Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Bezcenny skarb ukryty w Gościszowie
~~Mieszkaniec regionu niezalogowany
27 listopada 2023r. o 17:21
A może zapytać mieszkańców Gościszowa dlaczego takie zabytkowe obiekty w ich miejscowości nie ocalały???!!???

Myślę że maczali w tym ręce!!!!

Ale niestety taka kultura .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Hebanowa Serduszka niezalogowany
28 listopada 2023r. o 9:21
~~Mieszkaniec regionu napisał(a): A może zapytać mieszkańców Gościszowa dlaczego takie zabytkowe obiekty w ich miejscowości nie ocalały???!!???

Myślę że maczali w tym ręce!!!!

Ale niestety taka kultura .

Człowieku tutaj zaraz po wojnie nikt nie przywiązywał do tego większej wagi. Ludzie, którzy przyjechali na te tereny próbowali jakoś się zagospodarować a nie interesowały ich dzieła sztuki zresztą większość z nich nie umiała czytać a w świadomości mieli to, że co niemieckie to złe a nikt niczego nie pilnował, ludzie brali co im było potrzebne, dobrym przykładem jest klasztor w Nowogrodźcu, który prawie nic nie ucierpiał w czasie wojny tylko potem ludzie go sami rozgrabili, grabili bo system był taki, nikt nad tym nie panował a do dziś zostały same mury.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo