Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Dekoracje
REKLAMA SINMAG zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Andrzej Janiec: Trzeba rozliczać polityków z obietnic wyborczych
~~Szarawy Hiacynt niezalogowany
23 maja 2024r. o 18:19
A gdzie w tym wszystkim są ludzie?
Politycy dla swoich własnych korzyści są gotowi na popełnianie najgorszych świństw bez oglądania się na to, czy to co robią nie robi komuś krzywdy. Ludzie sie nie liczą, tylko własne szemrane interesy.
Ogladaliści przesłuchanie w sprawie funduszu sprawiedliwości?
Zero jak i większość polityków powinni siedzieć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Srebrnobiała Firletka niezalogowany
23 maja 2024r. o 19:15
~~Szarawy Hiacynt napisał(a): A gdzie w tym wszystkim są ludzie?
Politycy dla swoich własnych korzyści są gotowi na popełnianie najgorszych świństw bez oglądania się na to, czy to co robią nie robi komuś krzywdy. Ludzie sie nie liczą, tylko własne szemrane interesy.
Ogladaliści przesłuchanie w sprawie funduszu sprawiedliwości?
Zero jak i większość polityków powinni siedzieć.


Masz rację, najpierw obiecują jak Donald Tusk paliwo po 5, 19 zł za litr, kwotę wolną od podatku 60.000 zł rachunki za gaz i prąd o połowę mniejsze, że w sklepach będzie taniej, a potem paliwo jest po 7 zł, kwoty wolnej od podatku nie ma, w sklepach jest jedną wielka drożyzna,jakiej nie było nawet w czasach pandemii, żywność drożeje z dnia na dzień, od lipca ceny gazu wzrosną o60%, ceny prądu, wody i ciepła około 40%.Rośnie luka VATowska, dochody spółek skarbu państwa,dochód Orlenu w stosunku do ubiegłego roku spad o ponad 6mld, zatem spadają wpływy do budżetu państwa. Już ograniczono wypłatę zasiłków socjalnych, a może przyjdzie czas na ograniczenie wypłaty 800+. Rośnie inflacja w stosunku do ubiegłego roku wzrost był o 2,4 %, Rośnie bezrobocie, zamykają się kolejne firmy, są zwolnienia grupowe. Zwalnia gospodarka, nie będzie inwestycji strategicznych takich jak CPK, elektrownię atomowe, port kontenerowy w Świnoujściu, terminali zbożowych w Gdańsku i w Gdyni, regulacji Odry, bo na tym zarabiają Niemcy. Weszła już dyrektywa budynkowa w ramach zielonego ładu.I to cię nie przeraża, poczytaj, bo o tym w telewizji się nie powiedzą. Ja gratuluję wyborcom KO, szczególnie tym, którzy mają domy na kredyt ogrzewane gazem, tym bardziej, że trzeba będzie ten często jeszcze nie spłacony piec zamienić na pompę ciepła.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Srebrnobiała Firletka niezalogowany
23 maja 2024r. o 19:25
~~Modry Niecierpek napisał(a): Ty chyba nie rozumiesz różnicy między robieniem swoim dobrze a szkodzeniem sąsiadom. Chyba że dla Ciebie jest to to samo. Bardziej Cię cieszy rozbity samochód sąsiada niż kupno dla siebie Nowego.



Dalej nie rozumiesz, co ma wspólnego to z cieszeniem się z nieszczęścia sąsiada.Ja nie cieszę się,że ty nie masz, ja namawiam, abyś wyegzekwował to od swoich włodarzy, bo tam płacisz podatki. Ty zaś oczekujesz, że twoje potrzeby zostaną sfinansowane z budżetu miasta między innymi z moich podatków. Korzystając z Twojego przykładu, ja bardzo cieszę się z nowego samochodu, nie cieszę się jak rozbijesz swój. Ale ty swoje pieniądze trwonisz ( wpłacasz do budżetu gminy Bolesławiec), a oczekujesz ,że bym ci kupił samochód ze swoich pieniędzy ( z budżetu miasta Bolesławiec).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Srebrnobiała Firletka niezalogowany
23 maja 2024r. o 19:33
~~Wrzosowy Kielichowiec napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Srebrnobiała Firletka napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Wrzosowy Kielichowiec napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Ciemnoniebieski Tojad napisał(a): Wrzosowy Kielichowiec



Nooo, super gospodarz co to tak dba o własne podwórko że podkłada różne świnie sąsiadowi.~~Ciemnoniebieski Tojad napisał(a): Ktoś napisał: ~~Wrzosowy Kielichowiec napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Siwa Miodunka napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Ciemnobrązowa Jagoda napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Siwa Miodunka napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Petroniusz napisał(a): Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Granatowa Werbena napisał(a): Włodarze gminni postawili na złego konia w kontekście wyborów w sejmiku dolnośląskim.. Trzeba było trzymać z Romanem.



