Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
122 chorych z COVID w szpitalu
~~Kremowa Jeżówka niezalogowany
24 marca 2021r. o 15:38
"Pacjenci pytają ze strachem w oczach: 'kiedy będzie lepiej?'.

Nie wiem. 'Doktorze, ja już nie mam siły oddychać'.


Robimy konsylium na oddziale, kombinujemy, ale wyczerpaliśmy wszystkie możliwości.

Saturacja dalej spada, mamy 60 proc. Podejmujemy decyzję o przekazaniu pacjenta na intensywną terapię.

Oznajmiam pacjentowi, jak wygląda sytuacja - widzę coraz większy strach w oczach.


Tłumaczę, że nie mamy na naszym oddziale większych możliwości leczenia.

'Czy ja tutaj jeszcze wrócę?' Znowu nic nie odpowiadam.

Z naszego doświadczenia wiem, że ma zaledwie 5-10 proc. szans na przeżycie pod respiratorem"


- wyznaje Kubecki
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
24 marca 2021r. o 17:51
~~Kremowa Jeżówka napisał(a): "Pacjenci pytają ze strachem w oczach: 'kiedy będzie lepiej?'.

Nie wiem. 'Doktorze, ja już nie mam siły oddychać'.


Robimy konsylium na oddziale, kombinujemy, ale wyczerpaliśmy wszystkie możliwości.

Saturacja dalej spada, mamy 60 proc. Podejmujemy decyzję o przekazaniu pacjenta na intensywną terapię.

Oznajmiam pacjentowi, jak wygląda sytuacja - widzę coraz większy strach w oczach.


Tłumaczę, że nie mamy na naszym oddziale większych możliwości leczenia.

'Czy ja tutaj jeszcze wrócę?' Znowu nic nie odpowiadam.

Z naszego doświadczenia wiem, że ma zaledwie 5-10 proc. szans na przeżycie pod respiratorem"


- wyznaje Kubecki

Ale dlaczego nie wkleisz całości?
Ten "przerażający" wywiad jest tutaj:
https://portal.abczdrowie.pl/lekarz-w-przejmujacym-wpisie-ostatnie-zdanie-jakie-slysza-pacjenci-przed-intubacja-rurka-7-5-midanium-propofol-fentanyl

A dalej lekarz mówi:
"Przekładamy pacjenta na drugie łóżko, słyszę kolejny raz: 'dzień dobry, jestem anestezjologiem, musimy pana/panią zaintubować. Rurka 7.5, midanium, propofol, fentanyl'. To ostatnie zdanie, będzie dla wielu z nich ostatnim, jakie usłyszą w swoim życiu. Rurka 7.5, midanium, propofol, fentanyl. 95 proc. pacjentów na intensywnej terapii umiera. Na te 20 stanowisk, tylko na jednym hospitalizacja skończy się względnie pomyślnie" - pisze Kubecki."

A jakie skutki uboczne mają te 3 leki podawane chorym przed podłączeniem pod respirator?

Przeciwwskazania do stosowania Midanium
Midanium nie wolno stosować w przypadku sedacji z zachowaniem świadomości u pacjentów z ciężką niewydolnością oddechową lub ciężką depresją oddechową.

Do najważniejszych działań niepożądanych wywoływanych przez Propofol zalicza się:
- bezdech, hiperwentylacja,
- spadek ciśnienia krwi,
- wzrost stężenia histaminy we krwi,
(histamina wywołuje problemy z oddychaniem, w tym astmę, katar lub zatkany nos)
- depresja układu oddechowego,

Przeciwwskazania do stosowania fentanylu
- ciężka choroba obturacyjna płuc;

Tu masz szerszą analizę
http://zaprasza.net/a.php?article_id=36734

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
24 marca 2021r. o 18:05
można poczuć niepokój...;)

ale taki jeden to ''kozak'' i sie zaszczepi a jak będzie trzeba to da znać do lokalnej tiwi kiedy będą go transportować pod respirator made in Singapoor...:]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złocistoruda Gynostemma niezalogowany
24 marca 2021r. o 19:40
qwax_ napisał(a): Tu masz szerszą analizę
http://zaprasza.net/a.php?article_id=36734


Czy autor tej pasjonującej analizy posiada wykształcenie lekarskie bądź farmaceutyczne, czy może jest politologiem lub dziennikarzem??:D

Do tej pory 38 milionów Polaków było znawcami piłki nożnej teraz wszyscy są wirusologami lub lekarzami!!:D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielononiebieski Kasztanowiec niezalogowany
24 marca 2021r. o 19:46
- Jesteśmy w tej chwili jednym z najbardziej chorujących państw na świecie. Mogę powiedzieć z przekąsem, że w końcu odnieśliśmy sukces. Przegoniliśmy w liczbie śmiertelnych przypadków Szwecję, a za chwilę może przegonimy Panamę i Brazylię - mówi Interii Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia i były szef NFZ.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
24 marca 2021r. o 19:54
~~Złocistoruda Gynostemma napisał(a):
qwax_ napisał(a): Tu masz szerszą analizę
http://zaprasza.net/a.php?article_id=36734


Czy autor tej pasjonującej analizy posiada wykształcenie lekarskie bądź farmaceutyczne, czy może jest politologiem lub dziennikarzem??:D

Do tej pory 38 milionów Polaków było znawcami piłki nożnej teraz wszyscy są wirusologami lub lekarzami!!:D

Autor tej publikacji potrafi czytać ze zrozumieniem i analizować fakty.
Przeczytanie przeciwwskazań z "leków" stosowanych chorym podłączanym do respiratora, to chyba nie jest jakaś "tajemna wiedza"?? ;)
Szkoda tylko, że rezydent 4. roku specjalizacji z chorób wewnętrznych potrafi tylko wykonywać procedury.
I pomimo faktu, że umiera mu nawet 95% pacjentów, to dalej bezkrytycznie stosuje się tych "procedur".
Przyszły lekarz, który nie myśli, nie analizuje, tylko stosuje procedury ;)

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
24 marca 2021r. o 20:01

Qwax już raz pytałem , kto powinien leczyć lekarze czy dziennikarze i politycy .

Jak czego nie życzę zachorujesz to leczyć Ciebie będą publicyści , pytam bo jestem - myślący inaczej .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18442
PIS-PO-PRL
24 marca 2021r. o 20:06
~~Zielononiebieski Kasztanowiec napisał(a): - Przegoniliśmy w liczbie śmiertelnych przypadków Szwecję,


Sugerujesz, że u nich jest lepiej niż u nas?
No nie może być, jak ta narracja się zmienia
Szwecja zła
Szwecja nie taka zła
...
:D

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza