Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Porady prawne
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

~aa niezalogowany
1 lutego 2016r. o 23:12
~ napisał(a):
~aa napisał(a):
i dlaczego podpieracie się tylko Pismem Świętym :) czyżby tylko czytanie pisma świadczyło o byciu chrześcijaninem ? Religia określa zasady i wartości wg których powinniśmy żyć a nie powoduje, że wszyscy mamy taki sam charakter.
Człowieczeństwo łączy wszystkie kultury :) łączy na szczęście :)

Chrześcijaństwo nie jest tak naprawdę religią. To relacja i przynależność do Boga poprzez Pana Jezusa Chrystusa. To jest istota Chrześcijaństwa - wierzyć w Pana Jezusa Chrystusa i być zapieczętowanym Duchem Świętym. Zbawienie jest z łaski, nie z uczynków aby się nikt nie chlubił (2 rozdział listu Pawła do Efezjan). Uczynki miłe Bogu wynikają zaś z faktu zbawienia i są one dziełem Boga w człowieku. Sam tylko zbiór zasad moralnych, etycznych nic nie da człowiekowi. To nie rozwiązuje w żaden sposób problemu grzechu i zerwanej relacji z Bogiem. Pan Jezus mówił, że jeśli ktoś nie narodzi się na nowo z Ducha Świętego nie może nawet oglądać Królestwa Bożego (Ew. Jana). Wiemy również z Ewangelii, że tylko Pan Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem. Nie dano człowiekowi żadnego innego pośrednika między Bogiem Ojcem. Mało tego: Pan Jezus powiedział, że kto nie jest z Nim, jest przeciwko Niemu. Nie można być nie określonym - albo należy się już do Boga, albo wciąż jest się pod władzą diabła.

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny." Ew. Jana 3:16


:) masz rację :) czytaj i cytuj dalej (listy Jakuba ) a ja wyciągnę wnioski i dalej będę żyć w swojej wierze :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
1 lutego 2016r. o 23:29
falco napisał(a): pisałem że jedną komunę zastąpiła druga tylko ty maniakalnie walczysz z tą minioną...


Jeden mój post o komunie, na twoich 20 o krk. To tyle jesli chodzi o maniakalną walkę.

Widzisz dyktatora w Kaczyńskim, a tych prawdziwych "czerwonych" kacyków chowałbyś na Powązkach jako wielkich patriotów. Nie bardzo potrafisz wyciągać wnioski z historii.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
2 lutego 2016r. o 6:43
bzdura kolejna :)
właśnie że wyciagam dlatego patriotycznie "olewam" każde kolejne "wybory"
kiedyś "czerwona" komuna ,dzisiaj "niebieska" a przy korytach te same mordy...

i nieważne czy kaczyńskich czy millerow ...

jakie wnioski ty wyciagasz historii?
żadne...słowami nie "zaczarujesz" rzeczywistosci :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ze zmarszczonym czołem niezalogowany
2 lutego 2016r. o 7:16
"...z miłości jestem, z miłości a nie z woli boga" - mój oświecony sąsiad "z In Vitro".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 lutego 2016r. o 9:26
~Ze zmarszczonym czołem napisał(a): "...z miłości jestem, z miłości a nie z woli boga" - mój oświecony sąsiad "z In Vitro".


Z seksu a nie miłości i to jeszcze przed ślubem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13054
#kajtek68 nieaktywny
2 lutego 2016r. o 9:46
Policzyłem sobie naprędce, że tematy zakładane przez GNIDĘ "dworską" serwisu Bolesławiec dla Ciebie generują statystycznie trzydzieści postów dziennie :)
Marcin Marczewski się cieszy, a ja zastanawiam :D
Ilu oponentów, ta "dyskusja", przekonała do zmiany swoich poglądów ;)

PS.
Zapomniałeś papugo o muzyce :|
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 lutego 2016r. o 10:17
~aa napisał(a): :) masz rację :) czytaj i cytuj dalej (listy Jakuba ) a ja wyciągnę wnioski i dalej będę żyć w swojej wierze :)
Gdy Jakub pisał o tym, że wiara bez uczynków jest martwa kierował swoje słowa do ludzi wierzących, którzy już Ducha Świętego otrzymali. Podstawą pojednania z Bogiem jest uwierzenie w Dobrą Nowinę o Panu Jezusie Chrystusie - a uczynki powinny wynikać właśnie z wiary. Są to uczynki o których zresztą mówił Pan Jezus jak np. przebaczenie, czy miłość braterska.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~KTO TO ? niezalogowany
2 lutego 2016r. o 12:55
kajtek68 napisał(a): Policzyłem sobie naprędce, że tematy zakładane przez GNIDĘ "dworską" serwisu Bolesławiec dla Ciebie generują statystycznie trzydzieści postów dziennie :)
Marcin Marczewski się cieszy, a ja zastanawiam :D
Ilu oponentów, ta "dyskusja", przekonała do zmiany swoich poglądów ;)

PS.
Zapomniałeś papugo o muzyce :|


Która to jest ta gnida ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Nowe domy!
REKLAMA Ecojob zaprasza