~~TŁ napisał(a): Ktoś napisał: ~~Kawowy Pierwiosnek napisał(a): jak pisał Bernard:
"W 2018 r. samorządowcy zgodnie stawili się przy ul. Jeleniogórskiej. Marszałek Przybylski, prezydent Roman, starosta Stasik, wicestarosta Gabrysiak społem stanęli, by przed wyborami rozpocząć budowę bloku operacyjnego. W grze nie było jeszcze dzisiejszego kandydata na senatora – dyrektora Barczyka. Padły ciepłe słowa o inwestycji, współpracy powiatu z miastem i świetlanej przyszłości. Kilka dni później nastąpiły przetasowania. Z gry wypadł Karol Stasik. A cała władza trafiła w ręce bezpartyjnej przystawki."
i te same miejsce i Ci sami Bezpartyjni " Roman,Gabrysiak...itd"
jak śmiech historii - znów w tym samym miejscu będą otwierac kolejną inwestycje.
Brawo Panowie Bumerangii ;)
Pisał Łasica na bobrzanach. Oglądając obrazek pomyślałem o tym tekście. Fajne, że ktoś go jeszcze pamięta i wraca. Zastanawia mnie, gdzie będzie ten parking na 100 samochodów. Na dachu, czy na terenie w stronę Ślusarskiej, bo o ile pamiętam, właśnie tam miał być ten budynek, gdy rżnięto rosnące tam drzewa. A ten robot do operacji, to może w psychiatryku dla dzieci, ale już niekomercyjnym.
za rynkiem zdrowia " Co z pieniędzmi z KPO w przypadku braku kontraktu?
Sprawa dotyczy zakończonego 28 lutego 2025 r. konkursu w ramach inwestycji D4.1.1 „Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym”.
Inwestycje mają umożliwić modernizację oddziałów i zakup sprzętu w ramach przekształcenia łóżek szpitali powiatowych w celu utworzenia miejsc opieki długoterminowej lub geriatrycznej.
W sumie z 189 wniosków - 83 przedsięwzięcia otrzymały pieniądze o najwyższej uzyskanej punktacji, na łączną kwotę niemal 1,3 mld zł.
Kłopot polega na tym, że dyrektorzy szpitali nie mają pewności czy po zainwestowaniu środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) zarządzane przez nich placówki uzyskają kontrakty z NFZ na opiekę długoterminową.
REKLAMA
Gdyby w niektórych przypadkach tak się nie stało, szpitale musiałyby zwracać pieniądze, co dla wielu oznaczałoby pogłębienie i tak już dużych kłopotów finansowych.
Zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej ma fakt, że i konkursy NFZ, i środki z KPO były według podobnych zasad rozdawane. Chodzi o to, że w konkursach na opiekę długoterminową Narodowy Fundusz Zdrowia złoży zamówienie, które „będzie odpowiadało potencjałowi, jaki powstał w tym zakresie po zasileniu ochrony zdrowia środkami KPO”.
Prezes NFZ Filip Nowak, podczas odbywającego się w marcu Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, wskazywał, że gwarancją będzie już to, że zostanie ogłoszony konkurs. Czy te ośrodki, które sięgnęły po pieniądze z KPO go wygrają? Takiej gwarancji nikt już nie da."