Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA CER-FAR zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

11445
PanM
18 lutego 2016r. o 21:00
Jaki szantaż ?
Chodzi mi tylko o uzyskanie odpowiedzi na fakt czy wierni odrzucają teorię ewolucji.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6979
E
18 lutego 2016r. o 21:19
PanM napisał(a): Szkoda że nie ma nikogo na tyle ogarniętego kto by potrafił jednoznacznie bez mataczenia przedstawić opinię przeciwną mojej.

Jeśli interesuje to Pana, to Kościół już w roku 1950 zajął stanowisko w sprawie ewolucji.
http://mateusz.pl/pow/020206.htm

"Szukam świata w którym jedna jaskółka czyni wiosnę, gdzie szewc w butach chodzi, gdzie jak Cię widzą, to dzień dobry. Szukam świata, gdzie człowiek człowiekowi człowiekiem" J.B.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
18 lutego 2016r. o 21:27
myślę że ten link powinien zamknąć dyskusje...

pozdrowienia "literko" :)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
18 lutego 2016r. o 22:00
falco napisał(a): myślę że ten link powinien zamknąć dyskusje...

pozdrowienia "literko" :)


Wręcz przeciwnie .
Przedstawiony tekst jeszcze bardziej komplikuje problem.
Jest to próba dopasowania dogmatów wiary do poziomu obecnej wiedzy naukowej.
Niby człowiek pochodzi od małpy ale ;
Ale ma duszę od Boga .
Dogmaty wiary są dla ateisty nie do przyjęcia ale mają jakiś jednoznaczny wyraz .A tu mieszanina wszystkiego z wszystkim i w zasadzie wywód ten moim zdaniem służy jedynie zagmatwaniu problemu.Tak aby mniej cierpliwi awansem dali temu wiarę.
Absolutnie mnie to nie przekonuje.
Jeśli by linkowany wywód przyjąć za prawdę to jak się ona ma do nauczanych obecnie dogmatów wiary na lekcjach religii.?

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
18 lutego 2016r. o 22:07
Nie wiem jak wy ale ja jestem "dziełem" miłości i owulacji.
Żadnej ewolucji, bociana czy rewolucji - dzieła boskiego też tam nie było.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
18 lutego 2016r. o 22:15
"dogmaty " maja wierzący ..
inni, ktokolwiek ,maja zasady ...

jedni i drudzy często je łamią i jakoś żyją nadal nie bardzo robiąc sobie cokolwiek z gróźb o "ogniwach piekielnych" :D

mnie nie przeszkadza w niczym czy ktoś dostrzeże we mnie "wytwór ewolucji" czy też "dzieło bogów"
tylko jeśli stworzył mnie "na wzór i podobieństwo" czyli kopie, to proszę nie pisać do mnie w "brzydkich słowach" bo obrazajac mnie ,obrażacie jednocześnie "oryginał"?)

czy to prawda Nowak? :D czy jak ci tam...

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
18 lutego 2016r. o 22:34
Słuszna logika Papugo. Jeśli wszyscy jesteśmy fragmentem Stwórcy , to gotów jestem , jak ojciec , pocałować Przema w czółko , pomimo tego , że On starszy :D Niemniej jednak dylemat z " Oryginałem " polega na tym , że Thetragramatron ma tyle wspólnego ze Stwórcą , co ja ze sługami Jahwe w Stolicy Apostolskiej.
Elohim tej nieszczęśliwej planety , to zwyczajni bandyci. Myślę , że temat można zamknąć , to zainspiruje Przema , to utworzenia kolejnego tematu zastępczego , zgodnie z zaleceniami paligłupotowej książeczki do egzorcyzmów , której jak widać spalić nie chce :D

Dobrej nocy Wam życzę :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
18 lutego 2016r. o 22:41
a to dla tych co są "bardziej papiescy od papieża"
może jakiś "komentarzyk"? :D

taki " od serca" a nie spod "bereta" ;)

Papież: Biskup tuszujący pedofilię powinien podać się do dymisji

W czasie konferencji prasowej na pokładzie samolotu Franciszek oświadczył również: - Biskup, który przenosi księdza z parafii, kiedy zostały ujawnione przypadki pedofilii, jest kimś nieodpowiedzialnym i z tego powodu powinien złożyć rezygnację.

Ksiądz dopuszczający się pedofilii dokonuje „diabolicznego” aktu i niszczy dziecko.
- Ksiądz dopuszczający się pedofilii dokonuje „diabolicznego” aktu i niszczy dziecko - powiedział papież. Zapewnił, że w Watykanie trwa intensywna praca w związku ze skandalem pedofilii w Kościele. Ujawnił, że w Kongregacji Nauki Wiary zostanie powołany dodatkowy sekretarz, który będzie zajmował się wyłącznie tą kwestią.

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA CER-FAR zaprasza
REKLAMA CER-FAR zaprasza