Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Człowiek - dzieło Boga czy ewolucji ?

13926
qwax_
7 stycznia 2016r. o 22:53
~oszustwo ? napisał(a):
No pewnie , te dinozaury z wykopalisk same sie wystrugaly.Telewizja , rakiety ,auta , to naukowe oszustwa ?

Nie bardzo cie rozumiem. Dinozaury żyły - to fakt. Ale już kiedy one żyły - tu już wkraczają "naukowcy". Nie ma żadnego! dokładnego sposobu na oszacowanie wieku tych wykopalisk. Te podawane miliony lat służą tylko i wyłącznie na potwierdzenie wymyślonej teorii ewolucji - bo ewolucja według nauki wymaga ogromnego okresu czasu.
Nasuwa się pytanie: dlaczego teraz żadne martwe zwierze nie skamienieje, tylko wcześniej zgnije i rozpadnie się w pył? A kiedyś taki dinozaur umierał i zamieniał sie w skamielinę.
A wiesz zapewne, ze jest wiele wykopalisk, w których znaleziono skamieniałe ślady ludzi i dinozaurów w tej samej warstwie skalnej?
http://interia360.pl/kultura/artykul/ludzie-i-dinozaury-zyli-razem-czyli-zawilosci-historii,15725
Słyszałeś z pewnością również o malowidłach naskalnych sprzed kilku tysięcy lat, na których sa namalowane dinozaury? Ale skąd autorzy tych malowideł wiedzieli jak wyglądały dinozaury, skoro wiemy o tym dopiero od niecałych 200 lat na podstawie wykopalisk.
http://napoczatku.salon24.pl/660650,czy-ludzie-zyli-w-epoce-dinozaurow-cz-i
Ale te informacje przeczą oficjalnej nauce, bo dinozaury rzekomo wymarły jakieś 65
milionów lat temu, a człowiek rozumny miał się pojawić ok. 200 tys. lat temu. Więc sam widzisz, że coś tu nie gra... Poświęć chwile czasu i poszukaj sobie kilku "nienaukowych" artykułów w internecie, to może w końcu przestaniesz bezgranicznie wierzyć "nałukofcom"...

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii. ***** ***
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Koral niezalogowany
7 stycznia 2016r. o 22:55
" Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz, a Pan cię wskrzesi w dniu ostatecznym" i być może odrodzisz się źdźbłem trawy. :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
8 stycznia 2016r. o 0:03
PanM napisał(a):
fobiak napisał(a): przemciu a skad sie wziela ta komorka na ziemi?


Pan to ma dar przekonywania.
No dobrze , zdradzę Panu ten sekret ale proszę nikomu nie mówić.

przemciu bierzesz sie za cos co ciebie przerasta, komorka jest podstawa zycia i sama nie powstanie, nie stworzy sie, np: w warunkach labortaoryjnych. powstaje z podzialu innej komorki. jesli nie wiesz skad sie wziela pierwsza komorka na ziemi to nie masz sie co podpierac teoria ewolicji darwina bo cala teoria bez podstawy (komorki) to wielki pic na wode. wiem, zes picus i masz chorpora ale wole cie juz jak palisz koty czyli w polityce nizli babrajacego sie przezartego intelektualiste we wlasnych wymiocinach.
dowodow nie potrzebuje ani religia ani teroria ewolucji bo i jedno i drugie nalezy do wiary a nie do nauki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~wściekła mańka niezalogowany
8 stycznia 2016r. o 0:15
Ja Kocham Bolec.Info e! Nie szkoda wam życia na takie pierdoły? Ogarnijcie się ,bo utopicie się we własnej żółci.Co za naród,ja krec je!

