Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Okruszki Historii: Bobrawa, która była Boberem, a teraz jest Bobrem
~~Mlecznobiały Perukowiec niezalogowany
13 maja 2022r. o 18:38
Bardzo ciekawe informacje
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kredowobiała Jodła niezalogowany
14 maja 2022r. o 9:21
Strategicznie założenie obronne na topolowej nie było problemem dla atakujących. Wysoka skarpa rzczna u podnóża której jest ten gródek położony dawała przewagę atakującym. Angażując niewielkie siły można było z tej skarpy skutecznie blokować załogę, ostrzałem, a sam Gródek zniszczyć bez kosztownego szturmu i niepotrzebnych strat. Był to raczej punkt poboru opłat za przeprawę, lub i raczej to jest bardziej prawdopodobne, siedziba dziś powiedzielibyśmy wiejska rezydencja rodowa, ewentualnie posiadłość feudalnego zarządcy. Wskazuje na to oddalenie od centrum gospodarczego jakim były wspomniane legendarne trzy karczmy jak i położenie brodu który znajdował się zapewne w pobliżu najstarszej części Bolesławca tj Bolesławic gdzie umiejscowiony był również gród.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA MediaExpert zaprasza