Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Trudna sytuacja życiowa

~~Oberżynowy Szafirek niezalogowany
18 listopada 2023r. o 21:35
~~Barwinkowy Plektrantus napisał(a): Człowieku zastanów się co ty piszesz.
Masz 55 lat, jesteś schorowany, nie możesz pracować 8 godzin a chcesz się utrzymać z pracy na roli ?
Rolnik pracuje minimum 16 godzin na dobę i to ciężko.
Pomyśl trochę zanim coś napiszesz

Uprawianie własnej działki, to nie robota na roli, na iluś tam hektarach. Rośliny same rosną, trzeba tylko kilka godzin dzienie im poświęcić, a nie zapiepszać w biedronie po 12h, albo w ochronie za marne grosze. Mam mały domek i ziemi kawałek więc wiem o czym mówię. Jestem wolnym człowiekiem i nigdy do żadnej roboty nie pójdę. Mam super znajomych na wsi pomagamy sobie razem. Nie potrzeba nam Ajfonów, nowych dupereli za które miastowe dali by se jaja ogolić albo jeszcze co innego. Praca za papierki nic nie warte jest niewolnictwem. 8 godzin z batem nad głową, żeby potem pojść do Lidla, biedrony itp. a na własnej ziemi masz, własne mieso, jajka, warzywa wszystko co sobie wychodujesz, pakujesz na zime w szkło. Zimą masz wolne. Siedzisz przy kominku, czytasz książki.
Out of niewolniczy system.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bladoczerwona Azalia niezalogowany
19 listopada 2023r. o 20:33
~~Oberżynowy Szafirek napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Barwinkowy Plektrantus napisał(a): Człowieku zastanów się co ty piszesz.
Masz 55 lat, jesteś schorowany, nie możesz pracować 8 godzin a chcesz się utrzymać z pracy na roli ?
Rolnik pracuje minimum 16 godzin na dobę i to ciężko.
Pomyśl trochę zanim coś napiszesz

Uprawianie własnej działki, to nie robota na roli, na iluś tam hektarach. Rośliny same rosną, trzeba tylko kilka godzin dzienie im poświęcić, a nie zapiepszać w biedronie po 12h, albo w ochronie za marne grosze. Mam mały domek i ziemi kawałek więc wiem o czym mówię. Jestem wolnym człowiekiem i nigdy do żadnej roboty nie pójdę. Mam super znajomych na wsi pomagamy sobie razem. Nie potrzeba nam Ajfonów, nowych dupereli za które miastowe dali by se jaja ogolić albo jeszcze co innego. Praca za papierki nic nie warte jest niewolnictwem. 8 godzin z batem nad głową, żeby potem pojść do Lidla, biedrony itp. a na własnej ziemi masz, własne mieso, jajka, warzywa wszystko co sobie wychodujesz, pakujesz na zime w szkło. Zimą masz wolne. Siedzisz przy kominku, czytasz książki.
Out of niewolniczy system.


Pewnie drzewi na tym kawalku rosnie Ci ekspresowo, dlatego masz co do kominka wlozyc. Prad z fotoltaiki, scieki w grunt, woda ze studni. A podatek od gruntu oplacasz w jajkach ;]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pomarańczowoczerwony Ognik niezalogowany
20 listopada 2023r. o 5:08
Bambus rośnie metr na dobę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnoturkusowy Ligustr niezalogowany
20 listopada 2023r. o 14:22
~~Pomarańczowoczerwony Ognik napisał(a): Bambus rośnie metr na dobę.

w Polsce na wsi?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Cvv niezalogowany
20 listopada 2023r. o 17:22
Przypomnijcie sobie jak niedawno ochoczo i bez zbędnych pytań, zapraszaliście miliony ukraińców, oddawaliście im własne mieszkania, pieniądze, załatwialiście pracę szkołę z kąd mieliście tyle empatii miłości i współczucia????? A tu rodak napisał 4 zdania i co???? Co za fałszywy naród
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnoturkusowy Ligustr niezalogowany
20 listopada 2023r. o 19:36
rodak zaczyna coś kręcić
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnożółty Platan niezalogowany
20 listopada 2023r. o 20:13
Jedziesz do Warty do Pana Stanisława, i powiesz mu o co chodzi. On ci pokarze przed Wartą dziesiątki hektarów na których rosły ziemniaki, cebula, marchew, buraczki i inne warzywa. Po zbiorze kombajnami i segregacji tyle tego na polach leży że do końca roku nie wyzbierasz. Gwarantuję ci że z całą rodziną nie przejesz tego. I ogródek ci nie będzie do niczego potrzebny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnofioletowy Mieczyk niezalogowany
22 listopada 2023r. o 2:19
~~Jasnoturkusowy Ligustr napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Pomarańczowoczerwony Ognik napisał(a): Bambus rośnie metr na dobę.

w Polsce na wsi?



U Niemców
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Dekoracje
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza