~~Ciemnożółta Bergenia niezalogowany 15 lipca 2018r. o 12:46
Czego zabrakło lub czy było
Tryb opracowania i uchwalenia
Uchwała rady gminy o przystąpieniu do sporządzania studium.
Czynności wójta (burmistrza, prezydenta miasta):
ogłoszenie o uchwale (w prasie, w obwieszczeniu, w sposób zwyczajowo przyjęty na danym obszarze),
ustanowienie co najmniej 21-dniowego terminu na składanie wniosków dotyczących studium,
pisemne zawiadomienie organów doradczo-opiniodawczych,
sporządzenie projektu z jednoczesnym rozpatrzeniem złożonych wniosków,
zaopiniowanie projektu przez właściwą komisję architektoniczno-urbanistyczną,
uzgodnienie projektu z zarządem województwa,
uzgodnienie projektu z wojewodą,
zaopiniowanie projektu przez:
starostę powiatowego,
gminy sąsiadujące,
wojewódzkiego konserwatora zabytków,
wojewódzkiego inspektora sanitarnego,
regionalnego dyrektora ochrony środowiska,
inne właściwe organy (m.in. wojska, ochrony granic, bezpieczeństwa państwa, nadzoru górniczego, administracji geologicznej)
wniesienie ewentualnych poprawek;
ogłoszenie o wyłożeniu projektu (co najmniej 7 dni przed wyłożeniem);
wyłożenie projektu (na co najmniej 21 dni) i dyskusja publiczna o projekcie;
ustanowienie co najmniej 21-dniowego terminu do wnoszenia uwag;
przedstawienie radzie gminy projektu studium wraz z listą nieuwzględnionych uwag.
Uchwała rady gminy w przedmiocie przyjęcia studium.
Wójt (burmistrz, prezydent miasta) przekazuje uchwałę z załącznikami i dokumentami do oceny zgodności z przepisami prawa właściwemu wojewodzie.
Dokument przyjmowany jest uchwałą rady gminy, przy czym zarówno tekst jak rysunek studium stanowią załączniki do tej uchwały[14] (w przeciwieństwie do planu miejscowego, którego tekst jest treścią uchwały).
Każda zmiana studium odbywa się w takim trybie w jakim jest ono uchwalane (tak samo jak w przypadku planu miejscowego)[15]. W przypadku uzupełnienia studium o pojedyncze ustalenia, efektem jest ujednolicony tekst i rysunek, z wyróżnieniem zmian[16].
Od listopada 2008 roku dla studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy konieczne jest również przeprowadzenie, równolegle do procedury planistycznej, strategicznej oceny oddziaływania na środowisko[17]. Procedura ta wiąże się między innymi z opracowaniem prognozy oddziaływania na środowisko.
~~Ochrowa Języczka niezalogowany 27 lipca 2018r. o 18:42
W dniu 26.07.2018 odbyła się sesja rady miejskiej na której rozmawiano o ulicy Pileckiego całe 3,5h. Na spotkanie z mieszkańcami przyszli wszyscy którzy coś mieli do powiedzenia i byli w sprawie zorientowani. Szkoda że zabrakło "obiektywnego" bolca info. No chyba że był ale nie dałoby rady z tego zrobić paszkwili na obecną władzę. Nie dałoby się wypromować impulsu.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku.
Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.