Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Uważaj ...'szatan' jest wszędzie i atakuje :)

~~Brunatnoczarna Ułudka niezalogowany
13 września 2022r. o 7:54
~~arek napisał(a):
To prawda, że każdy w "coś " wierzy. Ja na przykład wierzę że ziemia okrągła, że 2x2 jest 4, że PiS kiedyś straci władzę itp. wiele innych prawd oczywistych.
Ale nie wierzę w sensowność jakiekolwiek religii i wiem że myśli rak coraz więcej ludzi na świecie.
To zjawisko nazywa się "laicyzacja społeczeństw" choć trafniejszy określeniem byłoby "rosnąca rola rozsądku".
I trend ten ogarnia cały cywilizowany świat.

Nie do końca przemyślałeś w co wierzysz. Wierzysz w człowieka. Wierzysz że to on ma najwyższą moc sprawczą na ziemi. Na tym budujesz swój system wartości. Ja bym to nazwał systemem braku wartości. Bo co to za wartości, które można redefiniować na zupełnie skrajne co kilka lat, w zależności od tego co "świeccy" władcy dusz ustalą.
Spójrz jakie było widzenie przeciętnego laika 20 lat temu, a jakie jest dziś. Tamtemu sprzed 20 lat oczy by wyszły z orbit jakby usłyszał to co mówią dzisiejsi laicy. Gorzej że coraz częściej podobne "prawdy" usłyszymy i od tych "wierzących". Szatan wszystkim nam miesza w głowach. Zaczyna od zmiany znaczeń słów, potem okazuje się że prawa brzmiące dokładnie tak jak wcześniej, znaczą już zupełnie coś innego. Bo słowa określające te prawa nabrały innych znaczeń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
13 września 2022r. o 7:57
~~arek napisał(a): Jeszcze kilku takich Jędraszewskich i nie trzeba będzie nikogo przekonywać że religia to "opium dla ludu" a kler to egoistyczna i pazerna kasta w niemal każdej religii.

Jak Bozia nie dała rozumu to jedziesz na frazesach. Powtarzasz jak papuga to, co ci na TVN-ie wtłoczyli do głowy. Takie mentalne zombie. Zero jakichś własnych przemyśleń. Zero argumentów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
13 września 2022r. o 8:16
Horus napisał(a): dobrze myślisz a tymczasem ...

Abp Marek Jędraszewski mówił do zgromadzonych na mszy, że "Izraelici, choć zobowiązali się do posłuszeństwa Bogu, odwrócili się od niego, postępując, jak ludzie pozbawieni zdrowego rozsądku".

- Zdawali sobie sprawę z tego, kto wyprowadził ich z Egiptu, a mimo to stworzyli posąg cielca i oddawali mu hołd - kontynuował.

, jako kobietę i mężczyznę, i tworzy sobie zupełnie nowe definicje tego, czym jest małżeństwo i rodzina, propagując związki jednopłciowe, zalecając swoisty "przemysł", produkujący dzieci, opowiadający się za ideologią gender, propagujący wszelkie ruchy związane z LGBT+? - mówił duchowny.''

jak to się ma do księciuni w purpurach i złotowgłowiach za ''wuja '' nie wiem...;D

za chrzest kasa,za ślub kasa,za pogrzeb kasa,za jakieś durnowate ''odpusty'' kasa...

współczesna wersja ''złotego cielca''?...nic innego...;D

''- Jak to możliwe, że człowiek odwraca się od zamysłu Boga-Stwórcy, który powołał do istnienia człowieka na swój obraz i podobieństwo...''

na swój obraz i podobieństwo?...czy to odnosi się też do braciszków w sukienkach którzy łamią ''przykazania'' na wszystkie możliwe sposoby łącznie z tymi najohydniejszymi jakim jest pedofilia?
jak to się ma do ''obrazu i podobieństwa'' za ''wuja '' nie wiem...;D

"przemysł", produkujący dzieci,''

tutaj czytając takie słowa , przypominają mi się słowa wielebnego ''tytonia'' który pisał wcześniej o ''odmóżdżonych produktach''
czy miał na myśli takich dupków jak jędraszewski?...być może...;D

