Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Sukcesy nowego rządu

~~Pytanie 4 niezalogowany
1 czerwca 2024r. o 8:37
Witajcie na forum mam zapytanie czy Tusek dzisiaj będzie miał suksesa? Chodzi się mnie o intelektualnego? Ma czy mieć ma?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~klucznick z TIR-a niezalogowany
1 czerwca 2024r. o 8:40
~~Srebrzystobiały Nachyłek napisał(a):
Ktoś napisał: ~~klucznick z TIR-a napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Szaroniebieski Tulipan napisał(a): Spierd......j , to jest temat o tym jak Tusk dobrze robi Polakom .


Tusk jak Tusk, spytaj swojej matki jaki jestem w te klocki.

Poszperałem , poczytałem i znalazłem opowieści twojej żony ..
a to żali się , a to rogi ci przyprawia ..
także zaciągnij ręczny z tymi klockami ..hahaha…


A niech se używa ,młoda przed 30-tką , krew nie woda . Ale że twoja bogobojna matka emerytka ,takie szpagaty w mojej ciasnej szoferce wygina to jestem pod wrażeniem. Nic tylko zazdrościć wigoru . I wcale nie jest droga , to nie jest zmarnowane 5 dyszek. Z czystym sumieniem polecam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kasztankowy Powojnik niezalogowany
1 czerwca 2024r. o 8:48
~~Pytanie 4 napisał(a): Witajcie na forum mam zapytanie czy Tusek dzisiaj będzie miał suksesa? Chodzi się mnie o intelektualnego? Ma czy mieć ma?

ja będę miał sukces...
jadę obstawić Graczevą za 2.60 i Stearns za 3,60 ...
i wierzę w sukces...;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasiu niezalogowany
1 czerwca 2024r. o 9:02
~~Pytanie 4 napisał(a): Witajcie na forum mam zapytanie czy Tusek dzisiaj będzie miał suksesa? Chodzi się mnie o intelektualnego? Ma czy mieć ma?



Jakby ktoś ci zadał pytanie ,do czego ci służy głowa,? śmiało możesz odpowiedzieć:
- Jem niom
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~oprych niezalogowany
1 czerwca 2024r. o 9:05
Czarne chmury zbierają się nad polską gospodarką


"Optymizm w gospodarce, jaki wyzwolił nowy rząd, powoli zanika. Niedawno GUS podał dane o zamówieniach w przemyśle w marcu 2024 roku. Były niższe o 22% r/r. Zamówienia eksportowe zanurkowały o 21% r/r.

W chwili powstania rządu Koalicji w mediach pojawiła się fala optymizmu. Oczekiwano, że nowy rząd za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odblokuje potencjał tkwiący w polskiej gospodarce. Wierzono, że stanie się ona ponownie zieloną wyspą na morzu stagflacji, która dotknęła gospodarkę europejską. Nowy rząd tymczasem swoją działalność skoncentrował na zwalczaniu przeciwników politycznych i rozmontowywaniu instytucji państwowych (prokuratura, sądy). Gospodarka miała poczekać.

Pod koniec marca rządząca koalicja zorientowała się, że sytuacja w finansach publicznych jest w złym stanie. Stąd też podniesienie VAT-u na żywność. Kolejnym krokiem naprawy budżetu ma być podwyżka cen energii od lipca. Firmom energetycznym przydadzą się pieniądze na transformację. Założono, że wierni wyznawcy zgodzą się na każde wyrzeczenie, byleby tylko dalej móc oglądać seans nienawiści wobec poprzedników. Kampania medialna po otrzymania pożyczki w ramach KPO miała pokazać, że Komisja Europejska już nam ufa.

Wiary w czarodziejską moc nowego rządu nie tracą przedstawiciele instytucji finansowych. Mimo że pierwsze miesiące obecnego roku rozczarowują pod względem, to oni wciąż prognozują silne odbicie w drugiej połowie roku. Ma temu pomóc konsumpcja i eksport.

Tymczasem niedawno Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o zamówieniach w przemyśle w marcu 2024 roku. Były one niższe o 22% rok do roku. Zaś nowe zamówienia eksportowe zanurkowały o 21% rok do roku. Wcześniej rozczarowały dane o produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej. Pojawia się też coraz więcej informacji o masowych zwolnieniach. Świadczy to o sile czy o słabości polskiej gospodarki? W kolejnych miesiącach możemy spodziewać się pogorszenia sytuacji w rolnictwie oraz budownictwie, wraz z rozpędzającym się walcem Zielonego Ładu. Odczują to również konsumenci. Czy zaakceptują pogorszenie warunków życia?

Póki co część rządu, zamiast rozwiązywać problemy gospodarcze, zdecydowała się na ucieczkę do Parlamentu Europejskiego. Nie chciała zaczekać na owoce swojej pracy?"

Autorstwo: MTC
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Balcerek niezalogowany
1 czerwca 2024r. o 10:59
Rząd ma pieniądze do 12 września. Nowe dane Ministerstwa Finansów.
Stopień sfinansowania potrzeb pożyczkowych brutto budżetu państwa na koniec maja wynosi ok. 70 proc. Zebrano z emisji obligacji wystarczająco pieniędzy do 12 września
Dziura budżetu ma wynosić 184 mld zł
Sprzedano lub zrolowano obligacje za 314 mld zł na sfinansowanie tegorocznych potrzeb, głównie w 2023 r.
W 2024 r. planowane jest wydanie 105 mld zł na obronę narodową i 53,5 mld zł z Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych
W czasie rekordowego deficytu budżetowego ten wskaźnik jest bardzo istotny. Rząd przecież musi jakoś znaleźć pieniądze na zaklejenie dziury budżetowej pożyczkami. A dziura budżetu ma wynosić 184 mld zł. Do tego trzeba wykupić obligacje, którym przypada w tym roku termin spłacenia.
Do końca 2024 r. z samych obligacji sprzedawanych hurtowo jest jeszcze do wykupienia 43 mld zł.Potrzeby pożyczkowe brutto (włącznie z rolowaniem długu) zostały określone na aż 449 mld zł, więc ich sfinansowanie w 70 proc. oznacza, że dotychczas sprzedano lub zrolowano obligacje za 314 mld zł na sfinansowanie tegorocznych potrzeb.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Balcerek niezalogowany
1 czerwca 2024r. o 11:03
O tym wszystkim powyżej przeczytacie w BUSINESS INSIDER
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Alabastrowy Zimowit niezalogowany
1 czerwca 2024r. o 15:46
Co chcieliscie to macie.
Narysujcie sobie uśmiech i po bólu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.