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Żółć katolicka niezalogowany
8 stycznia 2016r. o 0:43
Katolik z braku argumentów pluje żółcią.To tyle.Dobrze że nie kąsa jadem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
8 stycznia 2016r. o 0:48
gdybamy o milionach czy miliardach lat a nawet wiek piramid datowany jest na kilka tysięcy lat. i to też jest teoria, tak samo jak ich przeznaczenie.

na pewno wojsko wiele ukrywa, nie wiadomo czy coś wiedzą, ale więcej od nas szaraków napewno
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~miro niezalogowany
8 stycznia 2016r. o 1:41
Ja zawsze miałem swoją teorię: Bóg stworzył świat - świat bez człowieka- a potem wymyślił ewolucję i w ten sposób z małpy "powstał" człowiek. Jak się komuś nie podoba spojrzenie innego człowieka na jego powstanie, to jego sprawa. KAŻDY ma prawo do swobody spojrzenia na swoje pochodzenie. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Pankracy niezalogowany
8 stycznia 2016r. o 5:33
~ napisał(a):
~Pankracy napisał(a):

Tysiąc słów i żadnej treści.
Wywyższasz się, obrażasz innych mających odmienne zdanie. Na pewno zyskasz tym uznanie...
Do tego piszesz o Nowym Testamencie choć przytaczam cytaty ze Starego. Polskie tłumaczenia biblijne uważane są za jedne z lepszych. Dlatego uważam, że należy czytać Biblię uważnie i dosłownie. To nie są baśnie Andersena - to słowo Pańskie.
Możesz obrażać mnie, ale nie obrażaj ludzkiej inteligencji...


Treść w tamtych postach jest tylko ty jesteś dogmatykiem.
Jeżeli człowiek jest stworzony na podobieństwo boga fizycznie i do tego twierdzisz że boga można pokonać w zapasach to co o tobie mam myśleć?

Jeżeli człowiek jest podobny do boga fizycznie to dlaczego aby pójść do nieba trzeba umrzeć a nie wniebowstąpić z ciałem?

Dlaczego nie można chodzić po wodzie jak Jezus chodził?
Czy człowiek może mieszkać w arce przymierza jak bóg?
A może człowiek mieszkać w krzaku gorejącym?

Biblia mówi że żydzi mieli wykorzystywać Polaków (goi). Co ty na to?


Po kolei:
Jeśli Pismo mówi, że Jakub pokonał boga (Boga) w zapasach to nie miej pretensji o to do mnie tylko do autora tej księgi. O mnie możesz sobie myśleć co chcesz.

Co do wniebowstąpienia ciałem to jeśli przeczytałeś Biblię to wiesz, że był człowiek, który tego dostąpił:
Księga rodzaju, rozdz. 5
"21 Gdy Henoch miał sześćdziesiąt pięć lat, urodził mu się syn Metuszelach. 22 Henoch po urodzeniu się Metuszelacha żył w przyjaźni z Bogiem trzysta lat i miał synów i córki. 23 Ogólna liczba lat życia Henocha: trzysta sześćdziesiąt pięć. 24 Żył więc Henoch w przyjaźni z Bogiem, a następnie znikł, bo zabrał go Bóg."
Wiem, wiem - to metafora, alegoria i co tam sobie jeszcze ktoś dopowie. Prawda jest taka, że nikt jeszcze "stamtąd" nie wrócił i nikt nie wie jak tam się można dostać na 100%. Ani ja, ani papież, ani pop, ani ateista - nikt.

Jeśli chodzi o słowa kierowane do "żydów" to nie zgodzę się z tym, że chodzi o obecnych Żydów. Nie potrafię tego rozwinąć w wystarczającym stopniu, więc nie będę się rozwodził. Istnieją interpretacje mówiące o tym, że Bóg przemawiał do Izraela, a to nie jest tożsame z mieszkańcami obecnego państwa Izrael, którzy pochodzą od ludu zamieszkującego pierwotnie inne tereny.

Teksty Nowego Testamentu pochodzą od ludzi, którzy (poza Janem) nie widzieli Jezusa na oczy; są zbiorem pochodzącym z przekazów ustnych, więc co do chodzenia po wodzie nie będę się wypowiadał - ja nie umiem.

Księgi Starego Testamentu to nie jest zbiór baśni. Dla ludzi mających otwarte umysły polecam odszukanie tekstu o Orionie i Plejadach i zadanie sobie pytania skąd piszący te księgi ponad 2 tys. lat temu mieli wiedzę o tych gwiazdach w czasach, kiedy człowiek sądził, że Ziemia jest płaska?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.