Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Podobóz Gross-Rosen przy Staroszkolnej - gdzie dokładnie się znajdował?
~~Czerwony Agrest niezalogowany
18 stycznia 2023r. o 17:15
Słyszałem że toczy się sprawa w sądzie w tej sprawie pomiędzy jakimś mieszkańcem który walczy o pamięć więźniów a Prezydentem Miasta. Może ktoś zna szczegóły?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółtawy Rabarbar niezalogowany
18 stycznia 2023r. o 17:53
Pan Dariusz Gołębiewski , autor opracowania historycznego,powinien być zaproszony na posiedzenie Rady Miasta Bolesławiec i opowiedzieć radnym prawdę o tych miejscach.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czerwonozłota Dabecja niezalogowany
18 stycznia 2023r. o 17:54
~~Pozłocisty Żywotnikowiec napisał(a): Roman za wydanie zgody na zniszczenie tego obiektu powinie byc pszynajmniej postawiony pszed pluton egzakucyjny AK lup IPN

A ty "pszynajmniej pszed" pisaniem na kurs dla, analfabetów.
Co to się dzieje.Kiedyś tuman i nieuk nie otwierał gęby bo wiedział,że zostanie śmiechem zajechany.Od kiedy net trafił pod strzechy ślabizują po swojemu bo wiedzą ,że są niewidoczni.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Mieszkaniec niezalogowany
18 stycznia 2023r. o 18:59
To jednak pan Starzak miał rację na dowód tego trzeba by zaprosić do redakcji pana Gołębiowskiego aby potwierdził to. Ciekawe komu to nie na rękę że takie wyjaśnienia idą w internecie i telewizji odnośnie obozu. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o...... I wszystko jasne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wesoły Romek niezalogowany
18 stycznia 2023r. o 20:10
Panie Dariuszu, odkąd pamiętam a to były początki lat 60-tych, tam były magazyny zbożowe na które inaczej ja "Makiety", mama pracowała w PZZ, i mieliśmy na tym terenie działkę ogrodniczą, tata trzymał narzędzia ogrodnicze w schonie jak słup ogłoszeniowy :) betonowe drzwi tam były. Do dzisiaj nie wiem co za budowle były za płotem tych "Makiet" wysokie z czerwonej cegły, żeby tam wejść trzeba było wspinać się po zewnętrzych klamrach, rozebrali je gdy budowali elektrociepłownię. Czy Pan wie, że w dym domku przy bramie mieszkał Pan Krajewski? były więzień tego obozu który pozostał tutaj z ciągnął rodzinę?. Pamiętam jak tam z tatą staliśmy i rozmawiał z tatą i opowiadał, jak rusy szli od Kruszyna polami (tam były wtedy bagna) i czołg zaczął się topić, załoga uciekła a czołg poszedł na dno, jeszcze wyszliśmy na drogę przed "Makietami" i pokazywał ręką gdzie ten czołg się utopił. To chyba wszystkich więźniów nie wysłali z tego obozu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Dariusz Gołębiewski niezalogowany
18 stycznia 2023r. o 20:19
~~Ceglastoczerwona Rezeda napisał(a): W zapomnienie poszło miejsce pochówku zmarłych więźniów, cmentarz szpitala psychiatrycznego na ul. Piastów w lasku na górce. Francuskie związki kombatanckie już dawno temu zabrały stamtąd swych obywateli. Reszta co tam została poszła w niepamięć. Czy naprawdę ważniejsza jest noclegownia więźniów ? Po wojnie trzymano w takich obozach jeńców wojennych a potem rozbierano na opał albo puszczano z dymem jako siedlisko chorób. Pozostawały po takich barakach tylko kominy, które w latach sześćdziesiątych burzono by na kogoś się nie przewróciły.


Ta "noclegownia" była miejscem bezprawnego przetrzymywania więźniów totalitarnego niemieckiego reżimu, utworzonym na terenie zakładu, w którym musieli niewolniczo pracować za głodowe racje żywnościowe. Takie określenia są skrajnie niestosowne. Niezależnie od tego temat cmentarza na Piastów jest też warty uwagi i co prawda nie ma dowodów - a przynajmniej ja ich nie znam - że chowano tam więźniów, ale to nadal jest miejsce pochówku. I możliwe że niebawem ukaże się artykuł także na ten temat.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielona Jagoda niezalogowany
18 stycznia 2023r. o 20:28
~~Żółtawy Rabarbar napisał(a): Pan Dariusz Gołębiewski , autor opracowania historycznego,powinien być zaproszony na posiedzenie Rady Miasta Bolesławiec i opowiedzieć radnym prawdę o tych miejscach.


Powinien, bo "wykłady" pana Abramowicza który historykiem nie jest nie dają radnym obrazu sytuacji od strony naukowej i metodologicznej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Fiołkowy Moszenki niezalogowany
18 stycznia 2023r. o 20:48
xdddd
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza