Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Polski Ład uderzył także w niektórych bolesławieckich policjantów, żołnierzy i nauczycieli
~~Kirowy Kroplik niezalogowany
7 stycznia 2022r. o 10:57
Za Po-PiS chleb kosztował 1,5zł a wypłaty miałem 2000pln. Za PiS zarabiam 3200pln a chleb jest po 5,9zl. Ceny paliwa, usług, węgla, prądu, gazu nie będę porównywał bo to oczywiste
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowy Wilec niezalogowany
7 stycznia 2022r. o 11:12
Kroplik, coś kręcisz. Jeśli za PO-PSL zarabiałeś 2000, to teraz masz przynajmniej dwa razy więcej albo i lepiej. A po 1,5 zł był chleb tzw. mały a nie zwykły (800 g), no i po 5,9 to chleb trzeba kupować chyba z złotej piekarni, no chyba że 2-kilowy. Jeśli idzie o paliwo, to wczasach PO-PSL było niemal tak samo drogie, jak teraz. Wiem, bo kupuję codziennie niemal. I fakt, ceny rosną, nawet drastycznie, ale teraz nie trzeba brać towaru "na zeszyt", czy wyprawiając dzieci do szkoły, ratować się chwilówką. Nie jest teraz różowo, ale w porównaniu z czasami rządów PO-PSL, to ludziom żyje się finansowo znacznie lepiej. I to nie tylko moja opinia, ale i sąsiadów i znajomych. Tych z poglądami opozycyjnymi także. Większość krytykuje obecną władzę, bo krytykuje. Gdy zapytasz o konkrety, powtarzają ogólnikowe tezy z mediów wrogich wobec obecnych rządów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~felek emeryt niezalogowany
7 stycznia 2022r. o 11:56
~~Karminowy Wilec napisał(a): Kroplik, coś kręcisz. Jeśli za PO-PSL zarabiałeś 2000, to teraz masz przynajmniej dwa razy więcej albo i lepiej. A po 1,5 zł był chleb tzw. mały a nie zwykły (800 g), no i po 5,9 to chleb trzeba kupować chyba z złotej piekarni, no chyba że 2-kilowy. Jeśli idzie o paliwo, to wczasach PO-PSL było niemal tak samo drogie, jak teraz. Wiem, bo kupuję codziennie niemal. I fakt, ceny rosną, nawet drastycznie, ale teraz nie trzeba brać towaru "na zeszyt", czy wyprawiając dzieci do szkoły, ratować się chwilówką. Nie jest teraz różowo, ale w porównaniu z czasami rządów PO-PSL, to ludziom żyje się finansowo znacznie lepiej. I to nie tylko moja opinia, ale i sąsiadów i znajomych. Tych z poglądami opozycyjnymi także. Większość krytykuje obecną władzę, bo krytykuje. Gdy zapytasz o konkrety, powtarzają ogólnikowe tezy z mediów wrogich wobec obecnych rządów.

A porównaj to wszystko co przedstawiłeś w komentarzu z latami 2005 - 07 to będziesz miał pełniejszy obraz przemian. Natomiast co do cen to ograniczę się do porównania chleba: ten sam sklep i ten sam chleb, 2015r 2, 40 zł waga 0, 8 kg - 2021r 4, 20 zł waga 0, 5 kg. Moja emerytura za okres 2016 - 21 wzrosła dokładnie o 13 %.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowy Wilec niezalogowany
7 stycznia 2022r. o 12:37
Felek, a te 13% to ile? Kwotowo. Bo, gdy w 2016 r. miałeś z 2-3 tysiące, to jasne, że wzrost będzie mniejszy niż u innych. Moje niewielkie kiedyś świadczenie emerytalne wzrosło od 2016 r. o ponad 35%. Nie liczę trzynastek i 14. A porównywanie cen niektórych artykułów jest bezsensowne. Jeden je chleb, inny bułki a jeszcze inny w ogóle nie rusza pieczywa. Nie twierdzę, że podwyżki są małe, bo w niektórych przypadkach są wręcz drastyczne, tyle, że bardzo wielu ludziom (także mi) teraz jest znacznie lepiej niż przed 6-7 laty.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Tu inflacja niezalogowany
7 stycznia 2022r. o 13:17
~~Karminowy Wilec napisał(a): Ciekawią mnie komentatorzy na tym forum... Dostałem świadczenie z ZUS - o 130 zł więcej niż w grudniu, żona też - o ponad 90 zł więcej niż w grudniu. Składam wniosek o dodatek osłonowy. Z pobieżnych wyliczeń wynika, że dostaniemy w rodzinie jakieś 800 zł rocznie. Co roku nasze świadczenia wzrastają o min. 50 zł. Do tego mamy 13 a raz i 14. Wspominam czasy PO-PSL, gdy dostawałem 4-5 zł waloryzacji, raz tylko 37 zł. Nie wiem, może mam jakieś układy w ZUS czy w rządzie, ale nic o tym nie wiem. Aha, a oglądam i POLSAT, i TVN i TVP a nawet Republikę, Trwam i WP. Agitują wszystkie stacje ale krytykuje wszystko w czambuł tylko TVN.

Ciekawią mnie tacy ludzie, jak autor powyższego wpisu. Zakładając, że ma 2000 emerytury i żona też 2000 razem mają 4000. Czyli w skali roku 48 000.
Inflacja 10% oznacza, że w roku bieżącym w stosunku do ubiegłego będzie miał o 4800 zł mniej. I ktoś taki cieszy się, że mu dołożyli 50 zł plus dodatki osłonowe 800. I nie widzi, że dzięki polityce rządu PiS ma z roku na rok realnie coraz mniej pieniędzy.
Albo jesteś działaczem PiS i piszesz głupoty, bo partia kazała, albo nic nie rozumiesz i cieszysz się, bop w TVP powiedzieli, że jest dobrze. No i Sylwestra Marzeń z disco polo miałeś.

A tak naprawdę to jest przerażające, jak bezmyślni są ludzie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Stalowoniebieski Szczawik niezalogowany
7 stycznia 2022r. o 13:20
~~Karminowy Wilec napisał(a): Felek, a te 13% to ile? Kwotowo. Bo, gdy w 2016 r. miałeś z 2-3 tysiące, to jasne, że wzrost będzie mniejszy niż u innych. Moje niewielkie kiedyś świadczenie emerytalne wzrosło od 2016 r. o ponad 35%. Nie liczę trzynastek i 14. A porównywanie cen niektórych artykułów jest bezsensowne. Jeden je chleb, inny bułki a jeszcze inny w ogóle nie rusza pieczywa. Nie twierdzę, że podwyżki są małe, bo w niektórych przypadkach są wręcz drastyczne, tyle, że bardzo wielu ludziom (także mi) teraz jest znacznie lepiej niż przed 6-7 laty.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Karminowy Wilec niezalogowany
7 stycznia 2022r. o 14:10
"Tu inflacja", to Ty nie myślisz. Ba, ty nie masz nawet pojęcia co to inflacja i jaka jest jej relacja do dochodów, wydatków, kosztów itp. Przeliczasz przychody na procenty inflacyjne i uważasz się za mędrca. Gdyby to było takie proste, to inflacja zostałaby zdławiona już dawno lub by nie było jej wcale. Wie to każdy człowiek, nie tylko ekonomista. Twoje odejmowanie dochodu to taka matematyka z I lub II klasy szkoły podstawowej. Jedno jest bezdyskusyjne. Teraz ludziom żyje się lepiej niż 7-8 lat temu i tyle. I ani za z PiS ani z innej partii. Tylko człowiek o skrzywionej psychice wszystko postrzega przez partyjny pryzmat.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~felek emeryt niezalogowany
7 stycznia 2022r. o 14:30
~~Karminowy Wilec napisał(a): Felek, a te 13% to ile? Kwotowo. Bo, gdy w 2016 r. miałeś z 2-3 tysiące, to jasne, że wzrost będzie mniejszy niż u innych. Moje niewielkie kiedyś świadczenie emerytalne wzrosło od 2016 r. o ponad 35%. Nie liczę trzynastek i 14. A porównywanie cen niektórych artykułów jest bezsensowne. Jeden je chleb, inny bułki a jeszcze inny w ogóle nie rusza pieczywa. Nie twierdzę, że podwyżki są małe, bo w niektórych przypadkach są wręcz drastyczne, tyle, że bardzo wielu ludziom (także mi) teraz jest znacznie lepiej niż przed 6-7 laty.

~~Karminowy Wilec napisał(a): Felek, a te 13% to ile? Kwotowo. Bo, gdy w 2016 r. miałeś z 2-3 tysiące, to jasne, że wzrost będzie mniejszy niż u innych. Moje niewielkie kiedyś świadczenie emerytalne wzrosło od 2016 r. o ponad 35%. Nie liczę trzynastek i 14. A porównywanie cen niektórych artykułów jest bezsensowne. Jeden je chleb, inny bułki a jeszcze inny w ogóle nie rusza pieczywa. Nie twierdzę, że podwyżki są małe, bo w niektórych przypadkach są wręcz drastyczne, tyle, że bardzo wielu ludziom (także mi) teraz jest znacznie lepiej niż przed 6-7 laty.

Nie wiem skąd u Ciebie wzięło się te 35 % chyba, że osiągnołeś wiek do zasiłku opiekuńczego ale to nie jest rewaloryzacja. Wracając jednak do ważnej sprawy, cen to w 2015r. za 1000 zł mogłem kupić 417 chlebów o wadze 0,8 kg a teraz tylko 238 i to o wadze 0,5 kg. Zobaczę 10 ile to przyniesie Ład.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.