Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Pesel dla uchodźców z Ukrainy
~~twój fan niezalogowany
24 marca 2022r. o 11:51
Ty taki obeznany w tematach o nachodźcach nie wiesz że pytasz?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18442
PIS-PO-PRL
24 marca 2022r. o 11:59
No nie wiem, więc pytam.
Znasz odpowiedź?

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~JP3 niezalogowany
24 marca 2022r. o 12:11
PIS-PO-PRL napisał(a): No nie wiem, więc pytam.
Znasz odpowiedź?

Nie dostają.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18442
PIS-PO-PRL
24 marca 2022r. o 12:15
No właśnie. Więc wyjaśnijcie koledze który rak się boi, że ten plan +5000000 wyborców nie wypali ;)

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Morska Fasola niezalogowany
24 marca 2022r. o 12:16
PIS-PO-PRL napisał(a): No właśnie. Więc wyjaśnijcie koledze który rak się boi, że ten plan +5000000 wyborców nie wypali ;)

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~JP3 niezalogowany
24 marca 2022r. o 12:17
PESEL to nie obywatelstwo. Zgodnie z ustawą o ewidencji ludności w rejestrze PESEL gromadzone są dane: obywateli polskich zamieszkujących na terytorium Polski, obywateli polskich zamieszkujących poza granicami Polski w związku z ubieganiem się o polski dokument tożsamości, cudzoziemców zamieszkujących na terytorium Polski. Jak widać, cudzoziemcy posiadający PESEL stanowią odrębną kategorię i nie stają się z automatu polskimi obywatelami.

Uzyskanie obywatelstwa to bardziej skomplikowana procedura, jak nadanie numeru PESEL.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Morska Fasola niezalogowany
24 marca 2022r. o 12:18
~~Morska Fasola napisał(a):
Ktoś napisał: PIS-PO-PRL napisał(a): No właśnie. Więc wyjaśnijcie koledze który rak się boi, że ten plan +5000000 wyborców nie wypali ;)



Jak jest PRSEL to jedno nocne posiedzenie sejmu i po sprawie. Nie takie rzeczy się robiło ze szwagrem w garażu :-) .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~JP3 niezalogowany
24 marca 2022r. o 12:23
Cudzoziemiec może uzyskać polskie obywatelstwo po spełnieniu szeregu warunków. Zgodnie z ustawą o obywatelstwie polskim za obywatela RP uznaje się: cudzoziemca przebywającego w Polsce nieprzerwanie od co najmniej 3 lat na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich lub na podstawie prawa stałego pobytu, który ma w Polsce stabilne i regularne źródło dochodu oraz tytuł prawny do zajmowania lokalu mieszkalnego, cudzoziemca przebywającego w Polsce nieprzerwanie od co najmniej 2 lat na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich lub prawa stałego pobytu, który pozostaje co najmniej od 3 lat w związku małżeńskim zawartym z obywatelem polskim lub nie ma żadnego obywatelstwa, cudzoziemca przebywającego w Polsce nieprzerwanie od co najmniej 2 lat na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, które uzyskał w związku z posiadaniem statusu uchodźcy nadanego w Polsce, małoletniego cudzoziemca, którego jedno z rodziców jest obywatelem polskim, przebywającego na terytorium Polski na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich lub prawa stałego pobytu, a drugie z rodziców nieposiadające obywatelstwa polskiego wyraziło zgodę na to uznanie, małoletniego cudzoziemca, którego co najmniej jednemu z rodziców zostało przywrócone obywatelstwo polskie, jeżeli małoletni przebywa w Polsce na podstawie zezwolenia na osiedlenie się, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich lub prawa stałego pobytu, a drugie z rodziców nieposiadające obywatelstwa polskiego wyraziło zgodę na to uznanie, cudzoziemca przebywającego nieprzerwanie i legalnie w Polsce co najmniej od 10 lat, który spełnia łącznie następujące warunki: ma zezwolenie na osiedlenie się, zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich lub prawo stałego pobytu, posiada w Polsce stabilne i regularne źródło dochodu oraz tytuł prawny do zajmowania lokalu mieszkalnego, cudzoziemca przebywającego w Polsce nieprzerwanie od co najmniej roku na podstawie zezwolenia na pobyt stały, które uzyskał w związku z polskim pochodzeniem lub posiadaną Kartą Polaka. Cudzoziemiec ubiegający się o polskie obywatelstwo jest ponadto zobowiązany do znajomości języka polskiego, potwierdzonej urzędowym poświadczeniem na poziomie biegłości językowej co najmniej B1, świadectwem ukończenia szkoły w Polsce lub świadectwem ukończenia szkoły za granicą z wykładowym językiem polskim.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza