Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Taniej, ale drożej
~Bladoniebieska Cynia niezalogowany
16 maja 2019r. o 7:12
Dzielenie ludzi na obcych i naszych powoduje tworzenie sztucznych podziałów i swoistych miejskich gett.


Tłumaczenie, jak to inni też tak czynią tego faktu nie zmienia.

Rozbicie lokalnych społeczności na jeszcze mniejsze grupki.
A chodzi głównie o dziecinnie prostackie budowanie elektoratu kosztem pozostałych.


Lokalna, miejska kieszonka zapyziałej społeczności.

Miasto nieprzyjazne "obcym" .
Nawet jeśli większość z nich pracuje w miejscowych firmach płacących tu podatki.


GETTO BOLESŁAWIEC.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ceglastoczerwony Złotlin niezalogowany
16 maja 2019r. o 7:13
Ludzi nie stać na baseny w lecie. Przyjedzie rodzina na wakacje i codziennie tyle kasy. Ludzie będą chodzić na jeziora i będą utonięcia niestety. No ale skoro pieniądz jest ważniejszy niż życie ludzkie...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Płoworuda Tygrysówka niezalogowany
16 maja 2019r. o 7:17
Przedwyborcze fajerwerki z d..py kosztują więc nie marudzić teraz i grzecznie płacić. To dopiero początek, niebawem podniosą ceny za wywóz śmieci.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Sinoniebieski Sundaville niezalogowany
16 maja 2019r. o 7:27
~Ołowianoszary Rojnik napisał(a): Ale mieszkajac po za miastem ale w gminie Bolesławiec rozliczam sie w US w Bolesławcu gdzie moje podatki również ida na miasto. Wiec dlaczego nie mam prawa wyrobic sobie karty mieszkanca Bolesławca jak moje podatki ida na to miasto

To , że rozliczamy się w USD B-c nie świadczy o tym, że pieniądze pozostają w Bolesławcu. Podatki z PIT " wędrują" do gminy, w której jest się zameldowanym. Wielu mieszkańców gmin sąsiadujących z miastem pracuje w Bolesławcu. Miasto z tego nie ma żadnych korzyści, jedynie roszczenia ; darmowe autobusy, tańsze wstępy do miejskich obiektów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
16 maja 2019r. o 7:49
~~Sinoniebieski Sundaville napisał(a): Wielu mieszkańców gmin sąsiadujących z miastem pracuje w Bolesławcu. Miasto z tego nie ma żadnych korzyści, jedynie roszczenia


Nie jest to prawda. Jeżeli firma jest w Bolesławcu to miasto jak najbardziej ma z tego korzysci. M.in. część z wpływu z podatku CIT, a także podatki od nieruchomości, które te firmy wykorzystują. Dodatkowo ci ludzie, którzy tu pracuja (a na przykład mieszkają poza Gminą Miejską Bolesławiec), robią w mieście zakupy, czyli bezpośrednio wpływają na rozwój lokalnych, miejskich firm.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rubinowa Tawuła niezalogowany
16 maja 2019r. o 8:14
To ja się pytam na co idzie "pińcet plus"? Myślałem naiwny, że właśnie na dodatkowe zajęcia sportowe, relaksowe czy edukacyjne dla dzieci. :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka niezalogowany
16 maja 2019r. o 8:50
Darmowe autobusy dla wszystkich, nawet dla tych spoza miasta mogą być. Kupy się to nie trzyma. No ale odbiją sobie niedługo na płatnych parkingach.
Miasto przyjazne turystom. Fajna "promocja" miasta...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kremowy Gajowiec niezalogowany
16 maja 2019r. o 9:09
Moim zdaniem karta mieszkańca i wiążące się z nią zniżki to dobry pomysł. Zwłaszcza dla zwiększenia obrotów obiektów w mieście.
Na celu nie ma dyskryminować mieszkańców z zewnątrz tylko bardziej zachęcić tych, którzy nie korzystali wcześniej z takich atrakcji, ponieważ bez zwiększenia liczby gości nie można utrzymać ceny biletu na stałym poziomie, zwłaszcza że koszty pracy i usług stale rosną.
Przykład:
Ochrona obiektów MOSiR na 2019 rok względem roku 2018 wzrosła o 23000, informacje ogólnie dostępne na stronach bip.
Przy wzroście ceny biletów o 2zł to jest 11500 osób musi odwiedzić obiekty żeby sama różnica na ochronie się zwróciła!
Jeśli wzrosło minimalne wynagrodzenie, w tym roku o 150 zł brutto, powiedzmy że pracownikami MOSiR jest 50 osób, 150brutto*50osób*12 miesięcy=90000
Natomiast uwzględniając koszta pracodawcy jest to grubo ponad 100 000 rocznie do pokrycia za sam wzrost minimalnego wynagrodzenia!
Do tego dochodzi droższy prąd, gaz, woda, etc.

Stąd pytanie do wszystkich którzy tak narzekają na wzrost cen: w jaki sposób ogólnie cały MOSiR ma świadczyć usługi w stałej cenie?

Ludzie cieszą się podwyżką minimalnej, pięćset plusem, ale nie widzą że z jednej strony im się daje, ale z drugiej trzeba zabrać bo inaczej to nie działa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.