Widzę MSWiA daleko za najnowszymi wytycznymi ratownictwa medycznego. Nie sprawdzamy tętna. Sprawdzamy tylko oddech - brak = przystępujemy do resuscytacji. W sytuacji stresowej wyczucie tętna jest wątpliwe i te 10 sekund to tylko marnowanie czasu. Nie jest nic wspomniane o bezpieczeństwie przede wszystkim ratującego. A to jest pierwszorzędne. Potem zabezpieczamy miejsce i osobę ratowaną. Wzywamy pomoc i jednocześnie przystępujemy do reanimacji.
Ważne informacje - przypominanie ich ułatwi zapamiętanie i zastosowanie w sytuacji, która może się zdarzyć w różnych sytuacjach - np. w domu - gdy ktoś bliski nagle straci przytomność, wtedy - zestresowani - łatwo zapominamy o zasadach pierwszej pomocy. Konkretna wiedza na temat zagrożeń terrorystycznych jest jeszcze mniej powszechna, więc udostępnianie jej na portalach to dobry pomysł.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku.
Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.