Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

~~ niezalogowany
3 maja 2017r. o 20:06
Widzisz i kolejny twój błąd zadecydował o błędzie cytowania, ale to ty tutaj oskarżasz prawda? :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
3 maja 2017r. o 20:25
PanM napisał(a):
~~ napisał(a):
PanM napisał(a):
~~Do PanaM napisał(a):
A który to dorobek światowej nauki ma PanM na myśli?
Prawdziwe nauki (matematyka, fizyka, biologia i chemia) na temat Boga się nie wypowiadają ..........
A na koniec - co zmarginalizowałem PanaM zdaniem? Jakie fakty przeciw mitom może PanM podać?
Pozdrawiam.


Zrzuca Pan naukę do poziomi Marksa ?
Skupmy się zatem na fizyce i teorii ewolucji.
Na procesie powstawania planet , gwiazd , czarnych dziur i innych zjawisk wszechświata.
Dla konfrontacji faktologicznej powstanie wszechświata datujemy na około 14 miliardów lat ŚWIETLNYCH .
A jak datuje się stworzenie ziemi i człowieka wedle Pana teorii ?
Tylko bez mataczenia konkret za konkret .


No już PanuM odpisywałem w tej sprawie kiedyś.
Po pierwsze - w Biblii nie ma daty stworzenia świata. Genealogie rodów patriarchów mają charakter metaforyczny i nie ustala się na ich podstawie daty stworzenia świata. Kościół Katolicki nie podaje żadnych dat stworzenia świata, więc nie wiem o co PanM pyta. Kościół uznaje, że na takie pytania ma odpowiadać nauka. Kościół Katolicki stwierdza, że praprzyczyną która "uruchomiła" nasz świat poprzez jego stworzenie jest Bóg. Dzisiejsi ateiści też coraz częściej mówią o praprzyczynie, ale nie chcą się pogodzić z tym, że to Bóg jest tym czego szukają.
Przy okazji - czy PanM wie, że jak się pojawiła kilkadziesiąt lat temu teoria "wielkiego wybuchu", dzisiaj powszechnie akceptowana, to ateiści byli oburzeni i protestowali, bo za bardzo ta teoria pasuje do chrześcijańskiego obrazu stworzenia świata. Może PanM zetknął się z jakąś sektą i przyjął ich wyjaśnienia daty stworzenia świata mylnie przypisując ją współczesnemu Kościołowi Katolickiemu.
O ewolucji już PanuM pisałem - Kościół Katolicki też już piałem. Z ewolucją to ma problem część naukowców. Bo że jest ewolucja w obrębie gatunku, i to czasami bardzo szybka, to wszyscy wiemy. Ludzie, w tym na przykład mnisi z zakonów katolickich, wykorzystują te mechanizmy w jakimś sensie w hodowli. Problem jaki mają naukowcy to poszukiwane cały czas "brakujące ogniwa". Nie znaleziono przypadku, w którym jeden gatunek wyewoluowałby w drugi. Nie ma dowodów na zmianę myszy w kurczaka nie mówiąc już o przemianie małpy w człowieka. A przy okazji poszukiwań gdzieś tam natrafili na zwierzę kompletnie nie pasujące do teorii ewolucji.
Poza tym załóżmy, idąc za Dawkinsem, że teoria ewolucji jest prawdziwa łącznie z dowodami na zmianę jednego gatunku w drugi. Błąd myślenia Dawkinsa PanuM już opisywałem. Powtarza go za Laplacem, który podobne rozumowanie przeprowadził już 200 lat temu. Otóż jego myślenie sprowadza się do tego, że skoro A zmieniło się w B w wyniku praw ewolucji, potem B w C, C w D, itd. aż do powstania człowieka to oznacza, że nie ma Boga bo wszystko się stało samo. Błąd w tym myśleniu wynika z braku odpowiedzi na proste pytania - skąd się wzięło A i skąd się wzięły takie, a nie inne prawa przyrody? A jak PanM posłuchał prof. Meissnera albo może poczytał gdzieś w książkach to może wie, że nasz świat jest bardzo, bardzo dziwny. Wystarczy, żeby w chwili jednomiliardowej sekundy od wielkiego wybuch gęstość materii zmieniła się o 1 w liczbie określającej tą gęstość, a mającej 24 cyfry, ostatnia cyferka i już by świata nie było! Właśnie to, jak zadziwiające i niesamowite są prawa natury jest powodem twierdzenia mądrych ludzi o istnieniu "super inteligencji", która tak świat stworzyła. Ja mówię o Bogu.
Przy okazji PanieM - przy PanaM wierze w naukę warto pamiętać mądre zdanie : "Wiem, że nic nie wiem". Tak naprawdę to jako ludzkość o świecie nie wiemy nic. I tylko niektórym się wydaje, że wiedzą wszystko. A nauka PanuM nic nigdy o Bogu nie powie. Jeżeli ma PanM jakieś dowody proszę napisać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
3 maja 2017r. o 20:28
~~ napisał(a): Widzisz i kolejny twój błąd zadecydował o błędzie cytowania, ale to ty tutaj oskarżasz prawda? :)



ja wiem i ty też


marne sztuczki...

musicie chyba bardziej się postarać

chociaż i to niczego nie zmieni

spokojnego wieczoru
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
3 maja 2017r. o 20:30
DP napisał(a):
~~ napisał(a): Widzisz i kolejny twój błąd zadecydował o błędzie cytowania, ale to ty tutaj oskarżasz prawda? :)



ja wiem i ty też


marne sztuczki...

musicie chyba bardziej się postarać

chociaż i to niczego nie zmieni

spokojnego wieczoru


Jakieś strachy cię straszą, ale one są tylko twoje :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
3 maja 2017r. o 21:01
~~ napisał(a):
PanM napisał(a):
~~Do PanaM napisał(a):
Piszę o "laickich religiach" lewicy, bo są one mniej racjonalne od chrześcijaństwa, jako że opierają się na wierze w pseudonaukowe stwierdzenia o społeczeństwie i człowieku.


I Pan chce poważnie polemizować ?
Marginalizując dorobek światowej nauki a wywyższając fantazję ?
Przeciwstawia Pan fakty mitom ?

A który to dorobek światowej nauki ma PanM na myśli?
Prawdziwe nauki (matematyka, fizyka, biologia i chemia) na temat Boga się nie wypowiadają z definicji, bo taki jest też ich paradygmat. Miał PanM okazję wysłuchać wykładu wybitnego fizyka (link podałem dawno temu), który jasno i prosto to omówił. Proszę konkretnie pokazać to sformułowanie w wykładzie prof. Meissnera, które uważa PanM za nienaukowe. Tzw. nauki społeczne są w znacznej mierze pseudonaukami (socjologia, psychologia czy ekonomia). I o tym poważni naukowcy mówią. Żeby PanuM jasno wytłumaczyć podam przykład. Ile praw fizyki opisuje dane zjawisko? Ile praw matematyki opisuje daną zależność? Otóż mamy, żeby brać proste przykłady, jedno prawo Ohma czy jedno twierdzenie Pitagorasa. I sprawdzają się one zawsze i wszędzie. A pseudonaukach - ile mamy modeli opisujących to samo zjawisko? Mnóstwo. Teorii ekonomicznych opisujących jedną i tą samą gospodarkę mamy tyle, że aż trudno zliczyć. Teorii opisujących koncepcje psychologiczne człowieka - też mnóstwo. I żadna z tych teorii nie jest uniwersalna, a zastosowanie jej w jednej sytuacji czy do jednej grupy ludzi wcale nie oznacza, że w innej będzie się też sprawdzała. Wyniki nie są replikowalne, co jest podstawowym kryterium naukowości.
Prawdziwe nauki na temat Boga się nie wypowiadają. Pseudonauki na ogół też unikają, ale oparte o te pseudonauki światopoglądy lewicowe z uporem twierdzą, że nie ma Boga. Niech PanM zwróci uwagę, że marksizm to teoria bzdurna, której podstawowe założenia się nie sprawdziły i nie sprawdzają w praktyce. Ale nie przeszkadza to ludziom wierzyć w Marksa. Fakty są przeciw marksistom, ale oni wierzą. Fakty są przeciw Freudowi i psychoanalizie, ale oni wierzą. Gołymi oczyma rozróżni PanM kobietę od mężczyzny, ale genderyści wierzą, że jest inaczej. To jest właśnie "laicka religia". Wiara wbrew faktom. I na tym jest oparty cały współczesny lewacki świat.
PanM też najwyraźniej wierzy w naukę, chociaż nie bardzo chce uznać wykład jednego z jej przedstawicieli (taka schizma w PanaM wykonaniu :) ). PanaM wiara w naukę jest formą "laickiej religii". Nie jest PanM w stanie pojąć (ja też dla pełnej jasności) wszystkich zawiłości współczesnej fizyki, ale PanM wierzy. I pomimo, że świat współczesny schodzi na psy w zastraszającym tempie PanM wierzy w naukę. I pomimo, że wybitny fizyk mówi jasno, że fizyka nie jest w stanie nic wnieść do naszej wiedzy o Bogu PanM wierzy, że fizyka udowadnia nieistnienie Boga.
A na koniec - co zmarginalizowałem PanaM zdaniem? Jakie fakty przeciw mitom może PanM podać?
Pozdrawiam.


Qurcze . Mądrych to fajnie poczytać. Wychodzi mi na to , że obaj Stwórcy ufamy ... ale pytanko miałbym ... medycyna ostatnimi czasy mnie interesuje ... czy Kolega słyszał coś o chemitralach nad naszymi głowami ? A może o CETA i GMO ? :)

Jeśli już o nauce mówimy :)

I coś na odrobinę uśmiechu. Jedna taka Bolecnautka taki tekst mi przesłała :

"

Poniedziałek
Porwaliśmy samolot na lotnisku w Moskwie, pasażerowie jako zakładnicy. Żądamy miliona dolarów i lotu do Meksyku.

Wtorek
Czekamy na reakcję władz. Napiliśmy się z pilotami. Pasażerowie wyciągnęli zapasy. Napiliśmy się z pasażerami. Piloci napili się z pasażerami.

Środa
Przyjechał mediator. Przywiózł wódkę. Napiliśmy się z mediatorem, pilotami i
pasażerami. Mediator prosił, żebyśmy wypuścili połowę pasażerów.
Wypuściliśmy, a co tam.

Czwartek
Pasażerowie wrócili z zapasami wódki. Balanga do rana. Wypuściliśmy drugą
połowę pasażerów i pilotów.

Piątek
Druga połowa pasażerów i piloci wrócili z gorzałą. Przyprowadzili masę
znajomych. Impreza do rana.

Sobota
Do samolotu wpadł specnaz. Z wódką. Balanga do poniedziałku.

Poniedziałek
Do samolotu pakują się coraz to nowi ludzie z gorzałą. Jest milicja, są
desantowcy, strażacy, nawet jacyś marynarze.

Wtorek
Nie mamy sił. Chcemy się poddać i uwolnić samolot. Specnaz się nie zgadza.
Do pilotów przyleciała na imprezę rodzina z Władywostoku. Z wódką.

Środa
Pertraktujemy. Pasażerowie zgadzają się nas wypuścić, jeśli załatwimy wódkę. "

My terroryści :D

Nie wiem , czy wiecie , ale uznano , że niewolników na tej Planecie jest o jakieś parę miliardów za dużo . Potrzebnych łżeszelitom tylko jakieś pincet plus milionów . Reszta won !!

Chyba zapiszę się do terrorystów :D

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Do Pannazdzieckiem niezalogowany
3 maja 2017r. o 21:11
GMO i chemitrails to pomysły ludzi, którzy uważają, że wszystkie rozumy pozjadali i mogą świat po swojemu zmieniać i innym go urządzać. Nie pytając się oczywiście nas o zgodę, bo przecież oni są mądrzejsi. Typowe lewackie myślenie. Zresztą pomysłów na "uszczęśliwienie" nas na siłę mają więcej.
A CETA/ TTIP to po prostu ich narzędzia.
Stoi za tym szatański wynalazek pieniądza :) i żądza władzy. Plus marzenie o "ulepszeniu człowieka" i nieśmiertelności - patrz transhumanizm.
A może wiesz, że KK jest przeciw eksperymentom typu GMO, manipulacje genetyczne na ludziach, itp. I dlatego im tak KK przeszkadza.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Do Pannazdzieckiem niezalogowany
3 maja 2017r. o 21:26
A co do tych "nadmiarowych zasobów ludzkich" na Ziemii to jest na to odpowiednia lewacka ideologia nazywana "ekologią głęboką". Skrajni "ekolodzy" uważają, że najlepiej dla Ziemi będzie, jak zniknie całkowicie człowiek.
W normalnych społeczeństwach i normalnych warunkach samobójcę poddaje się leczeniu psychiatrycznemu, chociaż on chciał tylko sam siebie załatwić.
Ludzi proponujących wyniszczenie gatunku ludzkiego słucha się z przejęciem i organizuje dla nich konferencje. Potem powoli wprowadza się "ekologię głęboką" w praktykę - aborcja na życzenie, eutanazja, ........ (możesz tu dopisać długą znaną Ci listę). A tych co się sprzeciwiają zaczyna się zagłuszać, zamykać. W końcu zamkną i Ciebie i mnie w domu wariatów, bo tylko nienormalni chcą istnienia gatunku ludzkiego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
3 maja 2017r. o 21:36
No tak , ale problem polega na tym , że te szatańskie pomysły są właśnie wprowadzane... przez Jara " Wielkiego "

Facet ma absolutną władzę w Polsce , a drukować nie naumiał sie.

A chemitrale i CETA jest :)



Dopisane 03.05.2017r. o godz. 21:36:

~~Do Pannazdzieckiem napisał(a): ... A tych co się sprzeciwiają zaczyna się zagłuszać, zamykać. W końcu zamkną i Ciebie i mnie w domu wariatów, bo tylko nienormalni chcą istnienia gatunku ludzkiego.


:D Pozostaje mi tylko dziękować Stwórcy , że mam zaszczyt z Mądrym / Mądrą dyskutować. Ale tacy jak my nie boimy się domu wariatów . My się niczego nie boimy . Przyznasz chyba rację temu stwierdzeniu :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.