Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA KGHM zaprasza
REKLAMA SINMAG zaprasza
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Polska - rzeczywistość i absurdy

10114
#alter nieaktywny
23 października 2013r. o 11:24
Pannazdzieckiem napisał(a): ,,Siedzą w pociągu ważni Unici, grubi, nadęci, lekko podpici,
[...]
No, poezją tego nazwać nie można , nieprawdaż Alter ? Ale jakże prawdziwe.


Panna, niedawno na to trafiłem w sieci :) czy to czasami nie powinno wyglądać tak?

"Siedzą w pociągu Ważni Unici,
grubi, nadęci, lekko podpici,
Wiozą do Polski ustaw czterdzieści,
Każda w wagonie ledwo się mieści,
Pierwsza zawiera setki koncesji,
Pewną przyczynę rychłej recesji,
Druga przynosi drogą benzynę,
Kolejną naszych nieszczęść przyczynę,
Trzecia wprowadza nowe podatki,
Podnosi VATy, akcyzy, składki,
By "ludzie pracy" pieniądze mieli,
W kieszeniach swoich przedstawicieli,
Czwarta rozwala polskie mleczarnie,
Wszak smrodu i brudu to wylęgarnie,
Piąta morderców od kary zwalnia,
W więzieniach będzie miła sypialnia,
Szósta pomnoży nam urzędników,
W siódmej są wzory nowych pomników,
W ósmej feminizm i parytety,
Wybierz cymbałów - byle kobiety,
W dziewiątej instrukcja indoktrynacji,
Za hojną kasę z Eurodotacji,
Aktorzy, panienki i dziennikarze,
Wyklepią wszystko, co im się każe,
Że szkolnej dziatwie, Przyniesie chlubę,
Udział w błękitnym Eurojugent, ...
Miłość do Unii w wierszu, w piosence,
... Wszystko co robisz, ...
(nawet w łazience) ...
Robisz dla Unii, pamiętaj o tym,
... Inaczej szybko wpadniesz w kłopoty,
... Nie skończysz studiów, ...
Wylecisz z pracy, ...
Eurogestapo zrobi cię w "cacy",
W dziesiątej i dalej, Czytać się nie chce,
Można z pociągu wyskoczyć jeszcze..."

Więc, tak jak piszesz, może to poezja wielka nie jest, ale za to dość sympatyczny wierszyk z rymami częstochowskimi :)

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Motywacja niezalogowany
23 października 2013r. o 12:24
Z racji wcześniego wyruszenia w świat, nie zdołałem Twojego postu przeczytać rano, ale przeczytałem go teraz i uwierz mi, bardzo poprawił mi humor na dalszą część dnia. Chociaż w sumie nie ma z czego się śmiać, chyba raczej należy nad tym płakać. Jakoś ten styl się nazywa, tylko teraz wyleciało mi z głowy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
23 października 2013r. o 15:50
Zawsze do usług Zmotywowany :)

A to obiło Wam się o uszy , bądź oczy :) :

Reprezentanci pięciu organizacji politycznych i związkowych podpisali na spotkaniu 12 października w Warszawie porozumienie o współpracy. Sygnatariuszami porozumienia są: Polska Lewica, Polska Partia Socjalistyczna, Partia Regionów, Ruch Ludzi Pracy i Związek Zawodowy Rolnictwa Regiony.

Porozumienie Społeczne ZMIANA, mające charakter otwarty, obiera za swój cel ustanowienie jednolitej płaszczyzny działań partii, stowarzyszeń i związków zawodowych. Deklaracja uczestników Porozumienia wyraża dążenie do radykalnej zmiany obecnego modelu państwa („neoliberalnego gospodarczo, bezwzględnego społecznie i represyjnego obyczajowo”), proponując działania oparte na 10 punktach. Znajdują się wśród nich postulaty m.in. odbudowy państwowego sektora bankowego, likwidacji OFE oraz zablokowania prywatyzacji służby zdrowia i przedsiębiorstw infrastrukturalnych.

