Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Koniec zadań domowych dla uczniów szkół podstawowych
~~ooooo niezalogowany
3 kwietnia 2024r. o 12:35
Zła decyzja - uczeń powinien mieć zadane lekcje do domu- już widać kto zna tabliczkę mnożenia a będzie gorzej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Mama niezalogowany
3 kwietnia 2024r. o 14:35
Zdecydowanie podoba mi się pomysł likwidacji prac domowych. Nauka niech odbywa się w szkołach, religia w kościele, a dom niech będzie miejscem gdzie rodzice decydują co ich dziecko ma robić. Jedne dzieci będą po szkole rozwijać pasje sportowe i plastyczne, inne będą pomagać rodzicom w obowiązkach domowych i bawić się z rodzeństwem, jeszcze inne będą po prostu odpoczywać tak, jak lubią. Od 1 kwietnia to rodzice przejmują decyzję nad tym co ich dzieci będą robić po szkole. Uważam, że to słuszna i nowoczesna decyzja szczególnie w czasach, gdy zadania domowe odrabia chat GPT. Zadowolony powinien być też nauczyciel, który nie będzie musiał tych prac sprawdzać. Teraz lekcja posłuży tylko na naukę przez nauczyciela.
Jako rodzice nie będziemy musieli pełnić roli nauczycieli domowych i zamiast siedzieć po szkole z 2-3 dzieci przy zadaniach domowych pójdziemy na rower czy pograć w piłkę. Jak dziecko będzie miało więcej czasu wolnego to chętniej nawiąże kontakt z innymi dziećmi podczas zabawy na podwórku. Słabsze dzieci były wykluczone z takich zabaw. Kto nie słyszał tekstu „nie wyjdziesz na podwórko dopóki nie odrobisz lekcji”. Problem z głowy. Mój syn ma dziś 8 lekcji w szkole. Jak dla mnie dniówkę już zrobił. Reszta dnia bez lekcji dodatkowych to prawo każdego do zdrowego odpoczynku. My rodzice po 8 godzinach pracy nie spędzamy jeszcze 4 godzin na douczaniu się na kolejny dzień.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czerwonobrązowa Tygrysówka niezalogowany
3 kwietnia 2024r. o 14:40
~~Bladozielona Budleja napisał(a): Brawo hodowanie nierobów siedzących wyłącznie w telefonie po szkole, uśmiechnięta Polska pełna parą


To rola rodziców aby wychować dziecko a nie chować. Może to my rodzice powinniśmy więcej czasu poświęcić dziecku, żeby bardziej interesowało się sportem, kulturą, planszówkami niż telefonem? Może to rodzice będą musieli wziąć się za siebie i dać przykład dziecku od małego co to jest obowiązek, pasja, relacje. Może dziecko jest odbiciem rodziców? Tak tylko sobie gdybam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonkawobłękitny Kielichowiec niezalogowany
3 kwietnia 2024r. o 17:39
Dobra decyzja! A ci którzy twierdzą inaczej, są tępymi dziwny czlowiek mi i nawet mi was nie żal frajerzy! Bardzo dobra zmiana, popieram w 100%!

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonkawobłękitny Kielichowiec niezalogowany
3 kwietnia 2024r. o 17:40
~~Zielonkawobłękitny Kielichowiec napisał(a): Dobra decyzja! A ci którzy twierdzą inaczej, są tępymi dziwny czlowiek mi i nawet mi was nie żal frajerzy! Bardzo dobra zmiana, popieram w 100%!Zastosowana autokorektaAutokorekta zmieniła słowo, więc napiszę: „…tępymi іdіоtami i nawet…”
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonkawobłękitny Kielichowiec niezalogowany
3 kwietnia 2024r. o 17:42
~~ooooo napisał(a): Zła decyzja - uczeń powinien mieć zadane lekcje do domu- już widać kto zna tabliczkę mnożenia a będzie gorzej.Іdіota na horyzoncie i odpowiadam mu na komentarz
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Granatowoczarna Lobelia niezalogowany
6 kwietnia 2024r. o 5:29
czym ten MEN się zajmuje ,takimi bzdetami?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~qq niezalogowany
6 kwietnia 2024r. o 18:43
~~Zielonkawobłękitny Kielichowiec napisał(a): Dobra decyzja! A ci którzy twierdzą inaczej, są tępymi dziwny czlowiek mi i nawet mi was nie żal frajerzy! Bardzo dobra zmiana, popieram w 100%!Zastosowana autokorekta

To można pójść dalej i zlikwidować szkolnictwo
PO co w kraju taniej siły roboczej edukacja?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.