Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Zdalna edukacja - test dla wszystkich?
~~Granatowa Jukka niezalogowany
26 marca 2020r. o 13:43
~~Kasztanowoczerwona Miesiącznica napisał(a):
~~Szmaragdowy Bambus napisał(a):
~~Granatowa Jukka napisał(a): Okazało się, że tysiące nauczycieli są niepotrzebni. Wystarczy aby ministerstwo cyfryzacji udoskonaliło "zdalny" system nauczania i szkoły nie będą potrzebne. Aktualnie testujemy ten pomysł :-) .


Zgadam się w zupełności. To ciekawy eksperyment. Po kilku miesiącach może się okazać, że tradycyjne szkoły nie są już nikomu potrzebne.


Tak jak tradycyjne sklepy, kina, urzędy......tak można w nieskończoność. Ale oczywiście na 1 miejscu szkoły:(....a wirus miał nam dać zatrzymanie i ludzkie podejście, atu niechęć kwitnie....Ludzie czas się opamiętać

a ps nie pracuję w szkole



Szkoda tylko, że nauczyciele dali się wciągnąć w to szaleństwo ! Internet i elektroniczne podstawy nauczania zastąpią ich tak samo jak kasy samoobsługowe zastąpiły kasjerki w sklepach :-).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Srebrzystoszary Fiołek niezalogowany
26 marca 2020r. o 14:12
Jestem nauczycielką od 20 lat. Od roku dopiero używam e-dziennika. Początkowo też wysyłałam zadania i czekałam na odpowiedź od ucznia... Do momentu gdy zobaczyłam ile nauczycieli zdecydowanie przesadza z materiałem. Uczę w technikum, nie w Bolesławcu, ale problem wszędzie ten sam. Czwartaki sami mnie prosili, żebym ograniczyła ilość zadań. Mam z nimi świetny kontakt. Zawsze powtarzam, że u mnie na pierwszym miejscu jest uczeń, później dopiero moi koledzy i koleżanki z branży. Więc oni wiedzą, że mogą ze mną porozmawiać o wszystkim i mogą powiedzieć do mnie Pani Katarzyno... a nie jakaś Pani Profesor, co nie znaczy, że nie mają respektu wobec mnie ;)
Ograniczyłam im zadania, wysyłam tylko notatkę, którą powinni mieć i zakres materiału, który powinni znać. Pod koniec wiadomości wysyłam im zadanie, ale dla chętnych (na plusika). Kto będzie chciał ten skorzysta, kto nie - to nie!!! NAUCZYCIEL TEŻ MUSI POKAZAĆ, ŻE JEST CZŁOWIEKIEM. Nie rozumiem tego nadmiernego wysyłania zadań, aby dręczyć dzieci i młodzież. Nie chodzi o to, żeby uczniowie nie mieli czasu wolnego i siedzieli tylko 10h z włączonym e-dziennikiem i wykonując zadania!!!!!!! OBUDŹMY SIĘ!!! I BĄDŹMY LUDŹMI!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Granatowa Jukka niezalogowany
26 marca 2020r. o 14:22
Podsumowując ! To ciekawy eksperyment. Okazało się, że tysiące nauczycieli są niepotrzebni. Wystarczy aby ministerstwo cyfryzacji udoskonaliło "zdalny" system nauczania i szkoły nie będą potrzebne. Aktualnie testujemy ten pomysł :-) .Internet i elektroniczne podstawy nauczania zastąpią ich tak samo jak kasy samoobsługowe zastąpiły kasjerki w sklepach :-). Oszczędność na budynkach szkolnych, pomocach dydaktycznych, ogrzewaniu, energii elektrycznej :-).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółtawobrunatny Jastrzębiec niezalogowany
26 marca 2020r. o 15:04
~Płomienny Kalocefalus napisał(a): Agnieszka - "nauczyciele powinni stanąć na wysokości zadania" to aż mnie mdli. Jakim trzeba być odrealnionym osobnikiem by takie rzeczy mówić?

Studia pedagogiczne ukończyłem przed 45laty. Już wówczas mieliśmy "techniczne środki nauczania". Obowiązkiem nauczyciela jest permanentne samokształcenie. Niestety to pojęcie dla wielu nauczycieli jest obce. Utyskiwanie, że nie ma się umiejętności obsługiwania najnowszych technicznie urządzeń, jest kompromitujące. Obwinianie za wszystko tzw. "państwo", świadczy jedynie o pomyłce w wyborze zawodu.


Dokładnie tak jest. Zgadzam się w 100%.
Mam dzieci w szkołach średnich, pracowałam w szkole i mam kolegów/koleżanki nauczycieli/nauczycielki. I wielu z nich szanuję, bo przykładają się do pracy (wielu niestety NIE), ale ich umiejętności poruszania sie w środowisku internetu są MARNE. Nie wiedzą co to webinar, w Wordzie tylko wklikać tekst umieją, ale sformatować, czy zrobić spis treści to już czarna magia. NIE IDĄ Z POSTĘPEM - nawet młodzi. Uczniowie dawno ich przegonili w tej wiedzy i umiejętnościach.

Dobry nauczyciel dzisiaj mógłby powiedzieć uczniom: słuchajcie - ogarnijmy to razem, podpowiedzcie jak wam będzie najwygodniej, chcę wam prowadzić lekcje, aby nie było zaległości - Wy popdowiedzcie jak to zrobić.

I poszłoby. Ale tu trzeba być świadomym człowiekiem i potrafić przyznać, że też czegoś się nie umie.

I wiem, że uczniowie pomogliby. Uczeń będzie czuł się doceniony i szczęśliwy, że jego wiedza i umiejętności zostaną zauważone.

To takie proste...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółtawobrunatny Jastrzębiec niezalogowany
26 marca 2020r. o 15:05
~~Srebrzystoszary Fiołek napisał(a): Jestem nauczycielką od 20 lat. Od roku dopiero używam e-dziennika. Początkowo też wysyłałam zadania i czekałam na odpowiedź od ucznia... Do momentu gdy zobaczyłam ile nauczycieli zdecydowanie przesadza z materiałem. Uczę w technikum, nie w Bolesławcu, ale problem wszędzie ten sam. Czwartaki sami mnie prosili, żebym ograniczyła ilość zadań. Mam z nimi świetny kontakt. Zawsze powtarzam, że u mnie na pierwszym miejscu jest uczeń, później dopiero moi koledzy i koleżanki z branży. Więc oni wiedzą, że mogą ze mną porozmawiać o wszystkim i mogą powiedzieć do mnie Pani Katarzyno... a nie jakaś Pani Profesor, co nie znaczy, że nie mają respektu wobec mnie ;)
Ograniczyłam im zadania, wysyłam tylko notatkę, którą powinni mieć i zakres materiału, który powinni znać. Pod koniec wiadomości wysyłam im zadanie, ale dla chętnych (na plusika). Kto będzie chciał ten skorzysta, kto nie - to nie!!! NAUCZYCIEL TEŻ MUSI POKAZAĆ, ŻE JEST CZŁOWIEKIEM. Nie rozumiem tego nadmiernego wysyłania zadań, aby dręczyć dzieci i młodzież. Nie chodzi o to, żeby uczniowie nie mieli czasu wolnego i siedzieli tylko 10h z włączonym e-dziennikiem i wykonując zadania!!!!!!! OBUDŹMY SIĘ!!! I BĄDŹMY LUDŹMI!


BRAWO!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółtawobrunatny Jastrzębiec niezalogowany
26 marca 2020r. o 15:13
~Kasztanowordzawy Mak napisał(a): Nauczanie a delegowanie zadań to są różne sprawy.

Teraz mamy zlecanie zadań, aby wystawić ocenę i mieć podstawę do wypłaty wynagrodzenia.



właśnie, i właśnie tak było przez ostatnie dwa tygodnie - wiadomość z zadaniem i luzik; moja córka mówi, że zlecane jest dużo więcej materiału niż jest omawiane normalnie w szkole - i ona sama to musi ogarnąć, i nikt jej nie podpowie, czy dobrze zrobiła zadanie....zresztą w szkole też nie zawsze :-(
a wczoraj pewein nauczyciel spóźnił się na włsną e-lekcję o 10 minut, w szkole zwykle przychodzi 10-12 minut po dzwonku....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rdzawozłoty Winobluszcz niezalogowany
26 marca 2020r. o 16:08
A nie można odpuścić tym dzieciom - mamy COVID, ludzie chorują, czekamy z lękiem na śmierć na każdym kroku, dzieci odizolowane od świata ... kto ma głowę do tego, żeby się uczyć ... żałoba narodowa panuje ...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zszarzały Nawłoć niezalogowany
26 marca 2020r. o 17:13
~~Rdzawozłoty Winobluszcz napisał(a): A nie można odpuścić tym dzieciom - mamy COVID, ludzie chorują, czekamy z lękiem na śmierć na każdym kroku, dzieci odizolowane od świata ... kto ma głowę do tego, żeby się uczyć ... żałoba narodowa panuje ...


Jak żałoba? Jaka śmierć na każdym kroku? Dlaczego dzieci nie mają się teraz uczyć? Czy wyście poszaleli? Była wojna i chodziły do szkoły czy tajne komplety. A teraz wszyscy jacyś "delikatni" się zrobili. Drodzy delikatni - szykujcie siebie i własne dzieci na to, że będzie w życiu ciężko. Koniec zabawy, wczasów w Turcji i żądania coraz więcej. Nie ma. Było i już nie będzie!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza