Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Przedwojenne Golnice
~Nutes niezalogowany
13 marca 2014r. o 12:46
czekam na ksiażkę :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~robo niezalogowany
13 marca 2014r. o 13:37
Ależ te Golnice piękne!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~golnicznin niezalogowany
13 marca 2014r. o 14:16
Każda wieś jest piękna i ma bardzo interesującą historie, ważne abyśmy historie i kulturę tej ziemi i naszych przodków którzy przybyli na te tereny pielęgnowali ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~olo niezalogowany
13 marca 2014r. o 14:24
historia i kultura to nasza tożsamość, daje nam poczucie przynależności do regionu
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~golniczanka niezalogowany
13 marca 2014r. o 15:23
piekne Golnice, teraz nawet sladu po stacji nie ma ,a tory zlikwidowane,fajnie by było jakby kolejka była bylo by połączenie z Bolesławce, Legniaca a tak wszystko zniszczone
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
13 marca 2014r. o 15:26
jest pks i auto-line
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Malkon niezalogowany
13 marca 2014r. o 21:56
Okres świetności większości wsi skończył się z końcem II Wojny Światowej. Osadnicy z różnych stron, mimo różnic kulturowych nie długo mogli się cieszyć tym co im "dano". Pod koniec lat czterdziestych zaczęła się na wsi kolektywizacja a tym, którzy nie chcieli się w nią włączyć odpowiednio umilano życie. Wszechobecne było potępianie kułactwa. Dzisiaj powiedzielibyśmy tępienie tych, którzy mają trochę oleju w głowie i nieobca była im pracowitość. Wprowadzenie obowiązkowych dostaw (zniesionych dopiero w epoce gierkowskiej) też nie sprzyjało rozwojowi infrastruktury. Zabudowa niszczała a władza "dobrze" wiedziała co jest słuszne dla obywatela. Pałace poniemieckie były rozkradane i się rozsypywały. Dzisiaj ciężko jest drobnym rolnikom podnieść swoje zabudowy do dawnej świetności.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~wolar niezalogowany
14 marca 2014r. o 14:12
cyt. "Golnice zostały zajęte przez wojska sowieckie co spowodowało nowy rozdział w historii miejscowości i wymianę ludności z niemieckiej na polską. "
Co za piękny fragment i z jakim podtekstem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.