Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA ZSET Rakowice - Twoja szkoła
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Rozmowa o klasztorze w Nowogrodźcu z Wilkiem Korwinem-Szymanowskim - NA ŻYWO z Nowogrodźca!
~~Malinowa Sałata 3 lutego 2022r. o 10:22
Jest Witek, Waldek,Wiesiek, Walenty, Wiktor nawet Wacek, jest jeszcze Tomasz Lis ale Wilka nie znam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Aga 3 lutego 2022r. o 11:13
A wino na dziedzińcu będzie można dalej pić???
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kolo 3 lutego 2022r. o 11:55
Nie jedna panna straciła cnotę w tym klasztorze. Imprezy odbywały się tam "przednie".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czarnofioletowa Czarnuszka 3 lutego 2022r. o 18:13
Wstyd
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czarnofioletowa Czarnuszka 3 lutego 2022r. o 18:13
Wstyd takie bzdury pisac
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rdzawoczerwona Robinia 3 lutego 2022r. o 19:46
~~Czarnofioletowa Czarnuszka napisał(a): Wstyd takie bzdury pisac

Przecież to prawda i nie rozumiem czemu wstyd?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pomarańczowożółty Dziewięćsił 3 lutego 2022r. o 21:37
Klasztor- obiekt sakralny w którym zakon modlił się do nieba o łaski i pomyślność dla mieszkańców. Włodarze miast dawniej starali się by w ich mieście był klasztor. Gdzie modlitwa i prośby do Boga, tam łaski- pokój, dobro, miłość, pomoc wzajemna. Najlepiej byłoby gdyby klasztor wrócił do właścicieli czyli sióstr Magdalenek. Niestety, niemieckie panowanie skończyło się wyrzuceniem zakonnic. Po wojnie komuna dokonała reszty (wszystko było jeszcze pod dachem). Jest to sąsiedztwo kościoła parafialnego. Z tego względu powinna być to taka działalność która zachowuje powagę i spokój tego miejsca (zwłaszcza w czasie mszy i uroczystości kościelnych) Może być tam mini muzeum Nowogrodźca z uwzględnieniem polskich początków miasta do czasów współczesnych. Ciekawe byłoby udokumentowanie zdjęciami nie istniejących już zakładów . Można również utworzyć filię Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych lub zwykłego hotelu. Nie powinno się w tych murach promować ideologi sprzecznej z nauką kościoła. Może to być co najwyżej działalność neutralna. Kierujmy się zawsze ku dobremu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Mieszkanka N-ca 3 lutego 2022r. o 22:01
Zdumiona jestem poziomem tej dyskusji. Czy i ten problem trzeba ściągnąć do inwektyw, głupich komentarzy i niepotrzebnych złośliwości? Jest szansa, aby uratować to, co zniszczono przez lata przez zaniechanie lub celową dewastację. Powinny w komentarzach pojawiać się pomysły na wykorzystanie dla potrzeb miasta (nie tylko kościoła) odzyskanych pomieszczeń. Burza mózgów może wiele dobrego wnieść w tejże sprawie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Praca w Gerresheimer Bolesławiec!