Też tak myślę.
Roman to najwiekszy wróg gminy wiejskiej.


Roman nie jest wrogiem gminy


Szkodził gminie od wielu lat.
Pare przykladów.
Likwidacja komunikacji podmiejskiej.
Żądanie dwukrotnie wyższych opłat za wywóz śmieci niż firma oddalona o 40km
6 tys opłaty rocznej za parkowanie przez mieszkańca gminy.


Kiedy zrozumiesz, że Prezydent Bolesławca ma dbać o mieszkańców Bolesławca, a nie o mieszkańców gminy Bolesławiec. Zlikwidowano komunikację pod miejską, bo dla mieszkańców Bolesławca jest ona na terenie miasta za darmo, mógł poprzedni Wójt dorzucić się finansowo do projektu i dla mieszkańców gminy byłaby podmiejska komunikacja i do tego za darmo, ale nie chciał. Do wywożenia śmieci w gminie Bolesławiec, zakład należący do miasta Bolesławiec nie ma obowiązku dokładać, a dlaczego mieszkańcy gminy Bolesławiec mieliby mieć jakąś ulgę w opłacie za parkowanie przecież podatki płacą w gminie, ale tu również nie zadbali o nich poprzedni włodarze, którzy pomyśleli o sobie i swoich urzędnikach, ale nie o mieszkańcach. Jeżeli chcecie mieć komunikację podmiejską, tańsze parkowanie i opłaty za śmieci to zróbcie wszystko, aby wasze miejscowości przyłączyć do miasta.Niech do mieszkańców gminy dotrze, że prezydent miasta Piotr Roman ma dbać o mieszkańców Bolesławca, a o was wójt gminy Bolesławiec, trudno.Dziwne macie oczekiwania, podatki wpłacacie do budżetu gminy, a chcecie, aby komunikację podmiejską, wywóz śmieci, czy parkingi dla was były dofinansowane z budżetu miasta, a tak się nie da. Ale to nie oznacza , że ktoś jest wrogiem gminy Bolesławiec.

Nooo, super gospodarz , co to tak dba o własne podwórko że podkłada różne świnie sąsiadowi.


Daj spokój, to prezydent ma nic dobrego nie zrobić dla mieszkańców miasta, bo mieszkańcom gminy będzie przykro.Ma lepiej traktować mieszkańców gminy Bolesławiec niż mieszkańców pozostałych okolicznych gmin ?Płacicie podatki do gminy Bolesławiec, to oczekujcie od nich, aby o was zadbały, albo przyłączcie swoje miejscowości do miasta, przekazujcie podatki do miejskiego budżetu, to wtedy możecie od prezydenta, aby traktował was jak mieszkańców miasta.

A więc o to chodzi.
Tak uprzykrzyc życie mieszkańcom gminy żeby sami chcieli przyłączyć się do miasta.




Nie, zawsze masz wybór, możesz przecież być mieszkańcem gminy i starać się wyegzekwować od swoich władz, aby dogadały się z miastem podpisały porozumienie z miastem i w ramach porozumienia międzygminnego dofinansowały komunikację podmiejska parkingi, czy wywóz śmieci, baseny i mieszkańcy gminy będą mieli taniej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Modry Niecierpek niezalogowany
23 maja 2024r. o 20:06
~~Srebrnobiała Firletka napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Modry Niecierpek napisał(a): Ty chyba nie rozumiesz różnicy między robieniem swoim dobrze a szkodzeniem sąsiadom. Chyba że dla Ciebie jest to to samo. Bardziej Cię cieszy rozbity samochód sąsiada niż kupno dla siebie Nowego.



Dalej nie rozumiesz, co ma wspólnego to z cieszeniem się z nieszczęścia sąsiada.Ja nie cieszę się,że ty nie masz, ja namawiam, abyś wyegzekwował to od swoich włodarzy, bo tam płacisz podatki. Ty zaś oczekujesz, że twoje potrzeby zostaną sfinansowane z budżetu miasta między innymi z moich podatków. Korzystając z Twojego przykładu, ja bardzo cieszę się z nowego samochodu, nie cieszę się jak rozbijesz swój. Ale ty swoje pieniądze trwonisz ( wpłacasz do budżetu gminy Bolesławiec), a oczekujesz ,że bym ci kupił samochód ze swoich pieniędzy ( z budżetu miasta Bolesławiec).


