Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

USG piersi na NFZ

~~Jakoś takos po mojemu niezalogowany
17 kwietnia 2023r. o 21:29
~~Kasia napisał(a): USG robilam w zeszłym mięs na NFZ w biomedzie na komuny

A czy skierowanie może być wtedy od rodzinnego życia trzeba do ginekologa iść?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kasia niezalogowany
18 kwietnia 2023r. o 8:29
Nie wiem, zadzwoń do biomedu. Ja miałam od onkologa skierowanie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Turkusowy Migdałowiec niezalogowany
18 kwietnia 2023r. o 11:07
"Szwajcarska Rada Medyczna The Swiss Medical Board zaleciła, aby Szwajcaria zaprzestała programów badań mammograficznych. Zamiast tego Rada proponuje diagnostykę na podstawie indywidualnego wyboru kobiety.
Zdaniem jej członków korzyści z mammografii nie przewyższają szkód. Szwajcarska Rada jest niezależnym ciałem oceny technologii medycznych, ale jej rekomendacje nie mają mocy prawnej. Jej zalecenia są znane w Szwajcarii od lutego, ale były odrzucane przez wielu onkologów. W rekomendacjach doszukiwano się także nieetyczności oraz skandalu.

Portal Medscape cytuje abstrakt z pracy Szwajcarów przedstawionej w New England Journal of Medicine powołując się na wyniki 25 –letnich badań kanadyjskich, które wykazały, że 106 na 44 925 zdrowych kobiet było leczonych na raka piersi niepotrzebnie, bo w 106 na 484 przypadkach była to nietrafiona diagnoza. Kobiety były poddawane niepotrzebnym biopsjom, chemio i radioterapii a nawet chirurgicznej interwencji. Eksperci przywołują także opracowanie Cochrane, z którego wynika, ż w 10 próbach 600 tys kobiet nie stwierdzono, że mammografia przyczynia się do mniejszej śmiertelności. Podobnie badania amerykańskie wykazują, że poziom przeżycia jest taki sam wśród kobiet 50 letnich, które poddają się mammografii i które jej się nie poddają, podczas gdy aż 71 procent kobiet wierzy, że mammografia zmniejsza ryzyko wystąpienia raka piersi o połowę oraz, że w 80 przypadkach na 1000 można uniknąć śmierci. Tymczasem faktycznie można jej uniknąć w jednym przypadku. Szwajcarzy pytają w jaki sposób kobieta może podjąć świadomą decyzję, jeśli tak bardzo przeszacowuje korzyści płynące z mammografii?"
https://www.termedia.pl/mz/Szwajcarska-Rada-Medyczna-bez-mammografii-w-Szwajcarii,12604.html
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zniechęcona niezalogowany
18 kwietnia 2023r. o 22:47
Usg piersi na nfz w biomedzie graniczy z cudem.W lutym dostałam skierowanie. Nie mogłam się zarejestrować ponieważ nie było grafiku na marzec.Kazano dzwonić.Dzwonilam,chodziłam osobiście. Ciągle słyszałam to samo,nie mamy grafiku. W końcu w połowie marca usłyszałam że nie ma już miejsc ani na marzec ani na kwiecień. Jakiś żart. Często dzwoniłam i po prostu miałam pecha bo akurat pojawił się nie wiadomo kiedy i szybko został zapełniony.Tak się leczy w tym kraju.Skierowanie leży. Chyba trzeba by siedzieć tam od rana do wieczora i co chwile pytać o grafik bo inaczej nie ma szans
PARODIĄ.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kasia niezalogowany
20 kwietnia 2023r. o 15:25
Szkoda że nikt nie pochyli się nad tą kwestią, skoro jest tyle kobiet potrzebujących to może warto zwiększyć ilość godzin? Być może zatrudnić dodatkowego specjalistę od USG?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~bazyliszek niezalogowany
21 kwietnia 2023r. o 4:16
ty napisałeś że to strasznie szkodliwe dla zdrowia a oni się kłucą kto pierwszy w kolejce do śmiercionośnych promieni usg tak samo było w innych dziedzinach medycznych a znak medyczny mówi sam za siebie miecz z jadowitą żmiją nie wróży nic dobrego ja to wiem i ty to wiesz a stado baranów co pędzi się napromieniować powie że to teorie spiskowe .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.