Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

11445
PanM
4 lutego 2016r. o 14:10
fobiak napisał(a):
~ napisał(a):
~ napisał(a): Teraz modli się za zbawienie wybitnych sług bożych - Wesołowskiego i Gila.


Dla ludzkości bez porównania większym problemem byli NIEwierzący tacy jak Marks, Nietzsche, Lenin, Stalin, Che Guevara, Mao, Pol Pot, Kim Ir Sen.
Ale kogo to obchodzi - trzeba ich zasłonić Gilem!


dla ludzkosci bez nich nie bylo by zadnych zmian, rozwoju. klamiesz jak przemciu ale piliscie za malo tranu, to nie ma sie wam co dziwic, nadmiaru niedorozwoju.
nie ma ludzi niewierzacych. tylko jeden przyklad bo na wiecej szkoda czasu. gdyby che nie wierzyl nie bylby rewolucjonista.
wierzacy to ktos, kto przyjmuje jakas prawde bez koniecznosci udawadniania jej. religia, ideologia, zaufanie, sila pieniadza, itp. jest taka prawda.

http://januszomylinski.natemat.pl/84865,wierzacy-ateisci-7-najciekawszych-religii-bez-boga


Sory ale absolutnie się nie zgadzam.
Wiara to wierzenie w coś czego nie ma jak poprzeć dowodami .Lub nie da się w żaden sposób przewidzieć.

Osobiście ateizm odrzuca wiarę w siły nadprzyrodzone.Nie daje wiary temu w co wierzą wierzący.
Opiera się na zdobyczach nauki .
Życie traktuje jako etap OD -- DO . To tyle .[img=1454591453_b2kqust.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 lutego 2016r. o 14:11
Każdy niedorozwój tak uważa!
Ja - nie!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
4 lutego 2016r. o 14:30
PanM napisał(a):
fobiak napisał(a):
~ napisał(a):
~ napisał(a): Teraz modli się za zbawienie wybitnych sług bożych - Wesołowskiego i Gila.



Sory ale absolutnie się nie zgadzam.
Wiara to wierzenie w coś czego nie ma jak poprzeć dowodami .Lub nie da się w żaden sposób przewidzieć.


to czy ty sie zgadzasz czy nie nie ma zadnego znaczenia w tym durnym temacie.
jesli pozyczysz sasiadce 5 zlotych i nie liczysz na to, ze odda tobie w naturze, to znaczy, ze pozyczyles jej na wiare i wierzysz, ze ci odda. taki sknerus jak ty nie rozdaje pieniedzy a jesli wierzysz, ze ci odda tzn. ze jestes wierzacy.
zrozumiales?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
4 lutego 2016r. o 16:20
fobiak napisał(a):
PanM napisał(a):
fobiak napisał(a):
~ napisał(a):
~ napisał(a): Teraz modli się za zbawienie wybitnych sług bożych - Wesołowskiego i Gila.



Sory ale absolutnie się nie zgadzam.
Wiara to wierzenie w coś czego nie ma jak poprzeć dowodami .Lub nie da się w żaden sposób przewidzieć.


to czy ty sie zgadzasz czy nie nie ma zadnego znaczenia w tym durnym temacie.
jesli pozyczysz sasiadce 5 zlotych i nie liczysz na to, ze odda tobie w naturze, to znaczy, ze pozyczyles jej na wiare i wierzysz, ze ci odda. taki sknerus jak ty nie rozdaje pieniedzy a jesli wierzysz, ze ci odda tzn. ze jestes wierzacy.
zrozumiales?


Oj Panie Fobiak
Polemika nie koncentruje się nad słowem " wiara "
Polemika koncentruje się nad stwierdzeniem " WIARA W "
Oczywiście że używamy słowa wieżę , wierzę w , lub wierzę mu lub wierzę że .

Tu konkretnie rozstrzygamy temat wiary w stworzenie człowieka przez Boga lub brak wiary w taki obrót spraw.

Ja się określiłem i obstaję za tym żę rozwój istot żywych zawdzięczamy procesowi ewolucji.
Procesowi przystosowania organizmów do warunków zewnętrznych , zmian klimatu i zmian sposobu odżywiania dla zachowania gatunku ./ napisałem to z głowy nie z WIKI /

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
4 lutego 2016r. o 16:51
"Tu konkretnie rozstrzygamy temat wiary w stworzenie człowieka przez Boga lub brak wiary w taki obrót spraw."
a roztrzygajcie, roztrzygajcie, nie mam nic przeciwko temu. ale jesli piszesz "konkretnie" to zadbaj o poprawnosc a nie chlstaj ogolnie kogo sie da.
temat wiary w stworzenie czlowieka jest takim tematem jak dokladna temperatura w krasniku za 15 lat o tej samej porze, nie bronie tobie picowac ale jak juz picujesz to uzywaj odpowiedniej terminologii i to pelnej bo sama wiara o niczym nie mowi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 lutego 2016r. o 17:23
PanM napisał(a):
Życie traktuje jako etap OD -- DO . To tyle .[img=1454591453_b2kqust.jpg]


Życie to nieje_bajka.
Prościej "się nie da" tego pokazać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
4 lutego 2016r. o 20:12
PanM napisał(a):
Procesowi przystosowania organizmów do warunków zewnętrznych , zmian klimatu i zmian sposobu odżywiania dla zachowania gatunku ./ napisałem to z głowy nie z WIKI /

Szacun, stąd tylko mały kroczek do prefesury... ;)

~ napisał(a):
PanM napisał(a): Czy ktoś przyjmujący wersję wiary może określić w przybliżeniu datę stworzenia człowieka ? Może być z dokładnością tysiąca lat.

A mógłbys najpierw podac w przyblizeniu "naukową" date powstania wszechświata (dla ułatwienia z dokładnościa do milarda lat) ;) Bo ja w ciągu kilkunastu lat edukacji słyszałem juz wiele wersji: od 5 do nawet ponad 13 milardów lat...


Odpowiesz w końcu na to pytanie, czy znowu będziesz "dyplomatycznie" milczał?

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 lutego 2016r. o 20:12
~ napisał(a):
PanM napisał(a):
Życie traktuje jako etap OD -- DO . To tyle .[img=1454591453_b2kqust.jpg]


Życie to nieje_bajka.
Prościej "się nie da" tego pokazać.


Byłem zobaczyłem i wybyłem
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Metrohouse zaprasza
REKLAMA CER-FAR zaprasza