobek światowej nauki a wywyższając fantazję ?
Przeciwstawia Pan fakty mitom ?

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
3 maja 2017r. o 18:59
a trol to samo w kółko Macieju

szkoda czasu na rozmowę z tym panem
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
3 maja 2017r. o 19:31
PanM napisał(a):
~~Do PanaM napisał(a):
Piszę o "laickich religiach" lewicy, bo są one mniej racjonalne od chrześcijaństwa, jako że opierają się na wierze w pseudonaukowe stwierdzenia o społeczeństwie i człowieku.


I Pan chce poważnie polemizować ?
Marginalizując dorobek światowej nauki a wywyższając fantazję ?
Przeciwstawia Pan fakty mitom ?

A który to dorobek światowej nauki ma PanM na myśli?
Prawdziwe nauki (matematyka, fizyka, biologia i chemia) na temat Boga się nie wypowiadają z definicji, bo taki jest też ich paradygmat. Miał PanM okazję wysłuchać wykładu wybitnego fizyka (link podałem dawno temu), który jasno i prosto to omówił. Proszę konkretnie pokazać to sformułowanie w wykładzie prof. Meissnera, które uważa PanM za nienaukowe. Tzw. nauki społeczne są w znacznej mierze pseudonaukami (socjologia, psychologia czy ekonomia). I o tym poważni naukowcy mówią. Żeby PanuM jasno wytłumaczyć podam przykład. Ile praw fizyki opisuje dane zjawisko? Ile praw matematyki opisuje daną zależność? Otóż mamy, żeby brać proste przykłady, jedno prawo Ohma czy jedno twierdzenie Pitagorasa. I sprawdzają się one zawsze i wszędzie. A pseudonaukach - ile mamy modeli opisujących to samo zjawisko? Mnóstwo. Teorii ekonomicznych opisujących jedną i tą samą gospodarkę mamy tyle, że aż trudno zliczyć. Teorii opisujących koncepcje psychologiczne człowieka - też mnóstwo. I żadna z tych teorii nie jest uniwersalna, a zastosowanie jej w jednej sytuacji czy do jednej grupy ludzi wcale nie oznacza, że w innej będzie się też sprawdzała. Wyniki nie są replikowalne, co jest podstawowym kryterium naukowości.
Prawdziwe nauki na temat Boga się nie wypowiadają. Pseudonauki na ogół też unikają, ale oparte o te pseudonauki światopoglądy lewicowe z uporem twierdzą, że nie ma Boga. Niech PanM zwróci uwagę, że marksizm to teoria bzdurna, której podstawowe założenia się nie sprawdziły i nie sprawdzają w praktyce. Ale nie przeszkadza to ludziom wierzyć w Marksa. Fakty są przeciw marksistom, ale oni wierzą. Fakty są przeciw Freudowi i psychoanalizie, ale oni wierzą. Gołymi oczyma rozróżni PanM kobietę od mężczyzny, ale genderyści wierzą, że jest inaczej. To jest właśnie "laicka religia". Wiara wbrew faktom. I na tym jest oparty cały współczesny lewacki świat.
PanM też najwyraźniej wierzy w naukę, chociaż nie bardzo chce uznać wykład jednego z jej przedstawicieli (taka schizma w PanaM wykonaniu :) ). PanaM wiara w naukę jest formą "laickiej religii". Nie jest PanM w stanie pojąć (ja też dla pełnej jasności) wszystkich zawiłości współczesnej fizyki, ale PanM wierzy. I pomimo, że świat współczesny schodzi na psy w zastraszającym tempie PanM wierzy w naukę. I pomimo, że wybitny fizyk mówi jasno, że fizyka nie jest w stanie nic wnieść do naszej wiedzy o Bogu PanM wierzy, że fizyka udowadnia nieistnienie Boga.
A na koniec - co zmarginalizowałem PanaM zdaniem? Jakie fakty przeciw mitom może PanM podać?
Pozdrawiam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
3 maja 2017r. o 19:37
~~ napisał(a):
DP napisał(a):
Zdaję sobie sprawę z tego, że burzę stereotyp nazwijmy to ''poprawności'' płynącej tylko z chrześcijaństwa.

Jeśli zaś chodzi o moje ja, to każdy je ma.
Ma ja lub Ja.
Moje ja .


Ty nie burzysz żadnych stereotypów, tylko budujesz swoją pustą bańkę mydlaną :D


Ten wpis jest najlepszym dowodem że bańka nie jest pusta ani mydlana.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
3 maja 2017r. o 19:44
DP napisał(a): Ten wpis jest najlepszym dowodem że bańka nie jest pusta ani mydlana.



dziecko drogie infantylność to twoja cecha przewodnia :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Metrohouse zaprasza