Autor: Krystian Wierzbicki

Pełny tekst tutaj :

http://polskalewica.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=808

Może i tak , ale zmiana jedynie w formie Alterze :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10897
#Anonim10897 nieaktywny
23 października 2013r. o 15:56
Tezy programowe PL - czy mogą być realne ??
OTO ZAŁOŻENIA NASZEGO PROGRAMU:



PO PIERWSZE: gwarantujemy seniorom życie godne i bezpieczne. Zlikwidujemy podatek od rent i emerytur oraz od lokat długoterminowych (tzw. podatek Belki). Obywatele, którzy pracowali przez całe życie zapłacili już dość podatku. Państwo nie może ściągać haraczu od pieniędzy, które już raz zostały opodatkowane – bądź to jako wynagrodzenie, które przez dziesięciolecia pracowało na ich emeryturę, bądź to jako oszczędności, które odłożyli na starość.

PO DRUGIE: Państwo zatroszczy się o obywateli. Uchwalimy ustawę o Spółkach Użyteczności Publicznej. Państwowe szpitale, szkoły i uniwersytety, koleje, komunikacja miejska, placówki kulturalne czy zakłady oczyszczania są po to, żeby Polacy żyli, pracowali i leczyli się w godnych warunkach. Podporządkowywanie ich bezwzględnym regułom rynku prowadzi do wniosku, że nie ma dla nich miejsca. Nie zgadzamy się z tym.



PO TRZECIE: zlikwidujemy podział na Polskę A, B i C. Bo Polska jest jedna. Potrzebuje sprawnej sieci energetycznej, komunikacji kolejowej i systemu bezpłatnych ekspresowych połączeń drogowych. Także powszechny dostęp do internetu jest dziś cywilizacyjnym minimum. Inwestycja w sieć ogólnodostępnych, bezpłatnych łączy internetowych jest inwestycją w przyszłość.



PO CZWARTE: przywrócimy konstytucyjną zasadę świeckości państwa. Odbierzemy Kościołowi katolickiemu absurdalne przywileje, wykreślimy z prawa państwowego przepisy podyktowane kodeksem kanonicznym, zrównamy prawa i obowiązki kleru z zasadami dotyczącymi wszystkich innych obywateli. Dotyczy to zwłaszcza obowiązków podatkowych: dochody Kościoła i poszczególnych księży będą opodatkowane na tej samej zasadzie, co dochody każdego Polaka.



PO PIĄTE: odbierzemy Polskę partiom. Czas przywrócić autentyczną Służbę Cywilną, złamać partyjny klucz, który niszczy publiczne media, według którego prowadzone są ministerialne czystki przy każdej zmianie władzy. Skończyć absurdalne „partyjne zmiany warty” w spółkach Skarbu Państwa.



PO SZÓSTE: odbudujemy zaufanie między obywatelami i państwem. Sądy będą działać w interesie obywateli, a czas oczekiwania na sprawiedliwość nie będzie liczyć się w latach. W naszym kraju działa dziś niezależnie od siebie osiem służb powołanych tylko do tego, aby śledzić poczynania Polaków. Zbędne zlikwidujemy, a pozostałe poddamy kontroli parlamentu. Rozwiążemy Centralne Biuro Antykorupcyjne, a jego obowiązki i przywileje przekażemy policji i prokuraturze.



PO SIÓDME: wyprowadzimy nauczanie religii ze szkół publicznych. Przedmioty i programy nauczania wykładane w szkołach publicznych muszą być całkowicie neutralne światopoglądowo. Koszty nauczania religii spoczywać muszą tylko na Kościele i rodzicach uczniów uczęszczających na te zajęcia.



PO ÓSME: Wypowiemy i wygramy prawdziwą, a nie pozorną wojnę z narkomanią. Zniesiemy nieskuteczne restrykcyjne przepisy, skupimy się na karaniu dealerów a nie ich ofiar. Zalegalizujemy marihuanę posiadaną na własny użytek – bezwzględnie ścigając handlarzy i producentów „twardych” narkotyków. Wychodzimy z założenia, że celem walki z używkami nie jest zakazywanie ludziom przyjemności, ale chronienie ich od uzależnienia.



PO DZIEWIĄTE: szanujemy naszych sąsiadów. Zamiast żyć mrzonkami o „mocarstwie środkowoeuropejskim” zbudujemy partnerskie stosunki z Rosją i Niemcami. Będziemy lojalni i uczciwi wobec partnerów w Unii Europejskiej. Wycofamy wojska z Afganistanu i nie damy się więcej wciągać w szkodliwe międzynarodowe awantury. Polska jest istotnym, ale nie najważniejszym członkiem Unii Europejskiej, silnym, dynamicznym i odważnym państwem średniej wielkości. Czas to zrozumieć i docenić.



DOŚĆ KOMPROMISÓW!


(link do strony - wyżej PzDz)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
23 października 2013r. o 16:02
Tak , to było wiadome już od dawna , ale chodzi mi o to Virgo :)

DEKLARACJA UCZESTNIKÓW



POROZUMIENIA SPOŁECZNEGO







Państwo, którego pragniemy, szanuje wolności obywatelskie, a jednocześnie poskramia wynaturzenia rynku. To państwo, które jest silne i troskliwe – a jednocześnie nie narzuca obywatelom światopoglądu, stylu życia czy systemu wartości. III RP stworzyła państwo neoliberalne gospodarczo, bezwzględne społecznie i represyjne obyczajowo. Państwo w istocie swojej głęboko niemoralne. Uważamy, że pora to zmienić.



Uważamy, że jakość państwa mierzy się poziomem życia obywateli najuboższych i najsłabszych, a nie najbardziej uprzywilejowanych i najbogatszych. Dziś, ci których dotknęła bieda i bezrobocie mają słuszne poczucie krzywdy, poniżenia i odrzucenia. Po niemal ćwierćwieczu polskich przemian mamy coraz więcej biedy wśród większości i coraz więcej bogactwa u nielicznych. Jedna Polska – dwa światy.

Elity polityczne przekonują Polaków, że to najlepszy z możliwych światów, najpewniejsza droga do sukcesu. Że ci, którzy nie chcą podporządkować swojego życia samolubnej pogoni za zyskiem, nie dojrzeli do życia w demokracji. Tymczasem jedynymi, które zyskują na tej apoteozie egoizmu są korporacje przemysłowe i finansowe, żerujące na nas i naszym państwie.

Media i tzw. eksperci dzielą nas na celebrytów i nieudaczników, na europejczyków i zaścianek, na jedynie mądrych i szaleńców, którzy domagają się radykalnych zmian.

Na naszych oczach, wbrew woli obywateli, przeprowadzono bezrozumną, złodziejską prywatyzację, która pozbawiła Polskę majątku, wypracowanego przez całe społeczeństwo przez pięćdziesiąt niełatwych powojennych lat. Tracimy szansę na wdrażanie polskiej myśli technicznej i budowę narodowego kapitału, który gwarantuje minimum suwerenności.



q Elity rządzące Polską zawłaszczyły sobie nasze państwo, odebrały go obywatelom, podzieliły pomiędzy siebie. Demokracja staje się fikcją i coraz bardziej jest ograniczana.

q Państwo pozbywa się odpowiedzialności za organizację życia społecznego i gospodarczego, skupiając się coraz bardziej na zadaniach represyjnych.

q Bez zgody społeczeństwa zadłużono Polskę do poziomu zagrażającego naszej suwerenności politycznej.

q Dwa i pół miliona Polaków nie ma pracy, kolejne dwa miliony wyjechały z kraju, nie w poszukiwaniu „lepszego życia”, ale szans przeżycia w ogóle.

q Ci, którzy ciągle jeszcze pracują w kraju, padają ofiarą szantażu w zakresie warunków pracy i płacy. Rośnie kategoria „pracujących biedaków”, umowy śmieciowe pozbawiają Polaków, szczególnie młodych, bezpieczeństwa niezbędnego do założenia rodziny,. Rząd, wbrew protestom wszystkich związków zawodowych, przeforsował uelastycznienie czasu pracy, co oznacza likwidację jednej z największych historycznych zdobyczy lewicy: ośmiogodzinnego dnia pracy.

q System opieki zdrowotnej dzieli obywateli na lepszych i gorszych, stosownie do zawartości portfela.

q Głodowe emerytury podważają podstawy egzystencji ludzi, którzy całe życie przepracowali dla Polski – a przyszłość tych, którzy teraz pracują, jawi się jeszcze mroczniej.

q System edukacji nie zapewnia solidnego wspólnotowego wykształcenia.

q Tysiące pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości i urzędy skarbowe patrzą bezsilnie na ruiny swego życia, podczas gdy urzędnicy państwowi winni tych niegodziwości pozostają bezkarni.

q Polityka rolna nie rozwiązała żadnego z podstawowych problemów polskiej wsi, a głównym źródłem dochodów gospodarstw wiejskich stały się emerytury, renty i zasiłki.



Najwyższy czas dokonać radykalnych zmian. Czas na wielki projekt modernizacji stosunków społecznych i przebudowy państwa.

Dla tego projektu potrzebujemy społecznego poparcia. Nie możemy liczyć na tych, którzy należą do dzisiejszej elity władzy. Oni dobrze czują się w państwie, które stworzyli, projekt jego radykalnej przebudowy będą postrzegali i słusznie, jako wymierzony przeciwko sobie. Dlatego musimy zacząć pracę od dołu, od podstawowych, najmniejszych choćby struktur społeczeństwa obywatelskiego: organizacji politycznych, związków zawodowych, stowarzyszeń, fundacji i ruchów obywatelskich. Ta zmiana, jeśli nadejdzie, nie będzie narzucona z góry przez jakieś nowe porozumienie elit. Będzie owocem autentycznego społecznego protestu, oddolnej mobilizacji obywateli, którzy uwierzą, że mają coś do powiedzenia we własnym kraju.



Nie pretendujemy do miana nieomylnych, ale dobrze wiemy co należy zmienić, aby nasz kraj stał się rodzinnym domem dla wszystkich obywateli.



Proponujemy dziesięć działań :



1. Przywrócenie obowiązków, powinności i funkcji państwa, tam gdzie tylko ono może zapewnić zaspokojenie społecznych potrzeb oraz realizację gospodarczych projektów modernizacyjnych i infrastrukturalnych. Zaangażowanie państwa w realizację projektów regulujących rynek pracy w tym program dofinansowania pierwszego miejsca pracy dla absolwentów.

2. Odbudowa państwowego sektora bankowego

3. Zagwarantowanie państwowej eksploatacji naszych bogactw naturalnych oraz zablokowanie prywatyzacji sieciowych przedsiębiorstw infrastrukturalnych: PKP, Poczty Polskiej, Sieci Energetycznych.

4. Zapewnienie bezpłatnych dróg i autostrad, nawet jeśli miałoby to oznaczać konieczność przejęcia za odszkodowaniem tych odcinków, które są dzisiaj w prywatnych rękach.

5. Przywrócenie solidarnościowego systemu emerytalnego, którego finansowaniem obciążone będą nie tylko praca, ale też konsumpcja i kapitał. Likwidacja OFE jako przymusowego filaru ubezpieczenia emerytalnego oraz likwidacja podatku dochodowego od emerytur i rent.

6. Reforma służby zdrowia zakazująca prywatyzacji państwowych placówek służby zdrowia wraz z gwarancją, że nasze składki będą trafiały wyłącznie do ośrodków podstawowej opieki zdrowotnej i publicznej służby zdrowia

7. Radykalna zmiana polityki rozwoju regionalnego, polegająca na sukcesywnej likwidacji dysproporcji pomiędzy najbogatszymi i najbiedniejszymi regionami Polski.

