Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Rząd ogłasza nowe obostrzenia
~~Płoworuda Jukka niezalogowany
4 listopada 2020r. o 18:33
Cytat:
Podczas pierwszej, wiosennej fazy epidemii koronawirusa Niemcy zaoferowali wsparcie innym krajom w Unii Europejskiej. Z niemieckiego sprzętu i pomocy lekarskiej korzystały wtedy między innymi najbardziej dotknięte wówczas epidemią kraje, jak Włochy, Francja i HiszpaniaOd kilku tygodni Niemcy oferują pomoc w walce z COVID-19 swym partnerom w Unii Europejskiej. Do polskiego rządu zwracają się z tą ofertą najważniejsi niemieccy politycy. Mimo dramatycznej sytuacji Polska nie wyraziła zainteresowania pomocą.Mimo pogłębiającego się deficytu respiratorów i dynamicznie rozwijającej się epidemii w Polsce nikt z naszego rządu nie zareagował na niemiecką ofertę. Z anonimowych źródeł dowiedzieliśmy się, że w bezpośrednich rozmowach Polacy odmówili Niemcom przyjęcia od nich pomocy.
28 października, w przeddzień przełamania w Polsce kolejnej bariery 20 tys. zakażeń dziennie, z oficjalną propozycją pomocy wystąpił jeden z najważniejszych niemieckich polityków, prezydent Frank-Walter Steinmeier. W liście z życzeniami powrotu do zdrowia dla chorego na koronawirusa prezydenta Andrzeja Dudy Steinmeier zaznaczył, że „śledzi dramatyczny rozwój pandemii” także w Polsce i zwrócił się do Dudy z bezpośrednią ofertą pomocy: „Daj mi proszę znać, czy w obecnej sytuacji możemy coś zrobić dla Polski”.
Także ten list nie spotkał się z odpowiedzią polskiej strony. I jak wynika z naszych źródeł, nikt nie miał zamiaru na list .Odpowiedzieć. odebraliśmy telefonicznie z Kancelarii Prezydenta z informacją, że odpowiedź prezydenta Dudy na list prezydenta Steinmeiera zostanie opublikowana na stronach kancelarii w środę 4 listopada.
W środę krótko przed godziną 15 taki list faktycznie się pojawił. Prezydent Duda usprawiedliwił w nim brak odpowiedzi na list prezydenta Steinmeiera chorobą na koronawirusa, z której jak pisze, właśnie wyszedł.
Podziękował za ofertę pomocy, lecz nie napisał, czy Polska ją przyjmie. "Wiem, że nasi rządowi koledzy współpracują bardzo blisko w zakresie przeciwdziałania pandemii" - napisał jedynie, dodając, że "również Polska, jeśli zajdzie taka potrzeba, jest gotowa ściśle współpracować z Niemcami w walce ze skutkami pandemii
Covid-19".
I co dalej uważacie ich za zbawców narodu?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Szarawy Rojnik niezalogowany
4 listopada 2020r. o 19:18
A co z targowiskami też pozamykają
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szarobrązowy Mieczyk niezalogowany
4 listopada 2020r. o 19:51
~~Płoworuda Jukka napisał(a): Cytat:
Podczas pierwszej, wiosennej fazy epidemii koronawirusa Niemcy zaoferowali wsparcie innym krajom w Unii Europejskiej. Z niemieckiego sprzętu i pomocy lekarskiej korzystały wtedy między innymi najbardziej dotknięte wówczas epidemią kraje, jak Włochy, Francja i HiszpaniaOd kilku tygodni Niemcy oferują pomoc w walce z COVID-19 swym partnerom w Unii Europejskiej. Do polskiego rządu zwracają się z tą ofertą najważniejsi niemieccy politycy. Mimo dramatycznej sytuacji Polska nie wyraziła zainteresowania pomocą.Mimo pogłębiającego się deficytu respiratorów i dynamicznie rozwijającej się epidemii w Polsce nikt z naszego rządu nie zareagował na niemiecką ofertę. Z anonimowych źródeł dowiedzieliśmy się, że w bezpośrednich rozmowach Polacy odmówili Niemcom przyjęcia od nich pomocy.
28 października, w przeddzień przełamania w Polsce kolejnej bariery 20 tys. zakażeń dziennie, z oficjalną propozycją pomocy wystąpił jeden z najważniejszych niemieckich polityków, prezydent Frank-Walter Steinmeier. W liście z życzeniami powrotu do zdrowia dla chorego na koronawirusa prezydenta Andrzeja Dudy Steinmeier zaznaczył, że „śledzi dramatyczny rozwój pandemii” także w Polsce i zwrócił się do Dudy z bezpośrednią ofertą pomocy: „Daj mi proszę znać, czy w obecnej sytuacji możemy coś zrobić dla Polski”.
Także ten list nie spotkał się z odpowiedzią polskiej strony. I jak wynika z naszych źródeł, nikt nie miał zamiaru na list .Odpowiedzieć. odebraliśmy telefonicznie z Kancelarii Prezydenta z informacją, że odpowiedź prezydenta Dudy na list prezydenta Steinmeiera zostanie opublikowana na stronach kancelarii w środę 4 listopada.
W środę krótko przed godziną 15 taki list faktycznie się pojawił. Prezydent Duda usprawiedliwił w nim brak odpowiedzi na list prezydenta Steinmeiera chorobą na koronawirusa, z której jak pisze, właśnie wyszedł.
Podziękował za ofertę pomocy, lecz nie napisał, czy Polska ją przyjmie. "Wiem, że nasi rządowi koledzy współpracują bardzo blisko w zakresie przeciwdziałania pandemii" - napisał jedynie, dodając, że "również Polska, jeśli zajdzie taka potrzeba, jest gotowa ściśle współpracować z Niemcami w walce ze skutkami pandemii
Covid-19".
I co dalej uważacie ich za zbawców narodu?


WEŚCIE SOBIE ZWOLENNICY PIS-u TEN TEKST DO SERCA I PRZEMYŚLCIE TO.

Rządowi egoistyczna "duma" nie pozwala na przyjęcie pomocy. A na społeczeństwie im przecież nigdy nie zależało...
Kaczyński nie ma rodziny... a reszta polityków i ich rodziny ma zapewnione leczenie na najwyższym poziomie.
Czy dla ich "dumy" chcecie poświecić zdrowie a moze i życie swoje i swoich rodzin?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Miedziany Jałowiec niezalogowany
4 listopada 2020r. o 19:54
Dla jednych obostrzenia powinien ogłaszać Braun
Dla innych Budka
Dla jeszcze innych Czażasty
Ale niestety oni nie rządzą.
Co robią tacy Polacy?
Wychodzą na wielotysięczne marsze i protestują i zarażają się.
Wtedy powiedzą mamy za dużo zakażeń a my nie chcemy żeby nas leczył ten rząd. My chcemy żeby nas ratował ten rząd który ja Polak wolę.

Wtedy powiedzą ten rząd jest mojszy niż tamten. Mój rząd jest polski a tamten jest wrogiem.

Tak rozumiem rozumowanie qwax-sa
Mam nadzieję że się mylę
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kanarkowa Ślazówka niezalogowany
4 listopada 2020r. o 20:05
Niedługo Niemcy wejdą do Polski...
I cała zabawa w koronacośtam zmieni reguły.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
4 listopada 2020r. o 20:43
~Miedziany Jałowiec napisał(a):
Wtedy powiedzą ten rząd jest mojszy niż tamten. Mój rząd jest polski a tamten jest wrogiem.

Tak rozumiem rozumowanie qwax-sa
Mam nadzieję że się mylę

Czyli nie widzisz żadnych idiotyzmów we wprowadzanych przez rząd obostrzeniach, a "leczenie" covidowców (i tak naprawdę tylko ich, bo inne choroby zostały odłożone na "lepsze czasy") uważasz za wzorcowe??

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Miedziany Jałowiec niezalogowany
4 listopada 2020r. o 20:56
Nie ma wzorców a efekty będzie można oceniać po jakimś czasie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ołowianoniebieski Bratek niezalogowany
4 listopada 2020r. o 21:29
Powinni określić definicję galerii, aby nie było nadużywania wyłączeń sklepów np. w parkach handlowych, które nie są galeriami (Stara Mleczarnia, kompleks przy Wesołej itp)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
REKLAMA Villaro zaprasza