Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

11445
PanM
1 lutego 2016r. o 14:59
~ napisał(a):
PanM napisał(a):
Jakoś trudno mi się z tym pogodzić .
Mimo że nie wierzę nie czuję nienawiści .Dlaczego zatem z urzędu namaszcza się mnie na wroga ? No i w czym tkwi ta więź z diabłem ?
Kogoś tu najwyraźniej zbyt poniosło.Pisząc jego językiem " chyba go Bóg opuścił "
Przyjacielu, to wszystko co napisałem tyczyło się tego co nauczał Pan Jezus i o czym pisali apostołowie - bądź pewien, że mnie nie poniosło. Jeśli chcesz, sprawdź sam. Nikt nikogo nie namaszcza na wroga - każdy z nas rodzi się ze skażoną naturą skłonną do grzechu. Nie chodzi o wieź z diabłem, ale o jego panowanie w życiu człowieka który nie został uwolniony z mocy śmierci i grzechu (poprzez doskonałą ofiarę Pana Jezusa Chrystusa). W Biblii czytamy, że wiele naszych rzekomo dobrych uczynków jest jak splugawiona szmata. Dlaczego? Z powodu przewrotności ludzkiego serca. Ile tych uczynków jest robionych np. tylko na pokaz czy dla własnej chwały? Bóg jednak w swojej miłości dał nam ratunek w Panu Jezusie Chrystusie, aby skażona natura nie miała nad nami władzy i abyśmy mogli mieć życie wieczne. "Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu. A niewolnik nie pozostaje w domu na zawsze, lecz syn pozostaje na zawsze. Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie." Ew. Jana 8:34-36.


Szanowny Anonimie nazywający mnie przyjacielem.
Po pierwsze to człowiek nie rodzi się grzesznikiem .
Człowiek rodzi się ateistą.
To otoczenie w zależności gdzie się narodzi namaszcza go lub nie jakąś religią.
Inne szczegóły pomijam , jednak dla zachowania obiektywizmu i bezstronności należało by swoje wywody poprzedzić słowami " JA WIERZĘ ŻE " ponieważ nie wszyscy czytelnicy podzielają Pana wiarę.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
1 lutego 2016r. o 16:14
falco napisał(a): panie skorn co sadzisz o ludziach którzy nadal "walczą" z dawno upadła "komuną"?

Całkiem nie upadła, o to sie od 25 lat rozchodzi. Komunistyczna mentalność w wielu tkwi do dziś i często ma wymiar praktyczny w sensie pasożytowania na państwie i narodzie. Dla ciebie to jak nożem uciąć, była i nie ma. Myślenie naiwnego.


Dopisane 01.02.2016r. o godz. 16:14:

PanM napisał(a):
falco napisał(a): tylko nie wiem po co... ;)


Było pytanie jest odpowiedź .Nie ma tam nic co mi przynosi ujmę , nic nie jest też tajemnicą.
Ateizm bez obłudy.

@falco

Właśnie po to, ateizm bez obłudy. Ciebie na to nie stać.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 lutego 2016r. o 18:20
falco napisał(a): nie dostrzegam w Tobie agresji towarzyszącej tym których określam " katolami" ;)
podążaj więc ta swoją ,własną drogą ,upadaj i podnoś się sama bo licząc na bezinteresowną pomoc innych ,raczej nie masz co liczyć..
nie ingeruj w świat innych a odpowiedzą Ci tym samym a kto wie czy nie czymś więcej... ;)


W co ty wierzysz ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
1 lutego 2016r. o 19:40
kolejne bzdury skornie
lubisz buszowac po postach więc poszukaj mojego pisanego przecież do ciebie jako "wojujacego" antykomunisty...
pisałem że jedną komunę zastąpiła druga tylko ty maniakalnie walczysz z tą minioną... :D
wiem...nie pamietasz ;)

byłem również przeciw wstąpieniu do UE na jej warunkach (krzywizna i długość ogórka,jabłko określonej wagi i średnicy) ;)
wiesz o czym pisze?
i nie powielaj po raz wtó ry bzdury o moim ateizmie bo nie znajdziesz ani jednego słowa potwierdzający ten niby "fakt" chociaż jest we mnie tyle "niewiary" że oddzielić by było tym można kilku ateistow
;)

za to pisze jasnoi otwarcie że jestem antyklerykałem
ile to razy trzeba napisać by do pewnych osób to dotarło :D
to przypomina onanizm "pod ulubione zdjęcie" i może oni właśnie to lubią...
"oni" a może ty również...

nie, nie...
nie pisz mi o tym :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 lutego 2016r. o 19:56
falco napisał(a): i nie powielaj po raz wtó ry bzdury o moim ateizmie bo nie znajdziesz ani jednego słowa potwierdzający ten niby "fakt"


Kłamiesz hipokryto, przecież jesteś ateuszem z naturą kpiarza?
Sam to przyznałeś :] Teraz się wypierasz?

Po tych wszystkich swoich moralnych kompromitacjach nie masz wstydu się tutaj jeszcze pokazywać? :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 lutego 2016r. o 19:59
PanM napisał(a):
Człowiek rodzi się ateistą.


Jeżeli Bóg istnieje, czemu nie może zaprzeczyć nauka! Człowiek rodzi się dzieckiem Boga :) Ateusze bałwochwalcy mogą myśleć inaczej :]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
1 lutego 2016r. o 20:04
~ napisał(a):
falco napisał(a): i nie powielaj po raz wtó ry bzdury o moim ateizmie bo nie znajdziesz ani jednego słowa potwierdzający ten niby "fakt"


Kłamiesz hipokryto, przecież jesteś ateuszem z naturą kpiarza?
Sam to przyznałeś :] Teraz się wypierasz?

Po tych wszystkich swoich moralnych kompromitacjach nie masz wstydu się tutaj jeszcze pokazywać? :>


hehe..."przyznał em"?
gdzie?

jestem kpiarzem to fakt ale trudno nim nie być czytając ciebie :D

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 lutego 2016r. o 22:02
~ napisał(a):
PanM napisał(a):
Człowiek rodzi się ateistą.


Jeżeli Bóg istnieje, czemu nie może zaprzeczyć nauka! Człowiek rodzi się dzieckiem Boga :) Ateusze bałwochwalcy mogą myśleć inaczej :]


Jak istnieje to po co ma zaprzeczać ? To o co ci chodzi , istnieje czy nie ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.