Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

HydePark

4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
24 października 2018r. o 7:16
Jeśli miałbym odpowiedzieć na to pytanie , to w przepaść :D

Pieniądz fiducjarny rządzi i głupki , baby uczą religii , i faceci też , ale o Stwórcy wszyscy zapomnieli , liczy się tylko kariera ... chyba pójdę qurwa po piwo , bo tej rzeczywistości na trzeźwo nie da się oglądać :D

Jeśli nie mogę powiedzieć , że kocham i nikt mi nie mówi , to po ch...uj mi taki świat ?

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pistacjowy Gajowiec niezalogowany
25 października 2018r. o 13:14
Lewicowej głupoty rozwój coraz większy:

https://nczas.com/2018/10/25/eksperci-alarmuja-ekolodzy-klamia-samochody-elektryczne-sa-gorsze-od-diesla-to-bamba-atomowa-dla-srodowiska-naturalnego/


https://nczas.com/2018/10/25/uwazajcie-na-dzieci-juz-jutro-teczowy-piatek-chca-potajemnie-przeprowadzac-zajecia-z-tolerancji-w-szkolach-zobacz-co-moga-zrobic-rodzice-w-tej-sprawie/

A najgorsze, że nikogo to nie interesuje. Wszyscy podniecają się niezdrowo wyborami, które nic nie zmieniają. Taki teatrzyk, a publika ogląda.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
13926
qwax_
25 października 2018r. o 16:05
"Nasza" Mennica Polska z okazjo 100-lecia odzyskania niepodległości wybiła złotą monetę:
https://inwestycje.mennica.com.pl/100-lecie-odzyskania-niepodleglosci/zlota-moneta-bulionowa-1-oz-100-lecie-odzyskania-niepodleglosci/
Niby wszystko fajnie, ale:
Na rewersie widnieje wizerunek orła znany z minionego oraz współczesnego godła Polski. Wytłoczone są również dwie daty: rok 1918 oraz 2018. Po otoku widnieje napis „100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”

a na awersie??
w centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II...[img=1540476125_7k3pooq.jpg]

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
25 października 2018r. o 17:27
Polska mennica wybija dolary, się porobiło.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
25 października 2018r. o 18:00
qwax
zwróć proszę uwagę na koronę jednego i drugiego orła z tej monety ...
widzisz różnicę?
a teraz jeśli możesz spójrz na tę koronę z tematu o pomniku na stulecie ''niepodległości'';)
kiedy pytam tych ''patriotów'' o tym co sądzą o ''orle ''z tego pomnika jakoś dziwnie milczą ...

dasz złotówkę na to ''dzieło''?
bo ja nawet grosza nie dam ...

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
25 października 2018r. o 18:24
To chudy pikuś z tą monetą . Spójrzcie na dwie stówy i orzełka w trumnie . To jest dopiero qurwa symbolika .

Państwo istnieje jedynie teoretycznie , a cały ten świat , to iluzja . Ale w coś trzeba wierzyć . Ja wierzę , że jeszcze będzie normalnie ... kiedyś wytrzeźwieję z nadziei


Dopisane 25.10.2018r. o godz. 18:24:

Ale póki co ... piję i myślę o pieniądzu fiducjarnym .

Saluto Ksawery , zawsze chciałem mieć przy sobie myślących podobnie :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonoszary Wyżlin niezalogowany
25 października 2018r. o 18:54
Przecież tej monety nie wybiła Mennica Polska tylko emitent, czyli Wielka Brytania do której należy zależna wyspa Niue.
Moneta jest bulionowa czyli znaczy to że jest to moneta do kupienia w celach inwestycyjnych w kruszec.
Monety bulionowe mają ten plus że są certyfikowane i chętniej kupowane w czasie odsprzedania.
Tak naprawdę ten orzełek nie ma większej wartości dla inwestora bo większą wartość ma właśnie ten certyfikat i napis 50$, czyli realna waluta coś warta.
Po prostu Mennica Polska zapłaciła emitentowi zza granicy aby umieścił jakiś wzorek na 1 uncji złota inwestycyjnego a dla inwestora właśnie ta część z królową coś poświadcza a orzełek to strona ozdobna za którą emitentowi płaci Polska.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
25 października 2018r. o 19:06
mnie nie interesuje sama moneta tylko symbolika na niej zawarta ...
a symbole tego orła są wymowne kiedy i jak to było z ta ''niepodległością ''
dzisiaj tą samą ''symbolikę ''serwuje nam miejscowy ''rzezbiarz''

polecam niektórym spojrzeć w zródła heraldyczne bo ja ''ewolucją'' naszych barw narodowych jak i godła prześledziłem ładnych kilka lat wstecz ...
dzisiejsza ''dobra zmiana '' nawet już ma zamysły o zmianie tekstu hymnu więc ''szopki'' z orłem nawet mnie nie dziwią....
ale bawią znakomicie ...:]

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Metrohouse zaprasza