Qwax oto po co są te ubezpieczenia :
Ubezpieczeniem OC jest objęta odpowiedzialność cywilna podmiotu przeprowadzającego eksperyment medyczny, zwanego dalej "ubezpieczonym", za szkody wyrządzone jego działaniem lub zaniechaniem, uczestnikowi, o którym mowa w art. 21 ust. 5 ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty, zwanej dalej "ustawą", oraz osobie, której skutki eksperymentu mogą bezpośrednio dotknąć, w związku z przeprowadzanym eksperymentem medycznym, które to działanie lub zaniechanie miało miejsce w okresie ubezpieczenia.
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/obowiazkowe-ubezpieczenie-odpowiedzialnosci-cywilnej-podmiotu-19065552
Dopisane 09.01.2021r. o godz. 14:39:
PIS-PO-PRL napisał(a): To prawie jak wiara dziecka w kochających rodziców. To nic, że dziecko co wieczór kablem po plecach obrywa. Ono kocha bezgranicznie, nie zadaje pytań.
A nagły spadek ilości przeprowadzanych testów (jeszcze przed lokdałnem grudniowym) to tylko zbieg okoliczności ;)
Czy Panu aż tak trudno zrozumieć że podałem przykład ludzi całkowicie zdrowych , chcieli wykonać tekst nie mieli z tym najmniejszego problemu .
"Żaden odpowiedzialny lekarz nie odmówi testu pacjentowi z objawami"
- Z pełną odpowiedzialnością podkreślam, że nikt ani nic absolutnie nas w tej procedurze nie ogranicza. Przecież żaden odpowiedzialny lekarz nie odmówi testu pacjentowi z objawami koronawirusa. A jeśli ktoś uważa inaczej, to tkwi w piramidalnym błędzie .
- Problem jest gdzie indziej. Bo to pacjenci niejednokrotnie mają opory przed tym, aby się testować. Z kilku powodów. Jednym z nich jest obawa przed stygmatyzacją otoczenia. Bywają również sytuacje, że niechęć do testowania wynika ze strachu przed utratą miejsca pracy. Powtarzam: nie twórzmy kolejnej teorii spiskowej, bo to nie ma żadnego sensu i tylko niepotrzebnie napędza stres. I tak jest go za dużo w czasach pandemii – apeluje lekarz rodzinny.
Jest to fragment dyskusji internautów z lekarzem rodzinnym .