Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
BolecFORUM Nowy temat

BÓG A COVID-19

4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
4 listopada 2020r. o 23:26
Miło , że wróciłaś do dyskusji Gocho :) Daleko mi do Grzdyla Ponurego , ale jeśli chodzi o koronaświrusa , to jestem zasadniczy , jak ... diabeł :)

Wiem , że ze mną nie gadasz , bo cham i prostak ... ale ... kiedy spytałem Cię , co na przeziębienie Radka ... to buraki zaleciłaś :D
Dobranoc :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pomarańczowobrązowa Papryka niezalogowany
4 listopada 2020r. o 23:33
Paracetamol i fujara

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudobrązowa Kosodrzewina niezalogowany
5 listopada 2020r. o 0:12
Mgosia napisał(a): "Pewien mężczyzna poszedł, jak co miesiąc, do fryzjera. Zaczęli rozmawiać o różnych sprawach. Ni z tego, ni z owego, wywiązała się rozmowa o Bogu.
Fryzjer powiedział:

- Wie pan, ja nie wierzę, że Bóg istnieje.

- Dlaczego pan tak uważa? - zapytał klient.

- Cóż, to bardzo proste. Wystarczy tylko wyjść na ulicę, żeby się przekonać, że Bóg nie istnieje. Gdyby Bóg istniał, myśli pan, że istniałoby tyle osób chorych? Istniałyby opuszczone dzieci? Gdyby istniał Bóg, nie byłoby bólu, nie byłoby cierpienia... Po prostu nie mogę sobie wyobrazić Boga, który na to wszystko pozwala.

Klient pomyślał chwilę, chciał coś powiedzieć, ale zrezygnował. Nie chciał wywoływać niepotrzebnej dyskusji. Gdy fryzjer skończył, klient zapłacił i wyszedł. I w tym momencie zobaczył na ulicy człowieka z długą zaniedbaną brodą i włosami. Wyglądało na to, że już od dłuższego czasu jego włosy i broda nie widziały fryzjera. Był zaniedbany i brudny.

Wtedy klient wrócił i powiedział:

- Wie pan co? Fryzjerzy nie istnieją!

- Bardzo śmieszne! Jak to nie istnieją? - zapytał fryzjer - Ja jestem jednym z nich!

- Nie - odparł klient - Fryzjerzy nie istnieją, bo gdyby istnieli, nie byłoby ludzi z długimi włosami i brodą, jak ten człowiek na ulicy.

- A nie, fryzjerzy istnieją, to tylko ludzie nie poszukują nas z własnej woli.

- No właśnie - powiedział klient. - Dokładnie tak. Bóg istnieje, to tylko ludzie Go nie szukają i robią to z własnej woli, dlatego jest tyle cierpienia i bólu na świecie.

Bóg nie obiecywał dni bez bólu, radości, bez cierpienia, słońca bez deszczu.
Obiecał siły na każdy dzień, pociechę wśród łez i światło na drodze..."
Autor nieznany.


Bradzo dobry przykład, tylko niektórzy, tacy jak bolcowy palikot hejtujący wiarę i kościół i tak nie są wstanie go zrozumieć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudobrązowa Kosodrzewina niezalogowany
5 listopada 2020r. o 0:14
[img=1604520637_zyknp53.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
5 listopada 2020r. o 11:06
Mgosia napisał(a): Jak dla mnie jest to proste, wszystko ma swoje granice i jeśli człowiek w swych wyborach osiąga dna , to dostaje to na co zasłużył. Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a złe karze. Człowiek może pójść w dobrą stronę, albo na zatracenie i to jest właśnie jego wybór, wola, którą drogę wybierze. Jest jeszcze coś takiego jak rozum, dzięki któremu powinien odróżnić dobro od zła.


Dno to pojęcie nad wyraz subiektywne.
Dla jednych ma podłoże moralne dla innych finansowe a dla katolików ateizm.
Dla Was jest tylko jedna płaszczyzna oceny człowieka . Wierzący lub nie . Spory procent ludzi jest ateistami którym nie można nic zarzucić. Żyją, pracują uczciwie , wychowują dzieci , wnuki , nie dokonują aborcji , można im ufać i co najważniejsze sami się utrzymują.
Jak zatem w Twoim pojęciu " Mgosiu " wygląda to powszechne zło. Zło namacalne nie wydumane .

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kanarkowa Rozplenica niezalogowany
5 listopada 2020r. o 12:05
A ten nawiedzony ateista dalej swoje?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
5 listopada 2020r. o 15:17
~~Kanarkowa Rozplenica napisał(a): A ten nawiedzony ateista dalej swoje?


Masz tu Mgosiu przykład dyskusyjnego dna . Tyldowato , popluć zza winkla i chodu na inny kwiatek.[img=1604585835_e758ixz.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółtopomarańczowa Gipsówka niezalogowany
5 listopada 2020r. o 15:57
Teatry , kina gastronomia zamykają. W zamian kultura i karma w kościołach.
Marzenia się spełniają najpierw zakaz pracy w niedziele aby zapełnić kościółki
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Dni otwarte w Ultima