Quantcast
Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Otwarcie wystawy o osadnikach z Jugosławii
~~Szarozielony Hebe 8 grudnia 2021r. o 18:41
Dziś , w przedostatnim dniu wystawy , udało mi się obejrzeć źródłowe materiały w bolesławieckim Archiwum Państwowym ( Bankowa 6B). Ciekawe dokumenty, zdjęcia, eksponaty ze skanseniku w Tomisławiu. Są to bardzo cenne informacje o losach naszych rodaków mieszkających 50 lat w Bośni, urzędowe dokumenty z przygotowań powrotu do Polski, powrót koleją i osiedlenie się w powiecie bolesławieckim. 9 grudnia to ostatni dzień wystawy. Dokumenty są jednak dostępne cały rok w Archiwum. Można je oglądać (również kopiować) na miejscu w czytelni Archiwum. Wszystkich zainteresowanych zapraszam. To właśnie zainteresowanie jest źródłem wiedzy. Bądźmy oczytani, świadomi. To pomaga w życiu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Zapraszamy