~~obiektywny niezalogowany 5 stycznia 2017r. o 20:41
Jak pisałem wcześniej prokuratura zareagowałaby gdyby doszło tam do popełnienia przestępstwa (na pewno wtedy do odpowiedzialności pociągnięty zostałby były pracownik-dyrektor odpowiedzialny za to i tamto-za Którego kadencji mogło dojść do popełnienia) a jeśli nie zareagowała to przestępstwo nie zostało popełnione i proponuje ten temat raz na zawsze zamknąć dając tym samym spokojnie pracować ludziom. Zobaczcie ile się w naszym mieście zmieniło na plus przez ostanie lata więc nie szukajcie pretekstu aby po Kimś pojechać, jak Ktoś ma coś do Kogoś to niech powie prosto w oczy. Pozdrawiam wszystkich Bolesławian i życzę wszystkiego dobrego w 2017r.
- zapewne po wczorajszej Noworocznej Imprezie stowarzyszenia wspierającego w rządach prezydenta naszego miasta , co niektórzy mają ogromny ból głowy. Ten artykuł wywołał ogromne poruszenie w szeregach władz lokalnych. Bardzo mała frekwencja na spotkaniu potwierdza tezę, że duża grupa członków będących na obrzeżach decyzyjności w mieście zaczyna się przyglądać tej sytuacji. Gramy dalej!
Kary.Nielegalne składowanie śmieci na „dzikim” składowisku może stanowić jedno z kilku wykroczeń, za które kary nagany, grzywny lub aresztu przewiduje ustawa z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (t.j. Dz.U.z 2013 r., poz. 482 ze zmian.).
Wykroczenia te to: zanieczyszczanie lub zaśmiecanie miejsca publicznego (art.145),
wyrzucanie na cudzy grunt polny kamieni, śmieci, padliny i nieczystości (art. 154§2), zanieczyszczanie gleby, wody w lasach albo wyrzucanie tam śmieci (art.162§1),
składowanie, zatapianie lub zakopywanie odpadów w lesie (art.162§2);
w przypadku wykroczenia z art. 162§1 sąd może orzec nawiązkę, a w przypadku wykroczenia z art.162§2 orzeka nawiązkę do wysokości równej kosztom oczyszczenia środowiska leśnego.
Jeżeli składowanie odpadów może zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób lub spowodować zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, jest ono wówczas przestępstwem. Art. 183 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz.U. nr 88, poz.553 z późn.zm.) przewiduje dla sprawcy takiego czynu, w przypadku działania nieumyślnego, karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat; dla sprawcy umyślnego: karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Karze od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności podlega również ten, kto wbrew obowiązkowi, dopuszcza do popełnienia tego umyślnego przestępstwa.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku.
Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.