Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Pogrzeb tak, ale bez mszy
~~Wesoły Romek niezalogowany
12 grudnia 2022r. o 16:18
~~Żółtorudy Styrakowiec napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Wesoły Romek napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Żółtorudy Styrakowiec napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Wesoły Romek napisał(a): kościoły pustoszejąTak ? A gdzie to słyszałeś - na love parade ?


Od księdza przy spowiedzi :)


Ty to potrafisz wykazać że jesteś wiarygodny :-)

Wiesz co robi ksiądz w pustym kościele? puszcza nagłośnienie zewnętrzne na full i napiedrala w dzwony by okolicznych mieszkańców wqrwiać :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
12 grudnia 2022r. o 17:05
~~Żółtorudy Styrakowiec napisał(a):
Ktoś napisał: Horus napisał(a): daleko nie odbiegasz więc czujesz swojski klimat...;D


Przypomnij sobie co tu na forum niedawno pisałeś o zmarłym człowieku.


nie musisz mi przypominać co pisałem o tym szmaciarzu jeszcze kiedy był żyw...
ale może ty przypomnisz co ten szmaciarz za życia wypisywał ? ;D

no dawaj...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jan niezalogowany
12 grudnia 2022r. o 20:00
Ksiądz co roku chodzi po Kolendzie zebrać kasę, a nie święcić dom wiernych, bo ile razy można go święcić. Wprowadzili sobie taki zwyczaj, żeby przy okazji zebrać kesz od wiernych. To niestety prawdziwa prawda. Oni to wymyślili i ciągle coś wymyślają, żeby wyciągnąć kesz. W średniowieczy relikwie sprzedawali za kesz. Oszukiwali biednych, naiwnych ludzi i łupili ile wejdzie z kasy, czego najlepszym przykładem jest dziesięcina na kościół. Co dziesiąty snopek chłop musiał oddać dla wielebnego, osobiście je przywieźć. Nie mógł wcześniej zwieźć snopów do swojego obejścia dopóki nie przyszedł ekonom plebana i nie wybrał z każdej kopy najlepsze snopki ściętego zboża. Prawdę trzeba pisać i tylko prawdę. Oni nie są żadnymi świętymi, ani namiestnikami Pana Boga. Oni są tylko jego sługami i zwykłymi ludźmi jak my, a często pojawia się u nich grzech pychy i chciwość na kesz. Nie należy zapominać o średniowieczu i tzw. Świętej Inkwizycji, która skazywała ludzi za inne poglądy na spalenie na stosie. Dlaczego Marcin Luter zrobił przewrót w kościele katolickim. Jak zobaczył co wyprawia się w Watykanie, jak odbywa się handel odpustami i pogoń za keszem to napisał swoje tezy i nastąpił rozłam w kościele katolickim. Wcześniej Marcin Luter był bardzo pobożnym zakonnikiem katolickim. To nie my niszczymy kościół katolicki swoimi wypowiedziami, księża w większości sami niszczą naszą wiarę pazernością do pieniędzy i luksusów. Większość nas nie stać na to co oni wyprawiają, a jak duża i bogata parafia to jest z czego doić wiernych. Przepych, bogactwo, ale czy w średniowieczu było inaczej. Było to samo, ale teraz są media i informacja o ich wybrykach bardzo szybko idzie w eter. Skoro wybrało się taki zawód to ludziom trzeba dawać dobry przykład, a zwłaszcza młodzieży.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Evaqku niezalogowany
12 grudnia 2022r. o 20:04
Med
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~azaza niezalogowany
12 grudnia 2022r. o 23:48
Kiedyś w średniowieczu może tak rozbudowana administracja kościelna miała sens ( przepisywanie ksiąg, prowadzenie archiwów ect państwa raczkowały a kościół już prowadził spisy urodzin chrztów ect ...bardzo się przysłużył w budowaniu administracji państwowej oraz edukacji.

Ale obecnie ( przy nowoczesnych technologiach przetwarzania danych, zarządzania itd...) odnoszę wrażenie że jest to organ przerośnięty i na wyższych szczeblach zepsuty ...administracja musi być zredukowana do minimum, a nabory do seminarium jak nabory do szkół lotniczych ...nie ma zapotrzebowania nie ma uczniów.
Krótko mówiąc patrząc z ekonomicznego punktu widzenia to dobry biznes.
Autorka niech weźmie innego kapłana do pogrzebania ojca a ten niech się ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
13 grudnia 2022r. o 14:17
~~Jan napisał(a): Ksiądz co roku chodzi po Kolendzie zebrać kasę, a nie święcić dom wiernych, bo ile razy można go święcić. Wprowadzili sobie taki zwyczaj, żeby przy okazji zebrać kesz od wiernych. To niestety prawdziwa prawda. Oni to wymyślili i ciągle coś wymyślają, żeby wyciągnąć kesz. W średniowieczy relikwie sprzedawali za kesz. Oszukiwali biednych, naiwnych ludzi i łupili ile wejdzie z kasy, czego najlepszym przykładem jest dziesięcina na kościół. Co dziesiąty snopek chłop musiał oddać dla wielebnego, osobiście je przywieźć. Nie mógł wcześniej zwieźć snopów do swojego obejścia dopóki nie przyszedł ekonom plebana i nie wybrał z każdej kopy najlepsze snopki ściętego zboża. Prawdę trzeba pisać i tylko prawdę. Oni nie są żadnymi świętymi, ani namiestnikami Pana Boga. Oni są tylko jego sługami i zwykłymi ludźmi jak my, a często pojawia się u nich grzech pychy i chciwość na kesz. Nie należy zapominać o średniowieczu i tzw. Świętej Inkwizycji, która skazywała ludzi za inne poglądy na spalenie na stosie. Dlaczego Marcin Luter zrobił przewrót w kościele katolickim. Jak zobaczył co wyprawia się w Watykanie, jak odbywa się handel odpustami i pogoń za keszem to napisał swoje tezy i nastąpił rozłam w kościele katolickim. Wcześniej Marcin Luter był bardzo pobożnym zakonnikiem katolickim. To nie my niszczymy kościół katolicki swoimi wypowiedziami, księża w większości sami niszczą naszą wiarę pazernością do pieniędzy i luksusów. Większość nas nie stać na to co oni wyprawiają, a jak duża i bogata parafia to jest z czego doić wiernych. Przepych, bogactwo, ale czy w średniowieczu było inaczej. Było to samo, ale teraz są media i informacja o ich wybrykach bardzo szybko idzie w eter. Skoro wybrało się taki zawód to ludziom trzeba dawać dobry przykład, a zwłaszcza młodzieży.

Widać że piszesz o sprawach, o których nie masz nawet bladego pojęcia.
Kolęda? Jej istotą nie jest ani zebranie "keszu", ani święcenie domu. To wizyta duszpasterska. Okazja by porozmawiać z księdzem o sprawach swojej wiary, o sprawach parafii itp
Relikwie. No cóż. Wiara musi mieć też jakieś odniesienia materialne. Tak jesteśmy skonstruowani, że jeśli duch nie będzie miał odniesień materialnych to po prostu zginie. Luter, miał to wszystko w nosie. Nie dość że odciął chrześcijan od od znaków materialnych, to jeszcze w doktrynie cofnął Kościół do jego początków, odrzucając wszystko, co Kościół wypracował przez kilkanaście wieków, traktując wszystko jako wynaturzenie i odstępstwo od wzorca. A to nie tak. Kościół rozwijał się w wielu kierunkach i interwencja Boska często wybierała właściwe obszary dla Kościoła. Jakie efekty przyniosła luterańska rewolucja, widać gołym okiem. W większości setek denominacji ludzie nie wiedzą już w co wierzą.
Inkwizycja? Właśnie wśród protestantów kwitła "aż miło". A jej odium spada teraz na katolicyzm.
No i dziesięcina. Ta straszna krzywda czyniona na chłopach. Wskaż mi dziś rolnika, który nie chciałby zapłacić 10% podatku i mieć wszystkie inne opłaty z głowy. Dalej twierdzisz że krzywdzono chłopów?
A co do bogactw kapłanów, powiem krótko - mniej TVN-u.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ja tam niezalogowany
13 grudnia 2022r. o 15:04
ja tam nie potrzebuję ani księdza ani mszy - kremacja i cyk do bobru albo niech sobie dzieciaki na kominku postawią!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jan niezalogowany
13 grudnia 2022r. o 19:33
Jeszcze nie widziałem Kolendy, na której ksiądz rozmawiał o wierze. Przychodzi zebrać kesz i taka jest niestety prawdziwa prawda. Mają za wszystkie sakramenty święte swoje cenniki, a przecież obecny nasz Ojciec Święty zakazał wyraźnie brania kaszy za udzielanie świętych sakramentów. Inkwizycja była wśród protestantów? Widać, że odpisuje pleban. To księża skazywali na spalenie na stosach wszystkich, którzy wg. nich bluźnili, a inaczej dziś po naszemu mieli swoje zdanie. Księża w średniowieczu i później pchali się do polityki. Zresztą i teraz maja takie zapędy. Nie tędy droga. Wiara i modlitwa ma być w miejscach do tego przeznaczonych lub każdy może się modlić, a polityka jest dla polityków. Nawet do inkwizycji i palenia niewinnych ludzi w okropnych męczarniach nie chcą się do tego przyznać. Dalej uważają, że maja do czynienia z głupim i ciemnym społeczeństwem, a tylko oni są wykształceni. Sami niestety odtrącają ludzi od kościoła i coraz mniej wiernych na mszach w kościołach. Krzyczą za to, że tak mało jest ludzi na mszy na tych, którzy chodzą. Pytam się, a co oni są winni, że np. sąsiedzi przestali chodzić do kościoła? Czyja to wina?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.