Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

~ niezalogowany
1 lutego 2016r. o 0:16
falco napisał(a): panie skorn co sadzisz o ludziach którzy nadal "walczą" z dawno upadła "komuną"?

śpij isnij o " wolnej i niepodległej" :D


On to taki smród , co walczy z wentylatorem i uważa się za Don Kichota.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
1 lutego 2016r. o 0:39
skorn napisał(a): PanieM, co pan myśli o ateistach, którzy chrzczą swoje dzieci?


To dosyć skomplikowana sprawa .
Sam kiedyś stanąłem przed takim problemem.Jak każdy mam rodzinę i nie zawsze powinienem autorytarnie decydować o prawach pozostałych.
Dla przykładu żona .Ona ma prawo mieć inne poglądy i muszę to uszanować.Sztuką w takich przypadkach jest umiejętność zachowania kompromisu.Jedno z moich dzieci brało ślub kościelny .Byłem w środku , stanąłem skromnie na uboczu i przyglądałem się ceremonii.
Największy dylemat miałem w czasie pogrzebu własnego ojca .Pogrzeb miał dwie części. Rodzinną świecką oraz z urzędu świecko religijną .Takie wymogi postawiła armia WP .Z przyczyn oczywistych / jestem jedynakiem / uczestniczyłem w obu częściach.
Uczestnictwo / często wynikające z kurtuazji / nie stanowi o stosunku do wiary.Nie wydaje też świadectwa obłudy .Ja nie ukrywam swojego ateizmu.Czasami spotykam się z księżmi i nie ma z tego powodu niefajnych zdarzeń.Żyję między ludźmi jestem ateistą ale nie muszę tego demonstrować pretensjonalnie.
Moja tolerancja i poszanowanie wiary innych nie jest wyrazem ani obłudy ani słabości .To wyraz szacunku i uznania ich prawa do wiary.
Pytał mnie Pan już w tym temacie zatem udzielam jak najbardziej wyczerpującej odpowiedzi.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
1 lutego 2016r. o 5:25
tylko nie wiem po co... ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
1 lutego 2016r. o 8:31
falco napisał(a): tylko nie wiem po co... ;)


Było pytanie jest odpowiedź .Nie ma tam nic co mi przynosi ujmę , nic nie jest też tajemnicą.
Ateizm bez obłudy.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 lutego 2016r. o 10:52
~aa napisał(a):
i dlaczego podpieracie się tylko Pismem Świętym :) czyżby tylko czytanie pisma świadczyło o byciu chrześcijaninem ? Religia określa zasady i wartości wg których powinniśmy żyć a nie powoduje, że wszyscy mamy taki sam charakter.
Człowieczeństwo łączy wszystkie kultury :) łączy na szczęście :)

Chrześcijaństwo nie jest tak naprawdę religią. To relacja i przynależność do Boga poprzez Pana Jezusa Chrystusa. To jest istota Chrześcijaństwa - wierzyć w Pana Jezusa Chrystusa i być zapieczętowanym Duchem Świętym. Zbawienie jest z łaski, nie z uczynków aby się nikt nie chlubił (2 rozdział listu Pawła do Efezjan). Uczynki miłe Bogu wynikają zaś z faktu zbawienia i są one dziełem Boga w człowieku. Sam tylko zbiór zasad moralnych, etycznych nic nie da człowiekowi. To nie rozwiązuje w żaden sposób problemu grzechu i zerwanej relacji z Bogiem. Pan Jezus mówił, że jeśli ktoś nie narodzi się na nowo z Ducha Świętego nie może nawet oglądać Królestwa Bożego (Ew. Jana). Wiemy również z Ewangelii, że tylko Pan Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem. Nie dano człowiekowi żadnego innego pośrednika między Bogiem Ojcem. Mało tego: Pan Jezus powiedział, że kto nie jest z Nim, jest przeciwko Niemu. Nie można być nie określonym - albo należy się już do Boga, albo wciąż jest się pod władzą diabła.

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny." Ew. Jana 3:16
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
1 lutego 2016r. o 12:46
~ napisał(a):
~aa napisał(a):
i dlaczego podpieracie się tylko Pismem Świętym :) czyżby tylko czytanie pisma świadczyło o byciu chrześcijaninem ? Religia określa zasady i wartości wg których powinniśmy żyć a nie powoduje, że wszyscy mamy taki sam charakter.
Człowieczeństwo łączy wszystkie kultury :) łączy na szczęście :)

Chrześcijaństwo nie jest tak naprawdę religią. To relacja i przynależność do Boga poprzez Pana Jezusa Chrystusa. To jest istota Chrześcijaństwa - wierzyć w Pana Jezusa Chrystusa i być zapieczętowanym Duchem Świętym. Zbawienie jest z łaski, nie z uczynków aby się nikt nie chlubił (2 rozdział listu Pawła do Efezjan). Uczynki miłe Bogu wynikają zaś z faktu zbawienia i są one dziełem Boga w człowieku. Sam tylko zbiór zasad moralnych, etycznych nic nie da człowiekowi. To nie rozwiązuje w żaden sposób problemu grzechu i zerwanej relacji z Bogiem. Pan Jezus mówił, że jeśli ktoś nie narodzi się na nowo z Ducha Świętego nie może nawet oglądać Królestwa Bożego (Ew. Jana). Wiemy również z Ewangelii, że tylko Pan Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem. Nie dano człowiekowi żadnego innego pośrednika między Bogiem Ojcem. Mało tego: Pan Jezus powiedział, że kto nie jest z Nim, jest przeciwko Niemu. Nie można być nie określonym - albo należy się już do Boga, albo wciąż jest się pod władzą diabła.

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny." Ew. Jana 3:16


Jakoś trudno mi się z tym pogodzić .
Mimo że nie wierzę nie czuję nienawiści .Dlaczego zatem z urzędu namaszcza się mnie na wroga ? No i w czym tkwi ta więź z diabłem ?
Kogoś tu najwyraźniej zbyt poniosło.Pisząc jego językiem " chyba go Bóg opuścił "

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 lutego 2016r. o 14:02
PanM napisał(a):
Jakoś trudno mi się z tym pogodzić .
Mimo że nie wierzę nie czuję nienawiści .Dlaczego zatem z urzędu namaszcza się mnie na wroga ? No i w czym tkwi ta więź z diabłem ?
Kogoś tu najwyraźniej zbyt poniosło.Pisząc jego językiem " chyba go Bóg opuścił "
Przyjacielu, to wszystko co napisałem tyczyło się tego co nauczał Pan Jezus i o czym pisali apostołowie - bądź pewien, że mnie nie poniosło. Jeśli chcesz, sprawdź sam. Nikt nikogo nie namaszcza na wroga - każdy z nas rodzi się ze skażoną naturą skłonną do grzechu. Nie chodzi o wieź z diabłem, ale o jego panowanie w życiu człowieka który nie został uwolniony z mocy śmierci i grzechu (poprzez doskonałą ofiarę Pana Jezusa Chrystusa). W Biblii czytamy, że wiele naszych rzekomo dobrych uczynków jest jak splugawiona szmata. Dlaczego? Z powodu przewrotności ludzkiego serca. Ile tych uczynków jest robionych np. tylko na pokaz czy dla własnej chwały? Bóg jednak w swojej miłości dał nam ratunek w Panu Jezusie Chrystusie, aby skażona natura nie miała nad nami władzy i abyśmy mogli mieć życie wieczne. "Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu. A niewolnik nie pozostaje w domu na zawsze, lecz syn pozostaje na zawsze. Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie." Ew. Jana 8:34-36.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14407
#mecenaso nieaktywny
1 lutego 2016r. o 14:56
[img=1454334950_mo6xnur.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Porady prawne