Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Nowe obostrzenia od soboty
18442
PIS-PO-PRL
26 października 2020r. o 19:34
droga legislacyjna, proces legislacyjny... jak zwał tak zwał

lubisz czytać to poczytaj co to takiego ;)


Dopisane 26.10.2020r. o godz. 19:32:

ustawy ni ma, ale jak będziesz o niej przypominał, to trafisz na dzień w którym już będzie :D
wirusa Ci nie życzę żebyś łapał ;)


Dopisane 26.10.2020r. o godz. 19:34:

ps: nieodpowiedzialne kmioty (w Twoim mniemaniu) wczoraj na rynku spacerowały. Pytałem się czy pałujemy, nic nie odpisałeś. Tych kmiotów rozumiem nie ruszamy? Swoi mogą kichać na innych? :D

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6979
E
26 października 2020r. o 19:46
PIS-PO-PRL napisał(a): droga legislacyjna, proces legislacyjny... jak zwał tak zwał


"Następnie Marszałek Sejmu przekazuje uchwaloną przez Sejm ustawę – w tym momencie projekt stał się już ustawą, mimo że jeszcze nie jest ona obowiązującym aktem prawnym – do Senatu.

Procedura rozpatrywania ustaw przez Senat regulowana jest przez Konstytucję RP oraz regulamin Senatu.
Po otrzymaniu ustawy uchwalonej przez Sejm Marszałek Senatu kieruje ją do odpowiednich problemowo komisji senackich (jednej lub kilku), które mają w terminie nie dłuższym niż 18 dni przeanalizować ją i opracować projekt stanowiska Senatu w sprawie ustawy. W przypadku ustaw pilnych oraz ustawy wykonującej prawo Unii Europejskiej – w terminie wyznaczonym przez Marszałka Senatu.

Następnie, na posiedzeniu Senatu odbywa się debata i głosowanie, a w jej efekcie Senat podejmuje uchwałę. Może ona zawierać wniosek o przyjęcie ustawy bez zmian (wtedy jest przekazywana Prezydentowi do podpisu) albo też wniosek o jej odrzucenie w całości lub wprowadzenie poprawek (wtedy ustawa jest przekazywana ponownie do Sejmu)."

http://opis.sejm.gov.pl/pl/procesustawodawczy.php

Dziś nowelizacja trafiła do Senatu.


"Szukam świata w którym jedna jaskółka czyni wiosnę, gdzie szewc w butach chodzi, gdzie jak Cię widzą, to dzień dobry. Szukam świata, gdzie człowiek człowiekowi człowiekiem" J.B.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
26 października 2020r. o 19:47
PIS-PO-PRL napisał(a): droga legislacyjna, proces legislacyjny... jak zwał tak zwał

lubisz czytać to poczytaj co to takiego ;)Dopisane 26.10.2020r. o godz. 19:32:ustawy ni ma, ale jak będziesz o niej przypominał, to trafisz na dzień w którym już będzie :D
wirusa Ci nie życzę żebyś łapał ;)Dopisane 26.10.2020r. o godz. 19:34:ps: nieodpowiedzialne kmioty (w Twoim mniemaniu) wczoraj na rynku spacerowały. Pytałem się czy pałujemy, nic nie odpisałeś. Tych kmiotów rozumiem nie ruszamy? Swoi mogą kichać na innych? :D


o tej tzw. drodze legislacyjnej kiedyś czytałem...
tyle że ... wiem chyba do czego zmierzasz...znane są ustawy leżące miesiącami ...ba-latami w sejmowych ''zamrażarkach'' ;)
ale myślę że teraz przy braku kasy, by chociaż z lekka ''wyprostować'' czy zatrzeć złe wrażenie po słowach mateuszka-kłamczyszka że wirusa nie ma co się bać ,że jest w odwrocie ta sprawa zostanie załatwiona nadzwyczaj szybko...

czy ''pałować'' ludzi za brak maseczek?

a znasz taki przypadek?
napisz...chętnie przeczytam bo ja sam tego nigdzie nie napisałem ...

uprzedzając to co zaraz tu podejrzewam by nastąpiło podkreślam jedno ...to co wcześniej już pisałem ...
kiedy środki przymusu nie skutkują a budzi się agresja w stosunku do policjanta tak ...
pałować...

pamiętajcie że na policjanta też może czekać w domu żona ...dzieci...matka ...
chciałbyś by twój ewentualny brat policjant kończył służbę na SOR-ze z rozbitą głową?[img=1603738065_izp3ls4.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18442
PIS-PO-PRL
26 października 2020r. o 19:51
No tak, potem trafi do sejmu. Potem Falco będzie mógł straszyć mandatami i obiektywnie wskazywać ochotników do spałowania :D


Dopisane 26.10.2020r. o godz. 19:51:

Horus napisał(a):

czy ''pałować'' ludzi za brak maseczek?
a znasz taki przypadek?
napisz...chętnie przeczytam bo ja sam tego nigdzie nie napisałem ...


Lubię Twój brak obiektywizmu. Bez kitu lubię go :D
Ksiądz i pięć osób z nim siedzących do spałowania, Dzieciaki na rynku... ćśśśś. Nie widzimy. ;)

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
26 października 2020r. o 19:52
PIS-PO-PRL napisał(a): Pytałem się czy pałujemy, nic nie odpisałeś.

czyżbyś i ty myślał że siedzę tu całymi dniami?
że wszystko czytam?

mam nadzieję że nie poddałeś się tej ''propagandzie'' jaką tu sieją niektórzy...;)

mam nawet sporo innych spraw...

ciekawią cię jakie?...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18442
PIS-PO-PRL
26 października 2020r. o 19:55
Twoje sprawy mnie nie ciekawią :D
Za to w bardzo iteresujący sposób unikasz udzielania odpowiedzi na pytania i to mnie ciekawi. Czemu? ;)

Znowu wklejasz jakiś łysych, a wtargnięcia do kościoła nie potępisz? Ja do kościoła nie chodzę, ale za to bym spałował... a Ty? :D

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
26 października 2020r. o 19:56
Piona PRL :D

Już nie mogę się doczekać kiedy bogu wyznaczy mi termin ... prac legistlacyinych ... :D

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18442
PIS-PO-PRL
26 października 2020r. o 20:00
Ja tam nie wiem co między Wami zaszło, ale kiedyś musieliście się kochać... bardzo, że teraz tak się "nie kochacie" :D

Ciekawa z Was para musiała być :D
W ogóle ile tu wątków miłosnych i zniszczonych przyjaźnie na tym forum.

sama patologia ;)

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.