Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Co zobaczyli pierwsi Polacy w opanowanym przez sowietów Bolesławcu?
~~Ceglastobrązowa Jeżyna niezalogowany
5 czerwca 2024r. o 8:52
~~Historyk napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Mykoła napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~ruSSki mir napisał(a): Skup się na Bunzlau i napisz kto dokonał tych zniszczeń
i w jakich okolicznościach. Zielone ludziki?


Skup się!
Dlaczego Polacy uważają że Bunzlau im się należał jak ręki do wyzwolenia nie przyłożyli? :)
Dlaczego rozliczają ze zniszczonych budynków? Jakby sami z patykami wyzwalali to by nie były zburzone?


Pierwsza rzecz, nie wyzwolili, nikt nie wyzwolił, to były ziemie niemieckie, przyznane w ramach „rekompensaty” za utracone ziemie na wschodzie.
Decyzje taką podjęto już w Teheranie, przypieczętowano w Jałcie.
Druga rzecz, Polacy wcale nie uważali ze te ziemie im się należą i wcale ochoczo tutaj nie jechali.
Wiec zanim zaczniesz coś pisać, poucz się historii.Masz rację. Do okresu Gierka większość mieszkańców Ziemi Zachodnich uważała, że pobyt na tych terenach jest tymczasowy. Wszystko co zostało po Niemcach niszczono.Warto pójść na cmentarz przy Lubańskiej i zobaczyć co przez lata Polacy zrobili i nie zwalać wszystko na Rosjan. A co było w obecnym kościele MBNP przy placu Zamkowym i kto do tego doprowadził? Wywożono z Bolesławca co się dało do centralnych rejonów kraju, bo to niemieckie, a on wróci i wszystko zabierze.


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.