Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Rekord ilości zakażeń od początku pandemii
~~Anty_ciemnogród niezalogowany
22 stycznia 2022r. o 15:40
"brak zaufania dla naukowców i lekarzy (wiele dymisji z Rady Medycznej) oraz flirtowanie ze środowiskiem agresywnych przeciwników nauki niosą za sobą konsekwencje pod postacią tysięcy zgonów Polek i Polaków".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
22 stycznia 2022r. o 18:50
~~Brudnozielona Rzeżucha napisał(a):
Ktoś napisał: M21W2 napisał(a): ~~Brudnozielona Rzeżucha , liczba testów rośnie bo ci co podejrzewają chorobę osobiście lub przez
teleporadę zgłaszają się do lekarzy .
To lekarze POZ wystawiają skierowania na testy , Zlecenie wykonania testu na koronawirusa może wystawić lekarz dyżurujący w ramach nocnej lub świątecznej opieki zdrowotnej .

https://www.gov.pl/web/koronawirus/mam-objawy-covid-19

Panie Lucjanie nie tylko za opłatą też można zrobić test ,a pozatym ras wysyła lekarz raz nie i dodam że w zeszłym tygodniu jechałam sznur ludzi na testy bez masek stoją w grupkach dialog się kręci dokładnie w środę wracam w piątek pusto dwie osoby tu przy szpitalu



Co do nieodpowiedzialności ludzi zgadzam się z Panię w stu procentach , co do testowania , od dawna wiadomo że
w Polsce w porównaniu z innymi państwami wykonuje się zdecydowanie za mało testów .
Zawsze piszę że jestem zwolennikiem zapobiegania chorobom a nie leczenia gdy jest często za późno , dlatego też
nie miałem najmniejszych wątpliwości co do zaszczepienia .

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
22 stycznia 2022r. o 19:03
M21W2 napisał(a): co do testowania , od dawna wiadomo że
w Polsce w porównaniu z innymi państwami wykonuje się zdecydowanie za mało testów .


Za mało? Ostatnio testuje się dużo ponad 100 tysięcy osób dziennie - to przy okazji i "zakażeń" wychodzi sporo - tyle, co "prognozuje" MZ :)
To ile powinni testować?
200 tysięcy? Milion?
I testować również zaszczepionych?

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
22 stycznia 2022r. o 19:18
qwax_ napisał(a):
Ktoś napisał: M21W2 napisał(a): co do testowania , od dawna wiadomo że
w Polsce w porównaniu z innymi państwami wykonuje się zdecydowanie za mało testów .


Za mało? Ostatnio testuje się dużo ponad 100 tysięcy osób dziennie - to przy okazji i "zakażeń" wychodzi sporo - tyle, co "prognozuje" MZ :)
To ile powinni testować?
200 tysięcy? Milion?
I testować również zaszczepionych?



Wiesz co , tak mocno zaniżyłeś swój sposób myślenia że aż mnie to dziwi , brednie o tym że MZ cokolwiek
prognozuje pokazują jak mało wiesz .
Mamy w Polsce kilka instytucji zajmujących się badaniami nad covid , wzorując się na zachodzie i ich danych
opracowują modele matematyczne dla polski .
Opracowują prognozy optymistyczne i pesymistyczne , najczęściej prawda jest po środku .
MZ nie prowadzi analiz tylko przekazuje pozyskane z instytutów medycznych .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
22 stycznia 2022r. o 20:06
M21W2 napisał(a):
Ktoś napisał: qwax_ napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: M21W2 napisał(a): co do testowania , od dawna wiadomo że
w Polsce w porównaniu z innymi państwami wykonuje się zdecydowanie za mało testów .


Za mało? Ostatnio testuje się dużo ponad 100 tysięcy osób dziennie - to przy okazji i "zakażeń" wychodzi sporo - tyle, co "prognozuje" MZ :)
To ile powinni testować?
200 tysięcy? Milion?
I testować również zaszczepionych?



Wiesz co , tak mocno zaniżyłeś swój sposób myślenia że aż mnie to dziwi , brednie o tym że MZ cokolwiek
prognozuje pokazują jak mało wiesz .
Mamy w Polsce kilka instytucji zajmujących się badaniami nad covid , wzorując się na zachodzie i ich danych
opracowują modele matematyczne dla polski .
Opracowują prognozy optymistyczne i pesymistyczne , najczęściej prawda jest po środku .
MZ nie prowadzi analiz tylko przekazuje pozyskane z instytutów medycznych .

dla Polski
Ale to nie ma znaczenia, czy to Niedzielak wróży ze szklanej kuli czy jakiś matematyczny ekspert z kart.
Odpowiedzialność za przedstawiane prognozy bierze MZ swoją drogą (dotychczas średniawo im wychodziły, za to odpowiednio straszyły) :)
Ale uciekłeś tradycyjnie od pytania: ile powinno być dziennie robionych testów byś był zadowolony? ;)

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Fan Lucka niezalogowany
22 stycznia 2022r. o 20:16
Cześć Lucuś!
Co tam u ciebie? Jak wyż demograficzny? A jak z tym, że czepionych w szpitalach więcej niż nieczepionych? Coś kumać zaczynasz czy dalej nic?
Oj wali się cała Niedzielakowa narracja, wali w pył! Ja rozumiem, że ciężko ci zaakceptować i przyznać, że dałeś się znowu zrobić w konia i wbić trzy prawie bezużyteczne szpryce. Tak ciebie zmanipulowali jak kiedyś Bolek :)
To co, dziecko drogie? Masz pytania czy już wiesz, jak to z wymieraniem wyżu jest?

Twój fan

A tego szura młodego z filmiku, który ci podesłałem? Nieźle walnięty, nie?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
22 stycznia 2022r. o 20:22
~~Fan Lucka napisał(a): Cześć Lucuś!
Co tam u ciebie? J Tak ciebie zmanipulowali jak kiedyś Bolek :)

Twój fan



;D ;D :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
22 stycznia 2022r. o 20:28
qwax_, to ty wiesz wszystko najlepiej , ja o tym ile testów powinno się wykonywać pozostawiam wirusologom , skoro twierdzą
że za mało testujemy , ja to przeczytam , przekazuję dalej bez filozofowania jak Ty to robisz .
Zalecenia wirusologów chce wreszcie wykonać rząd wprowadzając bezpłatne testy antygenowe w aptekach .
po za tym jak napisałem też wcześniej , tyle tekstów ile skierowań lekarskich .



Dopisane 22.01.2022r. o godz. 20:28:

~~Fan Lucka napisał(a): Cześć Lucuś!
Co tam u ciebie? Jak wyż demograficzny? A jak z tym, że czepionych w szpitalach więcej niż nieczepionych? Coś kumać zaczynasz czy dalej nic?
Oj wali się cała Niedzielakowa narracja, wali w pył! Ja rozumiem, że ciężko ci zaakceptować i przyznać, że dałeś się znowu zrobić w konia i wbić trzy prawie bezużyteczne szpryce. Tak ciebie zmanipulowali jak kiedyś Bolek :)
To co, dziecko drogie? Masz pytania czy już wiesz, jak to z wymieraniem wyżu jest?

Twój fan

A tego szura młodego z filmiku, który ci podesłałem? Nieźle walnięty, nie?



Nie wypada mi nie odpowiedzieć Cześć , powtarzasz się . Dobranoc
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.