Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Rozmowa o klasztorze w Nowogrodźcu z Wilkiem Korwinem-Szymanowskim - NA ŻYWO z Nowogrodźca!
~~Mieszkanka N-ca 3 lutego 2022r. o 22:10
~~Pomarańczowożółty Dziewięćsił napisał(a): Klasztor- obiekt sakralny w którym zakon modlił się do nieba o łaski i pomyślność dla mieszkańców. Włodarze miast dawniej starali się by w ich mieście był klasztor. Gdzie modlitwa i prośby do Boga, tam łaski- pokój, dobro, miłość, pomoc wzajemna. Najlepiej byłoby gdyby klasztor wrócił do właścicieli czyli sióstr Magdalenek. Niestety, niemieckie panowanie skończyło się wyrzuceniem zakonnic. Po wojnie komuna dokonała reszty (wszystko było jeszcze pod dachem). Jest to sąsiedztwo kościoła parafialnego. Z tego względu powinna być to taka działalność która zachowuje powagę i spokój tego miejsca (zwłaszcza w czasie mszy i uroczystości kościelnych) Może być tam mini muzeum Nowogrodźca z uwzględnieniem polskich początków miasta do czasów współczesnych. Ciekawe byłoby udokumentowanie zdjęciami nie istniejących już zakładów . Można również utworzyć filię Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych lub zwykłego hotelu. Nie powinno się w tych murach promować ideologi sprzecznej z nauką kościoła. Może to być co najwyżej działalność neutralna. Kierujmy się zawsze ku dobremu.

- Pojawiło się tu kilka dobrych pomysłów. Brawo!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Malachitowa Budleja 3 lutego 2022r. o 22:24
Nie ma co się nakręcać i liczyć na jakieś cuda.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~bazyliszek 4 lutego 2022r. o 7:26
na końcu tego korytarza w komnacie po prawej 20 lat temu z kumplem bełty chlałem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Burobrązowy Rącznik 4 lutego 2022r. o 7:35
nie komuna zniszczyła klasztor tylko mieszakańcy Nowogrodźca za zgodą władz do 1989 r. rozebrali go po kawałku. A kto to wiemy... i jest to wstydliwa karta historii miasta.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Totutaj 4 lutego 2022r. o 9:06
Byloby wspaniale uczestniczyć w Festiwalu Schnabla na tle klasztoru.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zdumiona z Nowogrodźca 4 lutego 2022r. o 9:13
Byłoby cudownie gdyby odbywały się tam sesje rady miejskiej. A tak podnoszą opłaty za śmieci i podwyższają podatki z jakiegoś poddasza
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zarumieniony Modrzew 4 lutego 2022r. o 10:44
W przypadku powrotu Magdalenek do swojej siedziby, nie byłoby problemu. W tej kwestii pożądane jest stanowisko zakonu. Jeśli rezygnują ze względu na koszty to pozostaje inne rozwiązanie. Tylko jak pogodzić warunki konserwatora, spokój i powagę sąsiedztwa kościoła i częściowe samofinansowanie się obiektu? Zależy to również od wymagań i dyktatu przyszłych sponsorów i darczyńców.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kolo 4 lutego 2022r. o 13:02
Kto ukradł dwa z trzech kamieni piaskowych, które tam były? Musieli użyć ciężkiego sprzętu i auta ciężarowego bo waga jednego to kilka ton.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Praca w DCR!