Popiersie wykonał, na podstawie jedynego obrazu przedstawiającego wizerunek poety, wrocławski rzeźbiarz Michaelis; postument zaś wykonała z karraryjskiego marmuru firma Zeidler und Wimmel. Muzykę do odśpiewanego podczas uroczystości hymnu pochwalnego skomponował książę Ernest II Sachsen-Coburg-Gotha, brat małżonka brytyjskiej królowej Wiktorii. Po przemówieniach odśpiewano jeszcze odę w języku łacińskim.
Powojenna interpretacja historii z Martina Opitza zrobiła Marcina Opecia. Filolog i znawca literatury ze mnie żaden, w każdym razie, w sieci dostępne są rozbieżne opinie, co do jego znaczenia w historii niemieckiej poezji. W swej epoce sławny jednak był i wielokrotnie pisał o swoim rodzinnym mieście, z którego wygnały go zawirowania wojny trzydziestoletniej.
Wspomnieć można jeszcze nierozstrzygalny problem miejsca jego przyjścia na świat. Typowano je na podstawie własności domów ojca i dziadka na ulicy Karpeckiej lub Prusa.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku.
Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.