Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

100 konkretów na 100 dni

~~Ciemnobrązowy Lilak niezalogowany
27 lipca 2024r. o 17:20
Powoli stajesz się śmieszny redaktorze , bez wulgaryzmów , bez obrazy
tniesz jak wycinanki .
rozumiem masz poglądy anty PiS
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jurek and Jurek niezalogowany
27 lipca 2024r. o 17:22
~~Ciemnobrązowy Lilak napisał(a): A może byś panie redaktorku tych Jurków w różnych odmianach pousuwał…?




Nawołujesz do ce-nz-ury bo ci się imię nie podoba ? W domu wszyscy zdrowi ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zulu Gula niezalogowany
27 lipca 2024r. o 17:36
~~Ciemnobrązowy Lilak napisał(a): A może byś panie redaktorku tych Jurków w różnych odmianach pousuwał…?



A Jasiów i Lucków też ? Czy tylko Jasiów? A może ty sam popisujesz tu jako Jasiu albo Stefa czy LiLi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Jasiu niezalogowany
27 lipca 2024r. o 17:42
~~Ciemnobrązowy Lilak napisał(a): A może byś panie redaktorku tych Jurków w różnych odmianach pousuwał…?



Więc się zarejestruj i będziesz mógł się logować. HIHIHIHI
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~to sem ja niezalogowany
27 lipca 2024r. o 19:05
We wrześniu do polskich szkół może trafić nawet 80 tys. nowych uczniów-Ukraińców, znacznie więcej niż szacował rząd – pisze „Rzeczpospolita”. Władze już zdecydowały się na zwiększenie limitu dzieci w jednej klasie......W tej sytuacji rząd ponownie wprowadza w klasach I-III możliwość zwiększenia liczby uczniów do 29 dzieci. Dla przykładu, w klasie 25-osobowej dyrektor może zgodzić się na dołączenie czterech ukraińskich dzieci. Limity zostaną też zwiększone w przedszkolach....
Jak czytamy, włączenie tysięcy ukraińskich uczniów do polskiego systemu kształcenia będzie kosztowne, w tym ze względu na trzyletnią naukę języka polskiego. W tym i w przyszłym roku do Funduszu Pomocy musi wpłynąć dodatkowo łącznie około 3 mld zł, z czego 0,6 mld zł jeszcze w tym roku......
Dodajmy, że szacunki Ministerstwa Edukacji Narodowej mogą okazać się zaniżone w kontekście sygnalizowanej przez MSZ możliwości napływu do Polski nowej fali uchodźców z Ukrainy tej zimy. Dyrektor Departamentu Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego MSWiA Dariusz Marczyński powiedział w tym tygodniu w Sejmie, że proces ten może zacząć się już jesienią.
Według szacunków polskich i ukraińskich organizacji pozarządowych, obecnie w Polsce poza systemem jest co najmniej 100 tys. dzieci w wieku od 3 do 18 lat. Niektórzy nie wykluczają, że może ich być nawet dwa razy więcej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zofia z rady parafialnej niezalogowany
27 lipca 2024r. o 19:49
~~to sem ja napisał(a): We wrześniu do polskich szkół może trafić nawet 80 tys. nowych uczniów-Ukraińców, znacznie więcej niż szacował rząd – pisze „Rzeczpospolita”. Władze już zdecydowały się na zwiększenie limitu dzieci w jednej klasie......W tej sytuacji rząd ponownie wprowadza w klasach I-III możliwość zwiększenia liczby uczniów do 29 dzieci. Dla przykładu, w klasie 25-osobowej dyrektor może zgodzić się na dołączenie czterech ukraińskich dzieci. Limity zostaną też zwiększone w przedszkolach....
Jak czytamy, włączenie tysięcy ukraińskich uczniów do polskiego systemu kształcenia będzie kosztowne, w tym ze względu na trzyletnią naukę języka polskiego. W tym i w przyszłym roku do Funduszu Pomocy musi wpłynąć dodatkowo łącznie około 3 mld zł, z czego 0,6 mld zł jeszcze w tym roku......
Dodajmy, że szacunki Ministerstwa Edukacji Narodowej mogą okazać się zaniżone w kontekście sygnalizowanej przez MSZ możliwości napływu do Polski nowej fali uchodźców z Ukrainy tej zimy. Dyrektor Departamentu Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego MSWiA Dariusz Marczyński powiedział w tym tygodniu w Sejmie, że proces ten może zacząć się już jesienią.
Według szacunków polskich i ukraińskich organizacji pozarządowych, obecnie w Polsce poza systemem jest co najmniej 100 tys. dzieci w wieku od 3 do 18 lat. Niektórzy nie wykluczają, że może ich być nawet dwa razy więcej.



1. Głodnych nakarmić.
2. Spragnionych napoić.
3. Nagich przyodziać.
4. Podróżnych w dom przyjąć.
5. Więźniów pocieszać.
6. Chorych nawiedzać.
7. Umarłych pogrzebać.

„Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody”.

,,Kto ma dwa ubrania, niech podzieli się z tym, który nie ma”

,,Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał”

„Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie”
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Srebrny Pigwowiec niezalogowany
27 lipca 2024r. o 20:07
~~Zofia z rady parafialnej napisał(a): ~~to sem ja napisał(a): We wrześniu do polskich szkół może trafić nawet 80 tys. nowych uczniów-Ukraińców, znacznie więcej niż szacował rząd – pisze „Rzeczpospolita”. Władze już zdecydowały się na zwiększenie limitu dzieci w jednej klasie......W tej sytuacji rząd ponownie wprowadza w klasach I-III możliwość zwiększenia liczby uczniów do 29 dzieci. Dla przykładu, w klasie 25-osobowej dyrektor może zgodzić się na dołączenie czterech ukraińskich dzieci. Limity zostaną też zwiększone w przedszkolach....
Jak czytamy, włączenie tysięcy ukraińskich uczniów do polskiego systemu kształcenia będzie kosztowne, w tym ze względu na trzyletnią naukę języka polskiego. W tym i w przyszłym roku do Funduszu Pomocy musi wpłynąć dodatkowo łącznie około 3 mld zł, z czego 0,6 mld zł jeszcze w tym roku......
Dodajmy, że szacunki Ministerstwa Edukacji Narodowej mogą okazać się zaniżone w kontekście sygnalizowanej przez MSZ możliwości napływu do Polski nowej fali uchodźców z Ukrainy tej zimy. Dyrektor Departamentu Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego MSWiA Dariusz Marczyński powiedział w tym tygodniu w Sejmie, że proces ten może zacząć się już jesienią.
Według szacunków polskich i ukraińskich organizacji pozarządowych, obecnie w Polsce poza systemem jest co najmniej 100 tys. dzieci w wieku od 3 do 18 lat. Niektórzy nie wykluczają, że może ich być nawet dwa razy więcej.



1. Głodnych nakarmić.
2. Spragnionych napoić.
3. Nagich przyodziać.
4. Podróżnych w dom przyjąć.
5. Więźniów pocieszać.
6. Chorych nawiedzać.
7. Umarłych pogrzebać.

„Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody”.

,,Kto ma dwa ubrania, niech podzieli się z tym, który nie ma”

,,Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał”

„Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie”
Władimir Władimirowicz Putin wyraził chęć przyjęcia ua dzieci z wraz z rodzicami,rus obywatelstwo od ręki
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Mociump Panie niezalogowany
27 lipca 2024r. o 20:14
~~to sem ja napisał(a): We wrześniu do polskich szkół może trafić nawet 80 tys. nowych uczniów-Ukraińców, znacznie więcej niż szacował rząd – pisze „Rzeczpospolita”. Władze już zdecydowały się na zwiększenie limitu dzieci w jednej klasie......W tej sytuacji rząd ponownie wprowadza w klasach I-III możliwość zwiększenia liczby uczniów do 29 dzieci. Dla przykładu, w klasie 25-osobowej dyrektor może zgodzić się na dołączenie czterech ukraińskich dzieci. Limity zostaną też zwiększone w przedszkolach....
Jak czytamy, włączenie tysięcy ukraińskich uczniów do polskiego systemu kształcenia będzie kosztowne, w tym ze względu na trzyletnią naukę języka polskiego. W tym i w przyszłym roku do Funduszu Pomocy musi wpłynąć dodatkowo łącznie około 3 mld zł, z czego 0,6 mld zł jeszcze w tym roku......
Dodajmy, że szacunki Ministerstwa Edukacji Narodowej mogą okazać się zaniżone w kontekście sygnalizowanej przez MSZ możliwości napływu do Polski nowej fali uchodźców z Ukrainy tej zimy. Dyrektor Departamentu Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego MSWiA Dariusz Marczyński powiedział w tym tygodniu w Sejmie, że proces ten może zacząć się już jesienią.
Według szacunków polskich i ukraińskich organizacji pozarządowych, obecnie w Polsce poza systemem jest co najmniej 100 tys. dzieci w wieku od 3 do 18 lat. Niektórzy nie wykluczają, że może ich być nawet dwa razy więcej.


Ok,a co na to Nowacka ? W ua uczy się dzieci że stepan bandera był ich patriotą, to co robił Polakom było dla ,,ich dobra ", a jaka będzie wykładnia tego tematu w Polsce ??
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Przedszkole Bajka zaprasza