Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Okruszki Historii: Trudne początki opuszczonego kościoła w Tomaszowie
~~Bordowa Gazania niezalogowany
28 listopada 2021r. o 16:52
~~Lilioworóżowa Pysznogłówka napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Brunatnoceglasty Wiąz napisał(a): Panie Dariuszu, aby być historykiem, nie wystarczy skonczyć studiów- Pan już skończył?- trzeba długich badań źródłowych. Ciągle powtarza się fala krytyki Pańskich artykułów, książek. Jest Pan fascynatem historii ale to jednak za mało.


Wiązie, masz zatem pole do popisu. Skocz do tych źródeł i do roboty! Pokaż swoje pióro!

P.S. Panie Darku, proszę nie przejmować się tego typu typowymi komentarzami malkontentów, żywiących się wylewanymi z własnych wnętrzności, podszytymi żmijowym jadem, imitującymi komentarze wypocinami.

Jestem doktorem historii, adiunktem w Instytucie Historii. Mam opublikowany doktorat, jedną monografię, kilkanaście artykułów, jestem w trakcie pisania kolejnej książki. Na prawdę prace Pana Darka to amatorska zabawa
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowoczerwona Mięta niezalogowany
28 listopada 2021r. o 17:29
Interesujące.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kolega po fachu niezalogowany
28 listopada 2021r. o 18:15
Doceńmy pracę tego Pana i poruszenie tematu przez niego. Większość z nas nic nie robi a Pan Dariusz poruszył temat i pokazał kawałek historii. Dzięki jego artykułowi większość dowiedziała się o drugim kościele w Tomaszowie i temat jest w przestrzeni publicznej. Warto doceniać starania ludzi o pokazanie historii lokalnej niż z góry stosować forme hejtu wobec człowieka, który cos robi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kruczoczarny Bluszcz niezalogowany
28 listopada 2021r. o 19:36
~~Bordowa Gazania napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Lilioworóżowa Pysznogłówka napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Brunatnoceglasty Wiąz napisał(a): Panie Dariuszu, aby być historykiem, nie wystarczy skonczyć studiów- Pan już skończył?- trzeba długich badań źródłowych. Ciągle powtarza się fala krytyki Pańskich artykułów, książek. Jest Pan fascynatem historii ale to jednak za mało.


Wiązie, masz zatem pole do popisu. Skocz do tych źródeł i do roboty! Pokaż swoje pióro!

P.S. Panie Darku, proszę nie przejmować się tego typu typowymi komentarzami malkontentów, żywiących się wylewanymi z własnych wnętrzności, podszytymi żmijowym jadem, imitującymi komentarze wypocinami.
Jestem doktorem historii, adiunktem w Instytucie Historii. Mam opublikowany doktorat, jedną monografię, kilkanaście artykułów, jestem w trakcie pisania kolejnej książki. Na prawdę prace Pana Darka to amatorska zabawa

I wyżej srosz niż dupe mosz... Może i amator ale z pasją, której tobie widocznie brakuje, bo potrafisz tylko krytykować. Jakie to nasze... polskie... Normalnie doktor musiał interweniować. Jak kole w oczy jego praca to nie czytaj. Panie Darku robi Pan kawał dobrej roboty przybliżając z pasją historie tych ziem
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kasztanowa Kokoryczka niezalogowany
28 listopada 2021r. o 19:43
Jak jesteście tacy mądrzy to napiszcie coś o historii okolic Bolesławca. Gratulacje i podziękowania dla Darka!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~marko niezalogowany
28 listopada 2021r. o 20:06
Poczekajmy na dalsze zmianki ,które pan Dariusz zapowiada o dziejach Kościoła w Tomaszowie Bol. Dużo faktów historycznych poznaliśmy. Jako mieszkańców interesuje nas czas powojenny kościoła. Ktoś napisał żeby informacji udzielił ksiądz, takich informacji możemy szukać w księgach lub zapiskach kościelnych. Jeszcze kilka mieszkańców żyjących
którzy zasiedlili po wojnie jako repatryjanci oni mają coś do opowiedzenia skorzystajmy z tego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Lilioworóżowa Pysznogłówka niezalogowany
29 listopada 2021r. o 12:35
~~Bordowa Gazania napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Lilioworóżowa Pysznogłówka napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Brunatnoceglasty Wiąz napisał(a): Panie Dariuszu, aby być historykiem, nie wystarczy skonczyć studiów- Pan już skończył?- trzeba długich badań źródłowych. Ciągle powtarza się fala krytyki Pańskich artykułów, książek. Jest Pan fascynatem historii ale to jednak za mało.


Wiązie, masz zatem pole do popisu. Skocz do tych źródeł i do roboty! Pokaż swoje pióro!

P.S. Panie Darku, proszę nie przejmować się tego typu typowymi komentarzami malkontentów, żywiących się wylewanymi z własnych wnętrzności, podszytymi żmijowym jadem, imitującymi komentarze wypocinami.
Jestem doktorem historii, adiunktem w Instytucie Historii. Mam opublikowany doktorat, jedną monografię, kilkanaście artykułów, jestem w trakcie pisania kolejnej książki. Na prawdę prace Pana Darka to amatorska zabawa


Pewna część czytelników tego portalu z pewnością chętnie zajrzałaby do Pańskich publikacji. Ot tak, dla porównania, czym różni się twórczość doktora od twórczości pasjonata i być może także przyszłego doktora, któremu dla takich laików, jak my chce się troszkę popracować, wygrzebując przeróżne ciekawostki...
A jak na doktora historii, sadzi Pan jednak błędów co niemiara...
(tylko magister)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Malkon niezalogowany
29 listopada 2021r. o 18:05
Ta licytacja kto lepszy kto gorszy czy wręcz amator jest nie na miejscu. cieszy mnie, że są pasjonaci, którzy sięgają do materiałów źródłowych i chcą przekazać coś co wielu zainteresuje. Co my wiemy o pałacach i innych budowlach, ich właścicielach, które powoli po II Wojnie Światowej znikały lub powoli znikają a były perełkami ziemi bolesławieckiej i sąsiednich powiatów. Dlatego cieszę się jak pojawiają się pasjonaci, którzy być może nie w sposób oczekiwany przez pana doktora historii, ale chcą coś niecoś powiedzieć o miejscu gdzie żyjemy. Czekam na dalsze historyjki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.