Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA New Fashion
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Podobóz Gross-Rosen przy Staroszkolnej - gdzie dokładnie się znajdował?
~~Aa niezalogowany
18 stycznia 2023r. o 10:17
Będziesz o tym pisał to nie znajdziesz pracy w mieście
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Krwistoczerwony Kielichowiec niezalogowany
18 stycznia 2023r. o 10:32
Co na to dictum Gospodarz Miasta?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bladoróżowy Miłek niezalogowany
18 stycznia 2023r. o 10:57
Z całym szacunkiem, ale pan Abramowicz nie jest historykiem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielony Mlecz niezalogowany
18 stycznia 2023r. o 11:29
Czyli pan Mirosław Starzyk, który sporo o tym mówił i pisał o lokalizacji ma rację? wychodzi na to, że tak
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pomarańczowobrązowa Wiśnia niezalogowany
18 stycznia 2023r. o 12:17
Jeśli na mapach urzędowych typu Meßtischblatt nie ma jakiegoś obiektu, to nie znaczy że go tam nie było. Obiektów o charakterze rozbieralnym, tymczasowym, bez solidnych fundamentów jak baraki, szopy czy altanki się nie nanosi na mapy. Prawo budowlane zazwyczaj tego nie wymagało. A Meßtischblatt był używany jako podstawa do zagospodarowania przestrzeni publicznej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Dariusz Gołębiewski niezalogowany
18 stycznia 2023r. o 12:25
~~Pomarańczowobrązowa Wiśnia napisał(a): Jeśli na mapach urzędowych typu Meßtischblatt nie ma jakiegoś obiektu, to nie znaczy że go tam nie było. Obiektów o charakterze rozbieralnym, tymczasowym, bez solidnych fundamentów jak baraki, szopy czy altanki się nie nanosi na mapy. Prawo budowlane zazwyczaj tego nie wymagało. A Meßtischblatt był używany jako podstawa do zagospodarowania przestrzeni publicznej.


W tym przypadku mowa o willi, a nie o baraku czy innej tymczasowej konstrukcji. Willa jako stały budynek na mapie musiałaby być oznaczona, zwłaszcza jako samotny obiekt. Na Meßtischblatcie z 1943 roku są oznaczone nawet samotne stodoły (Scheune), co można łatwo sprawdzić.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
18 stycznia 2023r. o 12:32
Faktem jest ze filia obozu w niemieckim Bunzlau istanisla (podkreślam stan faktyczny i prawny funkcjonowania obozu w danym momencie historycznym). Za ten oboz odpowiadali nazisci niemieccy w systemie zbrodniczego niemieckiego państwa. O faktach należy pamiętać, przedewszystkim wyciągać z nich lekcje i pamiętać. Polska i naród polski w okresie II wojny był ofiarą , podobnie jak naród żydowski. Finansowanie stawiania pomników, tablic oraz utrzymania ich powinno odbywać się nie z podatków Polaków tylko katów. W przestrzeni społecznej bardzo powinniśmy uważać i jasno podkreślać ze do 1945 roku na tych ziemiach było nazistowskie państwo niemieckie, był tutaj niemiecki Bunzlau i mieszkali Niemcy. Za tą filie obozu odpowiadają nazistowskie Niemcy. Historie tych ziem należy badać ale jasno podkreślać, kto był katem, a kto ofiara. Najlepiej by było aby takie artykuły były jeszcze po niemiecku i obciążały sumienia katów w Niemczech a nie Polakow, którzy w trakcie wojny i po wojnie bardzo dużo wycierpieli.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ceglastoczerwona Rezeda niezalogowany
18 stycznia 2023r. o 15:40
W zapomnienie poszło miejsce pochówku zmarłych więźniów, cmentarz szpitala psychiatrycznego na ul. Piastów w lasku na górce. Francuskie związki kombatanckie już dawno temu zabrały stamtąd swych obywateli. Reszta co tam została poszła w niepamięć. Czy naprawdę ważniejsza jest noclegownia więźniów ? Po wojnie trzymano w takich obozach jeńców wojennych a potem rozbierano na opał albo puszczano z dymem jako siedlisko chorób. Pozostawały po takich barakach tylko kominy, które w latach sześćdziesiątych burzono by na kogoś się nie przewróciły.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza