Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Co z poparciem dla PiS?

~~Staroróżowy Brokuł niezalogowany
11 kwietnia 2023r. o 21:59
wszystko może się przejeść
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ZABLOKOWANY niezalogowany
12 kwietnia 2023r. o 5:03
~~Bubu napisał(a): Yogi pyta czy Jan miał ziemię ale nie miał kreta czy był bez ziemi ale z kretem?
Bo w Anglii historycy spierają się do dzisiaj:))



O ile dwa półdupki zawsze tworzą całą dupę , o tyle dwa półgłówki nie tworzą całej głowy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Donald Tusku król MAJINEZU niezalogowany
12 kwietnia 2023r. o 5:16
Ale za to Winiary +Kielecki =Idealny majonez .Mówię wam to ja .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Horus niezalogowany
12 kwietnia 2023r. o 7:03
~~Szkarłatny Przegorzan napisał(a): gamoniu horusie podasz choć jedno nazwisko kogoś
z PiS z wyrokiem lub osadzonego w areszcie , podam
nazwiska trzech platfusów z bandy ryżego .


Wirtualna Polska dotarła do listy części firm sprowadzających zboże z Ukrainy. Jest wśród nich spółka Wipasz, której prezesowi doradzał do niedawna Marek Zagórski, wówczas poseł PiS. Jest też Cedrob, którego prezes przynajmniej do ubiegłego roku był członkiem PiS i według mediów ma świetne relacje z Mateuszem Morawieckim. I są firmy zagraniczne.

Ujawniana przez nas lista firm sprowadzających zboże z Ukrainy pochodzi z Głównego Inspektoratu Weterynarii. Nie obejmuje wszystkich podmiotów importujących zboża zza naszej wschodniej granicy.
Na liście są giganci polskiego przemysłu spożywczego: Cedrob i Wipasz. A kontrolowany przez państwo Elewarr świadczył usługi przeładunkowe dla jednej z firm importujących ukraińskie zboże.
Doradcą prezesa Wipaszu do niedawna był poseł PiS Marek Zagórski. W odpowiedzi na nasze pytania zapewnia on, że doradzał spółce w sprawach niezwiązanych z importem zboża.
Z kolei prezes Cedrobu przynajmniej do 2022 r. był członkiem PiS. Według relacji mediów, ma dobre relacje z premierem Mateuszem Morawieckim. Spółka w ogóle nie zareagowała na nasze pytania o import zboża.
"Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie dysponuje szczegółowymi danymi na temat wielkości importu towarów rolno-spożywczych do Polski przez poszczególne firmy" - pisało 3 kwietnia br. biuro prasowe resortu rolnictwa, w odpowiedzi na pytania Wirtualnej Polski o to, jakie firmy importowały w 2022 i importują w 2023 roku zboże z Ukrainy.

Co innego mówił dzień później Henryk Kowalczyk, wówczas jeszcze minister rolnictwa. W telewizji Polsat Kowalczyk przyznał, że wie, kto zarobił na imporcie. Ale twierdził, że nie może tego zdradzić, "by nie ujawnić tajemnicy skarbowej". I dodał, że resort zastanawia się, "w jaki sposób to ujawnić".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Horus niezalogowany
12 kwietnia 2023r. o 7:19
Wiem, że się słabo staram ale co ja mogę?
Sam mam walczyć o praworządność a gdzie jest donek?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~donek niezalogowany
12 kwietnia 2023r. o 8:09
Mamy kryzys w EPL to nas może POłożyć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Horus niezalogowany
12 kwietnia 2023r. o 8:36
dobrze że nie mamy kryzysu zbożowego ....;D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~J23 niezalogowany
12 kwietnia 2023r. o 8:42
~~Horus napisał(a): dobrze że nie mamy kryzysu zbożowego ....;D


A jeszcze ważniejsze, że nie mamy związanego z przemysłem drobiowym ....jajka, mięsko . To dopiero zaczyna wychodzić na światło dzienne.....! Na szczęście można mister rolnictwa obiecał pomoc w rozwiązaniu problemu ....hehe :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Nowe domy!
REKLAMA Ecojob zaprasza