No cóż. W pierwszych słowach mojego listu dziękuję ci za przytoczenie tej wypowiedzi. Nie słyszałem jej.
Oczywiście w pełni się z nią zgadzam. Wcale się nie dziwię że niczego z niej nie zrozumiałeś. Nawet nie próbowałeś zrozumieć. Niedawno opisałem swój i twój sposób myślenia. W skrócie ja dopuszczam że adwersarz ma rację i rozkminiam czy aby na pewno. Ty z zasady przyjmujesz że się myli i szukasz argumentów potwierdzających te tezę, pozostałe odrzucając. Jeśli nawet nie znajdziesz żadnych argumentów przeciw, to wtedy po prostu wyśmiejesz tę wypowiedź i stwierdzisz że jest głupia. Może i się z tym lepiej czujesz. Ale z tego nic nie wynika. Tkwisz w jednej bańce. Nie masz szans na rozwój. Nie myślisz. Pole oddajesz innym, którzy myślą za ciebie. To też jeden z głównych symptomów lewactwa, którym tak przesiąknąłeś, że nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. zarzucasz mi, ze ze mną jest podobnie. Ja nie łykam jak pelikan każdego słowa "plebana". Słucham krytycznie i jak tylko coś mi zazgrzyta z pewnością o tym z owym księdzem pogadam.
Z abp Markiem Jędraszewskim w pełni się zgadzam, bo to mądry człowiek, którego słowa ani o milimetr nie odchodzą od tego, co zapisano w Biblii. A przynajmniej od tego, jak ja ją rozumiem. Nawet jego słowa ważę, czy aby na pewno jest tak jak mówi. Ty słowa swoich "wodzów" przyjmujesz bez cienia krytyki. Tak im ufasz. Oddałeś im duszę. A co najgorsze, także mózg.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~arek niezalogowany
13 września 2022r. o 16:29
~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: ~~arek napisał(a): Jeszcze kilku takich Jędraszewskich i nie trzeba będzie nikogo przekonywać że religia to "opium dla ludu" a kler to egoistyczna i pazerna kasta w niemal każdej religii.

Jak Bozia nie dała rozumu to jedziesz na frazesach. Powtarzasz jak papuga to, co ci na TVN-ie wtłoczyli do głowy. Takie mentalne zombie. Zero jakichś własnych przemyśleń. Zero argumentów.



To raczej ty powtarzasz pierdoły, które słyszysz z ambon i z TVP.
Ogarnij się i zacznij myśleć, jeśli potrafisz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Różowoczerwony Rokitnik niezalogowany
13 września 2022r. o 17:02
Dlaczego Kościół katolicki zamieścił dzieło M. Kopernika w indeksie ksiąg zakazanych? Ilu wybitnych ludzi zostało spalonych na d
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
13 września 2022r. o 17:04
Bo każdy ma prawo do błędu. Literalne czytanie Biblii było jednym z nich.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudy Perukowiec niezalogowany
14 września 2022r. o 7:56
~~arek napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Brunatnoszary Tytoń napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~arek napisał(a): Jeszcze kilku takich Jędraszewskich i nie trzeba będzie nikogo przekonywać że religia to "opium dla ludu" a kler to egoistyczna i pazerna kasta w niemal każdej religii.

Jak Bozia nie dała rozumu to jedziesz na frazesach. Powtarzasz jak papuga to, co ci na TVN-ie wtłoczyli do głowy. Takie mentalne zombie. Zero jakichś własnych przemyśleń. Zero argumentów.



To raczej ty powtarzasz pierdoły, które słyszysz z ambon i z TVP.
Ogarnij się i zacznij myśleć, jeśli potrafisz.

Zrozum że Katolicyzm to religia rozumu. Bóg po to nam dał rozum, byśmy z niego korzystali. Jeśli oddamy swój umysł w niewolę (także lewacką), nie mamy szansy dostąpić zbawienia. To lewactwo chce kneblować usta wszystkim, którzy myślą i chcą powiedzieć cokolwiek, co nie jest "po linii". Kościół ci niczego nie zabrania, o ile nie krzywdzisz innych. Twoja wolność kończy się wtedy, kiedy wkracza w obszar wolności drugiej osoby. Wydaje mi się że to dobra zasada.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszary Tytoń niezalogowany
14 września 2022r. o 7:58
~~arek napisał(a):
To raczej ty powtarzasz pierdoły, które słyszysz z ambon i z TVP.
Ogarnij się i zacznij myśleć, jeśli potrafisz.

Zrozum że Katolicyzm to religia rozumu. Bóg po to nam dał rozum, byśmy z niego korzystali. Jeśli oddamy swój umysł w niewolę (także lewacką), nie mamy szansy dostąpić zbawienia. To lewactwo chce kneblować usta wszystkim, którzy myślą i chcą powiedzieć cokolwiek, co nie jest "po linii". Kościół ci niczego nie zabrania, o ile nie krzywdzisz innych. Twoja wolność kończy się wtedy, kiedy wkracza w obszar wolności drugiej osoby. Wydaje mi się że to dobra zasada.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.