8. Ukierunkowania polityki rolnej na rozwój małych i średnich rodzinnych gospodarstw

9. Reforma systemu podatkowego gwarantująca skuteczność ściągalności podatków, likwidację szarej strefy oraz wprowadzająca rozwiązania dynamizujące rozwój gospodarczy.

10. Skuteczne zapewnienie w ramach Unii Europejskiej respektowania żywotnych, polskich interesów ekonomicznych.



Odrzucamy neoliberalną politykę dotychczasowych rządów, której skutkiem jest niesprawiedliwość, nierówność i wykluczenie.



Mamy inną wizję rozwoju Polski.

Dlatego jednoczymy nasze działania. Polska Lewica, Polska Partia Socjalistyczna, Partia Regionów, Ruch Ludzi Pracy, Związek Zawodowy Rolnictwa Regiony na spotkaniu w dniu 12 października 2013 roku w Warszawie powołują Porozumienie Społeczne ZMIANA, będące wspólną i jednolitą płaszczyzną działalności politycznej partii, związków i stowarzyszeń je ustanawiających.



Porozumienie ma charakter otwarty.

Porozumienie niniejsze obejmuje wszystkie struktury sygnatariuszy porozumienia i nie ogranicza żadnego ze statutowych uprawnień sygnatariuszy.

W przypadku wystąpienia różnic w poglądach na jakimkolwiek szczeblu i w jakiejkolwiek sprawie sygnatariusze zobowiązani są do dokonania próby uzgodnienia przed upublicznieniem różnic..

Porozumienie wchodzi w życie z dniem zatwierdzenia przez organy statutowe sygnatariuszy nie później niż 30 listopada 2013 roku, przy czym krajowe władze wykonawcze w sprawach leżących w ich zakresie kompetencji deklarują działanie z intencją porozumienia od chwili jego podpisania.



Podpisy sygnatariuszy Porozumienia Społecznego



1. Polska Lewica Jacek Zdrojewski



2. Polska Partia Socjalistyczna Bogusław Górski



3. Partia Regionów Bolesław Borysiuk



4. Ruch Ludzi Pracy Lech Szymańczyk



5. Związek Zawodowy Rolnictwa i Obszarów Wiejskich REGIONY Renata Beger





Warszawa dnia 12 października 2013 r.

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10897
#Anonim10897 nieaktywny
23 października 2013r. o 16:08
Wszystkie treści , które skopiowałeś Ty , PzDz i ja , to tylko PROPOZYCJE. A gdzie jest opis metod i sposobów, którymi będzie można realizować te propozycje ??

Jak i z czego spłacić zadłużenie w UE ?? Wszak nie podarują nam kasy :P
Mam wybitne zdolności w opracowywaniu wszelkiego rodzaju prognoz. ;) Znam to od podszewki :>

Wierzyć bez wyliczanek , można tylko w Boga. A na resztę muszą być KONKRETY !!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
23 października 2013r. o 16:09
Renata Beger


Niezłe masz autorytety, Panna.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
23 października 2013r. o 16:30

2. Odbudowa państwowego sektora bankowego

To mnie najbardziej rajcuje :)

8. Ukierunkowania polityki rolnej na rozwój małych i średnich rodzinnych gospodarstw

To również , czyli powrót do zdrowej żywności. Won z GMO !!


Dopisane 23.10.2013r. o godz. 16:30:

A tam , czepiacie się , z całą pewnością , jeśli idea chwyci, znajdą się ludzie , którzy będą wiedzieli , jak to zrobić. Mądrych tu nie brakuje, tylko głupia propaganda dzieli nas na elity ,i. diotów i resztę d.ebili

Lepper , ten od Begerowej , jak zapewne pamiętasz Skorniku powiesił się był na biurowej lampce , po tym jak chciał przed Trybunał Stanu Tuska skierować. Miejmy nadzieję , że idea nie umarła, choć w Twoim mniemaniu , to i tak wszystko lewacy :D Obyś się nie zdziwił , jak Narodowcy przystąpią do projektu, myślę , że też już mają dość :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo