Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca dla Ciebie
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Tak szabrowano Bolesławiec i jego okolice
~~Zielony Ambrowiec niezalogowany
26 listopada 2022r. o 12:18
Ci którzy wywołali wojnę spowodowali śmierć ludzi i zniszczenia teraz bohaterowie odbudowują inwestują i sądzą elita nie wiadomo skad bo to nie są Polacy
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielony Ambrowiec niezalogowany
26 listopada 2022r. o 12:21
A teraz NKWD i ich potomkowie pracują w sądzie sądzą ludzi skazują ludzi których ich kolesie NKWD z policji i partii wrobili a w prokuraturze pracują synowie i córeczki NKWD którzy skazywali na śmierć Polaków. Kłamstwo ! Bolesławiec to kłamstwo jesteśmy pod zaborem tylko syf przykryli nowym brukiem i udają praworządnych jak gestapo to samo ta sama loża
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielony Ambrowiec niezalogowany
26 listopada 2022r. o 12:22
Na Chrobrego jest siedziała i radiostacja NKWD przecież do dziś działa
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czerwona wyborcza niezalogowany
26 listopada 2022r. o 12:51
Bohaterowie naszych zacnych obywateli co pod sądem im świeczki palili ....wiemy,wiemy i dlatego historia się powtarza ,tym jeszcze na Ukrainie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ella niezalogowany
26 listopada 2022r. o 12:56
Nie ma znaczenia narodowość, jak widać. Polacy tak samo kradną jak inni. I to Hestii zjawisko nadal aktualne, wystarczy przyjrzeć się opuszczonym zabytkowym budynkom. Przykład- palac w Tomaszowie, w dużym stopniu rozgrabiony w ostatnich latach. Nawet ze starych cmentarzy kradnie się rzeźbione nagrobki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bladoczerwona Żurawka niezalogowany
26 listopada 2022r. o 12:58
"Przez lata plądrowane i dewastowane były cmentarze. Niejednokrotnie dochodziło nawet do otwierania grobów, ponieważ złodzieje spodziewali się w nich znaleźć złoto i kosztowności. Rozbijano także stare nagrobki, aby pozyskać z nich budulec - do dziś w Bolesławcu w kilku miejscach można znaleźć wykonane z nich mury oporowe."
Murki oporowe budowano w czasach gdy w PRL, przewodnią siłą była jedyna słuszna tzw Polska Zjednoczona Partia Robotnicza. Trzeba to podkreślać zawsze w historycznych opracowaniach i artykułach. Bez podkreślania tych faktów, wina za niszczenie cmentarzy poniemieckich spada na ogół społeczeństwa, a nie na zwyrodnialców z PZPR.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kredowobiała Lepnica niezalogowany
26 listopada 2022r. o 13:08
A Polacy to jacy byli,? co to znaczy, że szabrowali Polacy razem z radzieckimi? W wojsku carskim też byli polacy. Jacy polacy??? I czy na pewno Polacy??? Panowie redaktorzy??? Polacy???
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
26 listopada 2022r. o 13:26
''...aż do dziś linia kolejowa w okolicach Wierzbowej jest jedno-, a nie dwutorowa.''

a ile to już lat jest po wojnie? ...PKP nie zdążyła odbudować? ;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMA Oferta edukacyjna szkół powiatu bolesławieckiego