Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
5G vs 4G: co będzie lepsze?
~Amarantowa Pragnia niezalogowany
15 lipca 2019r. o 16:02
Wpływ na zdrowie tego gówna?Ktoś badał w Polsce?Pewnie nikt.Zero badań...A informacje ze swiata po zastosowaniu tego badziewia nie sa zbyt ciekawe na organizm ludzki.Co na to da?i tak teraz predkosc przy swiatlowdoach to sredni 600mb/s.W zasadzie po Ci ci wiecej?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
15 lipca 2019r. o 16:37
Co maja światłowody do 4 i 5 G ?

Na ochrone jest extra bielizna

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/szkodliwy-wplyw-sieci-5g-szwajcarski-sklep-feruje-bielizne-ochronna
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Srebrzystoczarny Kleome niezalogowany
15 lipca 2019r. o 18:37

--- Sieci 5G będą wykorzystywać również różne częstotliwości:

Pasmo 700 MHz obejmuje zakres 694‑790 MHz. Fale na tych częstotliwościach rozchodzą się w miarę równomiernie i nie są pochłaniane przez różne przeszkody. Oznacza to, że fale z uwagi na swoją charakterystykę są w stanie objąć swoim zasięgiem terytorium kraju, co zapewni dostęp do usług w oparciu o 5G potencjalnie każdemu mieszkańcowi.

Kolejny zakres częstotliwości obejmuje 3,4 ‑ 3,8 GHz i zapewnia parametry wymagane do obsługi bardzo wielu podłączonych urządzeń w tym samym czasie. Pasmo to może być z powodzeniem wykorzystywane na obszarach dużych miast o dużej gęstości zabudowy. Można też zastosować je do transmisji dużych ilości danych w czasie rzeczywistym – np. wideo w najwyższej rozdzielczości.

Pasmo wysokie obejmujące częstotliwości powyżej 24 GHz mogą wykorzystywać urządzenia wymagające bardzo niskiego opóźnienia. Problemem jest jednak ograniczenie zasięgu przez tłumienie powodowane choćby liśćmi drzew i krzewów, nie wspominając o takich przeszkodach jak ściany budynków czy ukształtowanie terenu. Szacowane zasięgi w ramach tego pasma wynoszą od 50 do 500 m w przestrzeniach otwartych, natomiast w obszarach zabudowanych nie przekraczają 200 m.

Częstotliwości te w łączności mobilnej zostaną wykorzystane po raz pierwszy, ale od wielu lat bez negatywnego wpływu na środowisko i zdrowie pracują na nich inne urządzenia:

na częstotliwości 700 MHz od kilkudziesięciu lat nadawany jest sygnał telewizyjny;
częstotliwość 3,5 GHz od dekady używana jest powszechnie w urządzeniach szerokopasmowego radiowego przesyłu danych typu WiMax;
na częstotliwości 26 GHz powszechnie działają radiolinie, stosowane np. w dużych miastach w przypadku przeszkód w budowie linii kablowych.
Obecnie w wielu krajach europejskich trwają prace nad uporządkowaniem widma radiowego i udostępnieniem przewidzianych pasm na potrzeby telekomunikacji ---
https://www.gov.pl/web/5g/czestotliwosci

Bolesławiec to prowincja i nie będzie w nim szybkiego internetu. Zostaniemy pokryci pasmem pokryciowym 700-800 MHz po telewizyjnych MUXach (w Niemczech i Czechach kilka miesięcy temu już zlikwidowano telewizję na tym paśmie przeznaczonym pod 5G).
Jeżeli częstotliwość 700 MHz jest szkodliwa to już powinniśmy umrzeć od DVB-T :D
Fale 3,4 - 3,8 GHz to już pasmo pojemnościowe i tutaj będzie latał ten megainternet ,ale to będzie raczej we Wrocławiu niż w Bolesławcu bo pasma zależne są od zagęszczenia urbanistycznego i tam te wyższe się sprawdza bardzo dobrze.
To raczej Wrocławianie powinni się martwić mikrofalami niż my. Oczywiście my też siedzimy w prywatnych mikrofalach w mieszkaniu (WiFi) ale to już nie chodzi o sam fakt w nich przebywania tylko przeładowania "eteru" falami mikro (szum/smog elektromagnetyczny) co sieć 5G na pewno spowoduje.
Jak myślicie dlaczego na wsiach ludzie biorą internet LTE a śmiga im jak krew z nosa?
Bo są pokryci LTE 800 MHz i mają znaczną odległość do nadajnika.
W Bolesławcu też lata to na tej częstotliwości ale jest lepiej bo nadajników jest kilka i są bliżej.
Dlatego nie rozumiem dlaczego ludzie ze wsi dają się nabierać na super szybki internet LTE jak wiadomo że fizyka temu zaprzecza :)
Tak samo będzie z 5G na wsi i w Bolesławcu, dostaniemy namiastkę a prawdziwa sieć będzie we Wrocławiu i Warszawie.

Można jeszcze poczytać o pasmach tutaj
https://biuroprasowe.orange.pl/blog/czestotliwosc-czestotliwosci-nierowna-pasma-pokryciowe-i-pojemnosciowe/
https://calculla.pl/podzial_fal_elektromagnetycznych
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowa Calibrachoa niezalogowany
15 lipca 2019r. o 18:50
Akurat o LTE na wsiach to bzdury piszesz.
Bo na wsiach mają po 90-100 M/s co w mieście jest parametrem nieosiągalnym.
I wielkość sygnału nie jest wyznacznikiem szybkości LTE, ale przede wszystkim obciążenie BTSa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Srebrzystoczarny Kleome niezalogowany
15 lipca 2019r. o 19:16
Mają, jak mieszkają pod masztem z LTE.
Obciążenie na wsi małe, bo najlepszy akces do BTSa mają sąsiedzi spod masztu a nie z końca wsi :)
Jak myślisz ,dlaczego są limity danych na internet mobilny?
Właśnie po to aby ci z końca wsi ,miasta i prowincji też mieli trochę internetu :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szarobrązowy Wiąz niezalogowany
15 lipca 2019r. o 21:58
~~Srebrzystoczarny Kleome napisał(a): Mają, jak mieszkają pod masztem z LTE.
Obciążenie na wsi małe, bo najlepszy akces do BTSa mają sąsiedzi spod masztu a nie z końca wsi :)
Jak myślisz ,dlaczego są limity danych na internet mobilny?
Właśnie po to aby ci z końca wsi ,miasta i prowincji też mieli trochę internetu :)


Nie trzeba mieszkać pod masztem. Wystarczy dobra antena kierunkowa do LTE i router, który umożliwia podłączenie takiej anteny. Ja mam do BTS-a 5,5 km i smiga mi LTE elegancko.

Mulenie się LTE to nic innego jak zapchany BTS, ewentualnie użytkownik za dużo pobierał danych i operator włączył mu lejek :-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasnoszary Motylek niezalogowany
16 lipca 2019r. o 7:11
~~Szarobrązowy Wiąz napisał(a):

Nie trzeba mieszkać pod masztem. Wystarczy dobra antena kierunkowa do LTE i router, który umożliwia podłączenie takiej anteny. Ja mam do BTS-a 5,5 km i smiga mi LTE elegancko.

Mulenie się LTE to nic innego jak zapchany BTS, ewentualnie użytkownik za dużo pobierał danych i operator włączył mu lejek :-)


Cały czas mówię o tym ,że zasięg jest za mały i dlatego musisz dać antenę.
Jeżeli internet jest z nazwy mobilny to wyklucza on noszenie dodatkowej anteny ,bo internet mobilny jest do urządzeń mobilnych a nie dla nieruchomości z antenami :)
Jeżeli mieszkasz w domu i bez dodatkowej anteny internet ci nie śmiga to właśnie taka jest jego jakość mobilna.
Zapchany BTS to wypadkowa dużej ilości użytkowników do małej ilości BTSów i to jest drugi argument do niskiej jakości internetu mobilnego.
Internet co się wyłącza bo za dużo się pobiera to trzeci argument że jest to internet od dziadowskiego usługodawcy (oszczędza na infrastrukturze).
Dlatego sieć 5G będzie działała podobnie w małych miejscowościach jak ta LTE..
Pamiętajcie że sieć 5G budowana jest dla małych opóźnień a nie dla dużego transferu, i dlatego ją wprowadzają bo LTE z tymi opóźnieniami radzi sobie słabiej.
I właśnie te opóźnienia wynikają ze słabej infrastruktury i przeładowania sieci, przez co urządzenia mobilne działają słabo w małych miejscowościach bez podpinania anteny.
Tu nie ma żadnych czarów bo internet po kablu na za długim przewodzie też zaczyna szwankować.
Im dłuższa odległość od nadajnika tym słabszy internet.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Pomarańczowy Nagietek niezalogowany
17 lipca 2019r. o 10:42
Są badania są. Ale nie piszą o tym. Za duży wpływ korporacji. Nie jest to teoria spiskowa dziejów. 5G będzie miało fatalny wpływ na środowisko jak i na ludzi. Ptaki stracą orientację... dużo by pisać. Bolec winien pisać na ten temat ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Zapraszamy
REKLAMA Zapraszamy