Ale ja od was niczego nie chcę . Nie chcę też zeby twoj prezydent okradał mnie za parkowanie tylko dlatego że mieszkam 100 metrów dalej. Nikt za darmo nie chce jeździć autobusami. Zawsze były bilety i było OK. To twój prezydent wprowadził bezpłatne autobusy dla żuli( pewnie żeby zabłysnąć w eurokołchozie), jednocześnie likwidująć mnóstwo kursów. Autobusy sa darmowe ale trzy na krzyż.
Tak samo jak wprowadził płatne parkowanie likwidując jednocześnie mnóstwo miejsc postojowych i całych parkingów i żądając od mieszkańców gminy horrendalnych opłat. I wytłumacz mi jak to możliwe że miasto zażądało dwukrotnie więcej za wywóz śmieci niż firma oddalona o 40 km. Gdybym był wojtem gminy to pierwsze co bym zrobił to zakazał miastu wywozić śmieci na wysypisko w Trzebieniu. Skoro miasto walczy z gminą różnymi sposobami to gmina też powinna sie postawić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Srebrnobiała Firletka niezalogowany
23 maja 2024r. o 20:24
~~Modry Niecierpek napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Srebrnobiała Firletka napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Modry Niecierpek napisał(a): Ty chyba nie rozumiesz różnicy między robieniem swoim dobrze a szkodzeniem sąsiadom. Chyba że dla Ciebie jest to to samo. Bardziej Cię cieszy rozbity samochód sąsiada niż kupno dla siebie Nowego.



Dalej nie rozumiesz, co ma wspólnego to z cieszeniem się z nieszczęścia sąsiada.Ja nie cieszę się,że ty nie masz, ja namawiam, abyś wyegzekwował to od swoich włodarzy, bo tam płacisz podatki. Ty zaś oczekujesz, że twoje potrzeby zostaną sfinansowane z budżetu miasta między innymi z moich podatków. Korzystając z Twojego przykładu, ja bardzo cieszę się z nowego samochodu, nie cieszę się jak rozbijesz swój. Ale ty swoje pieniądze trwonisz ( wpłacasz do budżetu gminy Bolesławiec), a oczekujesz ,że bym ci kupił samochód ze swoich pieniędzy ( z budżetu miasta Bolesławiec).

Ale ja od was niczego nie chcę . Nie chcę też zeby twoj prezydent okradał mnie za parkowanie tylko dlatego że mieszkam 100 metrów dalej. Nikt za darmo nie chce jeździć autobusami. Zawsze były bilety i było OK. To twój prezydent wprowadził bezpłatne autobusy dla żuli( pewnie żeby zabłysnąć w eurokołchozie), jednocześnie likwidująć mnóstwo kursów. Autobusy sa darmowe ale trzy na krzyż.
Tak samo jak wprowadził płatne parkowanie likwidując jednocześnie mnóstwo miejsc postojowych i całych parkingów i żądając od mieszkańców gminy horrendalnych opłat. I wytłumacz mi jak to możliwe że miasto zażądało dwukrotnie więcej za wywóz śmieci niż firma oddalona o 40 km. Gdybym był wojtem gminy to pierwsze co bym zrobił to zakazał miastu wywozić śmieci na wysypisko w Trzebieniu. Skoro miasto walczy z gminą różnymi sposobami to gmina też powinna sie postawić.



Dziękuję, ale może Ty jesteś żulem , bo ja się nim nie czuję, bo korzystam z bezpłatnych autobusów.Korzysta z nich bardzo dużo matek z dziećmi, emerytów i uczniów dojeżdżających do szkół. W większości mieszkańcy Bolesławca są bardzo wdzięczni za te bezpłatne autobusy.A kursów jest dużo, szczególnie w zwykłe dni. Jeżeli chodzi o parkowanie , to trudno nie jesteś mieszkańcem miasta musisz płacić, bo parkingi trzeba utrzymać, może zwróć się do wójta gminy i niech mieszkańcom gminy udostępni parking przy urzędzie gminy po godz. 16.00 oraz w soboty i w niedziele parking jest pusty. A jeżeli chodzi o wywóz śmieci jest ogłoszony przetarg i to gmina wybiera firmę , która wywozi śmieci.Jeżeli chodzi o wysypisko to działa ono na zasadzie porozumienia międzygminnego, podobnie jak PWi K. Po co nerwy, przecież gmina może podobnie zorganizować sobie firmę komunikacyjną i np.zakład komunalny , który zajmie się organizacją wywozu śmieci.I tak na przyszłość nie obrażaj mieszkańców miasta od żuli, skoro nie korzystasz z autobusów MZK, to nie wiesz , kto nimi jeżdzi, ani ile jest kursów.My jesteśmy bardzo zadowoleni,że są bezpłatne i bilety wcale nie są ok.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Modry Niecierpek niezalogowany
23 maja 2024r. o 20:28
Jak korzyść dla was to porozumienie.
Ale jak korzyść dla mieszkańców gminy to niech spier...ją.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Modry Niecierpek niezalogowany
23 maja 2024r. o 21:58
Wytłumacz mi jak to możliwe że miasto zażądało dwukrotnie więcej za wywóz śmieci niż firma oddalona o 40 km.
Zdzierstwo, pazerność, niegospodarność, nieumiejętność zarządzania firmą czy polecenienie z góry aby niszczyć gminę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Praca dla Ciebie