Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca w DCR!
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ze smogiem wygramy, gdy o czyste powietrze sami zadbamy
~~Palacz 16 stycznia 2022r. o 10:38
Ze smogiem wygramy kiedy ratuszowy weźmie się do roboty i stworzy dla ludzi ciekawy program wymiany pieców i przyłączeń do miejskiej sieci.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Popielaty Pomidor 16 stycznia 2022r. o 10:40
TIRy na wagony i smog zniknie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bławatkowa Wierzba 16 stycznia 2022r. o 11:11
Jak dostaniecie rachunki za gaz po podwyżkach (1000%) to przeprosicie stare kozy i będziecie starymi butami i oponami palić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~BB 16 stycznia 2022r. o 11:22
Nasz Bolesławiec leży w dolinie. Jak wjeżdża się do miasta z góry od Zgorzelca, to widać wielką czapę dymu. Smog stoi w tej dolinie, bo nie ma ujścia. Tymi truciznami wszyscy oddychamy, bo radni nie uchwalili żadnej alternatywy, nie wzięli przykładu z radnych Krakowa. Żadnej inicjatywy żadnego z prezydentów naszego miasta także nie było. Kto może ucieka z naszego miasta. Skoro za takie same zarobki można oddychać i żyć zdrowo np. w miejscowościach nadmorskich, to wiele rodzin już to zrobiło. Znam parę pielęgniarek, które ze względu na smog opuściło miasto. Takich ludzi będzie coraz więcej, tutaj sprzedają mieszkania, a nad morzem kupują. Rodziny górników na emeryturach dawno tak praktykują. W Bolesławcu normy są przekroczone czasami tysiąckrotnie i życia w czystym powietrzu nie ma, bo włodarze o nas nie dbają !!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bławatkowa Wierzba 16 stycznia 2022r. o 11:44
~~BB napisał(a): Nasz Bolesławiec leży w dolinie. Jak wjeżdża się do miasta z góry od Zgorzelca, to widać wielką czapę dymu. Smog stoi w tej dolinie, bo nie ma ujścia. Tymi truciznami wszyscy oddychamy, bo radni nie uchwalili żadnej alternatywy, nie wzięli przykładu z radnych Krakowa. Żadnej inicjatywy żadnego z prezydentów naszego miasta także nie było. Kto może ucieka z naszego miasta. Skoro za takie same zarobki można oddychać i żyć zdrowo np. w miejscowościach nadmorskich, to wiele rodzin już to zrobiło. Znam parę pielęgniarek, które ze względu na smog opuściło miasto. Takich ludzi będzie coraz więcej, tutaj sprzedają mieszkania, a nad morzem kupują. Rodziny górników na emeryturach dawno tak praktykują. W Bolesławcu normy są przekroczone czasami tysiąckrotnie i życia w czystym powietrzu nie ma, bo włodarze o nas nie dbają !!!


No i co? Powiesz może jak te półgłówki z Krakowa że wszyscy mają od Muska samochody kupować?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Lilioworóżowy Krwawnik 16 stycznia 2022r. o 11:55
~~Bławatkowa Wierzba napisał(a): Powiesz może jak te półgłówki z Krakowa że wszyscy mają od Muska samochody kupować?


W Krakowie problem smogu został rozwiązany nie poprzez auta elektryczne, tylko poprzez wprowadzenie zakazu palenia (ogrzewania) paliwami stałymi (węgiel, ekogroszek i inne).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wesoły Romek 16 stycznia 2022r. o 12:04
~~Lilioworóżowy Krwawnik napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Bławatkowa Wierzba napisał(a): Powiesz może jak te półgłówki z Krakowa że wszyscy mają od Muska samochody kupować?


W Krakowie problem smogu został rozwiązany nie poprzez auta elektryczne, tylko poprzez wprowadzenie zakazu palenia (ogrzewania) paliwami stałymi (węgiel, ekogroszek i inne).

W Krakowie od wieków węglem palili i naraz wielki smog, a dlaczego? to nie ludzie winni tylko radni z POPISu którzy zezwolili pod naciskiem kleru zabudować ostatni korytarz przewietrzania miasta. Może by tak w Bolcu sprawdzić te korytarze przewietrzania miasta?.
https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/krakow/radni-zmienili-plan-pod-naciskiem-zakonnikow-biurowce-w-miejscu-korytarza-przewietrzania-krakowa
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Lilioworóżowy Krwawnik 16 stycznia 2022r. o 12:52
~~Wesoły Romek napisał(a): W Krakowie od wieków węglem palili i naraz wielki smog, a dlaczego?


Nie naraz, tylko smog był właśnie od lat. Tyle, że ludzie nie mieli świadomości jak to jest złe dla zdrowia. Umierali, ale władza miała na to wyrąbane. Dzisiaj ludzie są świadomi, chcą oddychać świeżym powietrzem i dlatego podjęli takie a nie inne działania. Dzisiaj w Krakowie warunki są o wiele lepsze - przez większą część roku, nawet zimą, powietrze jest w miarę czyste (wyjątki stanowią dni, kiedy smog zawiewany jest z okolicznych gmina, gdzie nadal można palić paliwami stałymi). Edukacja i działania przyniosły skutek. Teraz czas na to, aby edukować dalej i przekonywać do podjęcia podobnych działań w innych gminach, powiatach województwach.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA ZSET Rakowice - Twoja szkoła